FB
Betty Moore

„Color Style Ideas” - beton architektoniczny.

Dystyngowany, nowoczesny i loftowy. Beton architektoniczny „Colorado Concrete Effect” marki Colorado®.

„W dawnych czasach skała stanowiła podstawowy materiał dla wyrażenia artystycznych wizji, które zamknięte w kamieniu przetrwały stulecia”

„Colorado Concrete Effect” łączy naturalne minerały z loftowym klimatem architektury.

Projektowanie wnętrz to zabawa stylami, dodatkami, fakturami, czy kolorami.

Architekci nie przestają nas zachwycać swoimi projektami, nowatorskimi rozwiązaniami, czy interpretacją tego, co już zostało wymyślone.

Niektóre koncepcje na początku mogą wydawać się kontrowersyjne, ale po jakimś czasie często dają początek nowemu nurtowi w architekturze, co jakiś czas przypominając o sobie w prezentacji kolejnych trendów.

Z placu budowy do wnętrz 

Jednym z takich materiałów, który „wstrząsnął” architektonicznym światem był tynk dekoracyjny.

W XX wieku beton zrewolucjonizował myślenie o architekturze, by następnie pewnym krokiem przejść do wnętrz. I choć wydawałoby się, że szaro-bury materiał nie ma zbyt dużego potencjału estetycznego to mimo wszystko architekci znaleźli na niego sposób. Na dowód tego mamy styl industrialny, w którym beton architektoniczny stanowi nieodzowny element wystroju. 

Jak uzyskać efekt betonu?

Zainspirowana aranżacjami z wykorzystaniem tego materiału, chciałabym przedstawić Wam zupełnie nowy produkt – tynk dekoracyjny „Colorado Concrete Effect” marki Colorado®. Jest to „dzieło” firmy B.M. Polska, wyłącznego w naszym kraju dystrybutora ekskluzywnej marki Benjamin Moore.  

Colorado® w swojej ofercie posiada jeszcze dwa inne efekty dekoracyjne: trawertyn i stiuk. Inspiracją dla stworzenia marki Colorado® był jeden z cudów natury – Wielki Kanion Kolorado w stanie Arizona w USA. 

Ściany wąwozu przez miliony lat żłobiła rzeka Kolorado, nadając im zachwycający wygląd. Ich niepowtarzalna faktura to wynik szeregu procesów geologicznych, które ukształtowały kanion. 

Zamysłem twórców betonu Colorado®  było stworzenie takiego materiału, który dzięki swojej urzekające strukturze nada wnętrzu niepowtarzalny, oryginalny styl. Myślenie o amerykańskim wąwozie, który w żywiołowy sposób ukształtowała rzeka Kolorado dało początek „Colorado Concrete Effect” marki Colorado®. 

Tynk dekoracyjny Colorado® to bardzo plastyczna masa, którą od razu można użyć. Tworzy ją mieszanka naturalnych minerałów. To drobnoziarnisty, mineralno – akrylowy tynk, który dzięki swojej recepturze ma bardzo modny, jasnoszary odcień „loft grey”. Idealnie imituje surowy, szalunkowy beton. Oprócz swoich estetycznych zalet jest również bardzo wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, odporny na działanie mikroorganizmów oraz prosty w aplikacji. Wręcz, im mniejsze umiejętności osoby go nakładającej, tym często ciekawszy efekt na ścianie. 

Kolor „loft grey” nie tylko w loftowych wnętrzach 

Na tle betonu, niczym jak gwiazdy na czerwonym dywanie świetnie prezentować się będą dodatki w zdecydowanych kolorach, czy designerskie meble. Bardzo dobrze „czuje się on” w sąsiedztwie gładkich, błyszczących powierzchni, stali, szkła i drewna. 

Na pewno pasuje do wnętrz w stylu minimalistycznym, industrialnym, czy skandynawskim, ale też może stanowić ciekawy element klasycznych aranżacji. Plastyczność betonu sprawia, że może on przybierać przeróżne faktury. Od gładkiej do chropowatej, po efekt deskowania, czy surowego szalunku. 

Gładka powierzchnia betonu na pewno będzie doskonale komponowała się zarówno w mniejszych, jak i dużych przestrzeniach. Bardziej urozmaicona (rozwinięta) struktura pasuje raczej do przestronnych, wysokich wnętrz, szczególnie typu loft. 

Zdjęcie przedstawia apartament zaprojektowany przez pracownię de novo i Zbigniewa Bartmana – wysokościowiec Cosmopolitan Twarda 2/4, Warszawa. 

Pierwsza odsłona tynku dekoracyjnego Colorado® odbyła się w ekskluzywnych wnętrzach stołecznego wysokościowca Cosmopolitan Twarda 2/4. 

Ten nowoczesny budynek mieszkalny, zaprojektowany został przez Helmuta Jahna, jednego z najbardziej znanych światowych architektów. W jednym z apartamentów pokazowych na suficie użyto tynku dekoracyjnego Colorado® Concrete Effect

Projekt mieszkania powstał we współpracy z siatkarzem polskiej reprezentacji – Zbigniewem Bartmanem. Jest to wakacyjny apartament sportowca, w którym dominuje nowoczesny styl oraz roślinność. Faktura betonu na myśl może przywodzić morskie fale, gdyż pasta aplikowana była krótkimi pociągnięciami szpachli, co pozwoliło uzyskać ten wyjątkowo oryginalny efekt. Poza tym z sufitu zwisają zawieszone do góry dnem doniczki z żywymi kwiatami, a z jednej ze ścian mieszkania „wyrasta” mech, co nadaje wnętrzu bardzo ciekawy i jednocześnie przytulny klimat. Niezwykłym tłem dla „Colorado® Concrete Effect”jest też roztaczający się na piękną panoramę Warszawy widok z wielkich okien. 

Beton, choć trafił do wnętrz wprost z placu budowy nadaje im szczególny, szlachetny wyraz.  

Informacje o produkcie: 

Wydajność: ok. 0,8-1,0 kg / m2 przy jednowarstwowej aplikacji (zależnie od metody aplikacji oraz wybranego efektu). 

Kolorystyka: gotowy kolor „loft grey”.

Opakowanie: 10 kg , 20 kg  

 

Więcej informacji

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!