FB

POMIĘDZY "ŚWIATAMI" ...

 
Dzielą, łączą i chronią. Stanowią przejście między światem wewnętrznym i zewnętrznym. W feng shui decydują o przepływie energii. 
 
DRZWI. 
 
Wykończone produktami marki Benjamin Moore zachwycają i zachęcają do odwiedzin. Mogą również przypominać o codziennych obowiązkach. 
I wcale nie muszą być białe ani brązowe… 
 
 
A wszystko zaczęło się w starożytnym Egipcie… 
 
Z założenia drzwi miały chronić mieszkańców przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, niechcianymi gośćmi i dzikimi zwierzętami. 
Pierwsze wzmianki na temat tego istotnego elementu pochodzą z czasów starożytnego Egiptu, gdzie przede wszystkim chroniły wejścia do świątyń. 
W średniowieczu wewnętrzne drzwi przybierały zazwyczaj formę wieszanych kawałków tkanin, ale stosowanie zewnętrznych było już standardem.  
Obecnie obserwujemy ogromną różnorodność materiałów (drewno, metal, tworzywa sztuczne, okładziny, szkło, etc.) z których produkuje się drzwi. Również ich konstrukcje mogą być bardzo różne – na zawiasach, przesuwne, harmonijkowe, chowane w ścianę. 
Drzwi niekiedy wykańcza się tapetami, jednak najczęściej są malowane.
 
 
Chronią ale same POTRZEBUJĄ ochrony. 
 
Niewątpliwie drzwi oprócz wspomnianej ochrony, pełnią również bardzo istotną rolę dekoracyjną. To swego rodzaju wizytówka właścicieli domu. Zadbane, pięknie pomalowane zapraszają do wejścia. Wymagają przede wszystkim atrakcyjnego i trwałego wykończenia odpornego mechanicznie. 
W przypadku drzwi zewnętrznych konieczne jest zastosowanie produktu, który dodatkowo przez długie lata zniesie oddziaływanie czynników atmosferycznych. Warto wybrać rozwiązania amerykańskiej marki Benjamin Moore. 
 
 
NIE muszą być brązowe ani białe…
 
Drzwi to specyficzny element, który może stanowić wyróżniający się akcent kolorystyczny w całej architekturze budynku. Zdecydowana czerwień, zieleń, granat, żółty? Marka Benjamin Moore oferuje produkty do wykończenia drzwi w pełnej gamie odcieni chronionych hologramem Authentic Color. 
 
 
Do ich pomalowania od strony w zewnętrznej polecamy wodorozcieńczalną, w pełni kryjącą lakierobejcę ARBORCOAT Exterior Solid Deck & Siding Stain 640. To produkt, który zapewni 3 razy dłuższą ochronę podłoży drewnianych w porównaniu z rozpuszczalnikowymi odpowiednikami dostępnymi na rynku. 
 
 
Dekorację wewnętrznych drzwi zapewni z kolei wodorozcieńczalna emalia alkidowa z rodziny ADVANCE (w dwóch stopniach połysku – satynowym oraz wysokim połysku). 
 
 
Drzwi dla zapominalskich 
 
A jak zwyczajne drzwi zmienić w „tablicę ogłoszeń”? 
 
Wystarczy pomalować je tablicówką ben CHALKBORD Paint 308, która dostępna jest w pełnej gamie intensywnych kolorów. 
 
 
Odtąd zapominalscy, zamykając drzwi przed wyjściem z domu o niczym nie zapomną. Trudno bowiem nie zauważyć własnych planów na dany dzień zapisanych kredą w tak widocznym miejscu ;-). 
 
A jak "przyczepić" tablicówkę do gładkich, lśniących drzwi?
 
Wystarczy nieco zmatowić podłoże, odtłuścić i zagruntować specjalną farbą, która pełni rolę "promotora adhezji" - STIX. 
 

 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!