FB

Inspiracje DIY

Jeśli kiedykolwiek narzekaliście na brak wnętrzarskich pomysłów, przygotujcie się na prawdziwą rewolucję. Innowacyjne produkty FrogTape to prawdziwe katalizatory kreatywności, dzięki którym świetne projekty zaczną wychodzić spod Waszych rąk…taśmowo.

Na czym polega tajemnica FrogTape?
Jednym z najbardziej uciążliwych problemów towarzyszących malowaniu, zarówno ścian jak i mebli czy elementów dekoracyjnych, jest podciekanie farby. Poszarpane krawędzie kolorowych apli i zacieki niejednego doprowadziły na skraj wytrzymałości. Sama zaliczam się do tego grona;), dlatego z otwartymi ramionami przywitałam rozwiązanie niwelujące tę niedogodność.
FrogTape to taśma wzbogacona o rewolucyjną PaintBlock Technology. Krawędzie nasycone specjalnym polimerem „puchną” pod wpływem wilgoci pobranej z wodorozcieńczalnych farb i uszczelniają podłoże, gwarantując idealne odcięcia.

Wszystkich zainteresowanych technologicznymi szczegółami odsyłam do poprzedniego wpisu poświęconego FrogTape, natomiast dziś skupimy się na właściwościach estetycznych tego przełomowego dla remontowych maniaków wynalazku – zapraszamy na przegląd trendów przygotowany przez projektantkę i ekspertkę marki Taniyę Nayak, która opowiada o tym,  jak twórczo wykorzystać możliwości FrogTape.

Nowoczesność udomowiona


Geometryczne, nieregularne kształty i ostre kąty wprowadzają do wnętrz dynamikę, ale potrafią też uporządkować i optycznie „wyczyścić” przestrzeń. Świetnie wyglądają w wersji monochromatycznej, ale dopiero z kroplą koloru nabierają indywidualnego charakteru i „chwytają” wzrok na dłużej.
Wskazówka:  Hitem jest łączenie prostych  form ze złotym lub miedzianym połyskiem i naturalnym podłożem- drewnem lub sklejką, dodającymi ciepła. Spróbuj odmienić stare meble poprzez częściowe pokrycie ich kolorem, a boazerię ozdób rożnokolorowymi rombami i trójkątami.
 
Pół żartem, pół serio


Zdecydowane, intensywne kolory tworzą radosny klimat i poprawiają humor. Pozwól sobie na małe szaleństwo i baw się konwencjami. Nie traktuj wszystkiego serio – klasyczne formy pomaluj na nietypowe kolory, nowoczesne ozdabiaj „antycznymi” wzorami wyklejonymi FrogTape. Puść wodze fantazji!
Wskazówka: Aby stworzyć przestrzeń pobudzającą wszystkie zmysły, warto zadbać o zapachy dopasowane do stylu wnętrza. Świeżo ścięte kwiaty, czy patera z pachnącymi owocami to najłatwiejszy i najbardziej naturalny sposób na dobry nastrój.
 
Ludzie listy piszą


Typografia we wnętrzach to bardzo mocny  i modny trend. Ozdabianie ścian i mebli inicjałami  lub ulubionymi sentencjami pozwala wprowadzić do wnętrz nie tylko ciekawe ozdobne elementy ( litery to naprawdę piękne formy ) , ale też nadaje indywidualnego charakteru. A siła pozytywnych afirmacji jest nie do przecenienia;)
Wskazówka: Nie bój się mieszania różnych wielkości i krojów czcionek, tworząc graficzne kompozycje. Pamiętaj o tym, że FrogTape można przycinać w dowolny sposób, więc można poszaleć  z krojem pisma.

Miękki, szorstki, chropowaty


Wyraziste faktury to jest to. Ciekawie pracują z oświetleniem, wprowadzają do wnętrz ciepło i zapobiegają nudzie. W tym i nadchodzącym sezonie szczególnie modne będą materiały z efektem „used” , czyli te z widocznymi śladami użytkowania. Drewno, cegła, beton, blacha – przygotujmy się na loftowe klimaty!                                                                     Wskazówka: Łączenie nierównych, ziarnistych lub żłobkowanych płaszczyzn z gładkimi powierzchniami ( takimi jak sufit) jest problematyczne, ale z pomocą przychodzi FrogTape, która takie problemy załatwia od ręki;)
 
Dookoła świata


Eklektyczna mieszanka z najróżniejszych zakątków świata to prawdziwa gratka dla Globtrotterów i wielbicieli wnętrz w klimatach Etno. Kolory odwołujące się do natury świetnie wyglądają w połączeniu z wyrazistymi wzorami i prostymi, surowymi formami mebli. Wskazówka: przenieś afrykańskie, hinduskie czy marokańskie wzory z  tkanin wprost na ścianę.                              Wskazówka: ShapeTape w formie zygzaków i fal są wprost stworzone w tym celu.

Prosto z natury


Jeśli lubicie wnętrza nowoczesne, ale zależy wam na osiągnięciu przyjaznej atmosfery – zaczerpnijcie inspirację z natury. Wzór plastrów miodu, cienie bambusowych gałązek czy kwiatowe witki potraktowane w minimalistyczny sposób wnoszą do wnętrz pożądaną przytulność.                        Wskazówka: uproszczone wzory najlepiej korespondują z jasnymi, naturalnymi barwami, tworząc przestrzenie sprzyjające relaksowi.

Nie tylko ochrona
Hasło „taśma malarska” zwykle kojarzy się z zabezpieczeniem przed zabrudzeniami, a to przecież nie wszystko! Przy pomocy taśm możemy wykleić najróżniejsze kształty, dodając nowej wartości wnętrzom i dodatkom.  Korzystając z FrogTape mamy do wyboru proste taśmy idealne do wyznaczania ostrych, geometrycznych kształtów, wykończenie ZYG-ZAG dzięki któremu w mgnieniu oka wyczarujemy modny wzór chevron, oraz WAVE- delikatne fale, stworzone do pokoi dziecięcych i wnętrz w ciepłym , domowym klimacie.
Szukajcie kolejnych inspiracji oznaczonych #‎KreatywnyTydzień z #‎FrogTape na naszym Facebookowym profilu.
 

Źródło: FrogTape

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!