FB

Która wygrała?

Tapeta magnetyczna vs farba magnetyczna

W ostatnim czasie wykorzystanie farby tablicowej zarówno w mieszkaniach (pokojach dziecięcych, kuchniach i przedpokojach), jak również w przestrzeniach biurowych stało się bardzo popularne. 

Jednak zapisywanie najważniejszych informacji dla domowników i kluczowych wskaźników podczas spotkań biznesowych to tylko jedna z możliwości.

Znacznie szersze pole do popisu stwarza kombinacja farby tablicowej z podłożem magnetycznym czyli „MAGIC BOARD SYSTEM” marki Benjamin Moore. A co w takim razie może być tym tajemniczym podłożem? 

Masz dwie opcje ale tylko jedna w pełni skuteczna…
 
Czy wiesz jakie są różnice pomiędzy tapetą magnetyczną a farbą magnetyczną?
 
Tapeta posiada nieporównywalnie silniejsze właściwości magnetyczne, a zatem większą siłę przyciągania magnesów. Nawet po jej wielokrotnym malowaniu, w dalszym ciągu przypinane elementy będą wykazywały nieziemskie przyciąganie.
 
Skąd taka moc? Tapeta „Magnetic Wallpaper” posiada wbudowaną warstwę którą stanowi specjalna stalowa matryca z równomiernie rozmieszczonymi cząsteczkami metalu (część z nich jest namagnesowana).  
Co istotne tapeta magnetyczna jest idealnie gładka. 
 
 
A co z farbą magnetyczną?
 
W tym przypadku z założenia mamy słabsze właściwości magnetyczne. Nie da się wbudować żadnej metalowej siatki w strukturę farby. Cienka warstwa pozwala jedynie na wykorzystanie drobinek metalowych, które niestety tworzą mniej lub bardziej, ale zawsze chropowatą, mało atrakcyjną strukturę na ścianie. Od razu uprzedzę – nie wyrównasz jej aplikując farbę tablicową. 
Farbę magnetyczną należy aplikować co najmniej w kilku warstwach niekiedy nawet trzeba malować 5 razy... 
 
Naniesienie tablicówki na farbę magnetyczną dodatkowo osłabia jej moc przyciągania. 
Efekt?
Ziarnista, w niektórych przypadkach wręcz niebezpieczna dla dzieci (w razie otarcia o ścianę) powierzchnia, utrudniająca prawidłowe zmywanie kredy z farby tablicowej (często chropowata struktura zatrzymuje włókna ze szmatki podczas czyszczenia. 
 
 
MAGIC BOARD SYSTEM – najlepsza tablica magnetyczno-kredowa
 
To idealne narzędzie inspiracyjne, na którym można dowolnie zawieszać i opisywać wszystko co Cię zaciekawiło albo przyda się w przyszłości.
Tak jak już wiesz, w odróżnieniu od farb magnetycznych tapeta jest zupełnie gładka, posiada wyjątkową siłę przyciągania wszystkich rodzajów magnesów (nie tylko neodymowych) i można do niej przypinać także cięższe materiały, na przykład: tekturki, skrawki tkanin, niewielkie zabawki czy magnetyczne pojemniki.
 
WŁAŚNIE DLATEGO POSTAWILIŚMY NA TAPETĘ MAGNETYCZNĄ!
 
Fot: Hoo-Hooo Things (www.hoo-hooo-things.pl)
 
Świetnie sprawdza się nie tylko na ścianach, ale także na frontach mebli i drzwiach i może przyjąć dowolny kształt -  możesz nią wypełnić całą płaszczyznę, tylko fragment lub wyciąć z niej dla dziecka ulubione postaci z bajek.
 
 
Dzięki klejowi QUELYD z różowym znacznikiem (w trakcie aplikacji klej jest różowy, po wyschnięciu transparentny dzięki czemu naniesiemy go dokładnie na całe podłoże) z przyklejaniem poradzą sobie nawet te osoby, które nigdy wcześniej nie miały styczności z tapetami. 
 
Czy można sobie wymarzyć lepszy prezent do domu czy biura? 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!