FB
Betty Moore

Color Style Ideas - farba z "zero LZO"?

Zadbaj o komfort tych, których kochasz.

Zapytasz jak?

Poprzez wybór farby pozbawionej lotnych związków organicznych!

 
 
 
 

 
 
 
Konwencjonalne farby vs. "green paints".

Nie wiem czy wiesz, ale każda konwencjonalna farba wodorozcieńczalna przeznaczona do malowania wnętrz lub elewacji zawiera rozpuszczalniki organiczne (określane jako LZO), które oddziałują szkodliwie na domowników (mogą wywoływać reakcje alergiczne) i w dużym stopniu obciążają środowisko naturalne (poprzez emisję do atmosfery).  

Odpowiedzialność i świadomość koncernu Benjamin Moore & Co., w połączeniu z troską o bezpieczeństwo użytkowników farb oraz otaczającą nas naturę, dała impuls do opracowania w pełni przyjaznych produktów, wytwarzanych w oparciu o najnowsze technologie, zupełnie pozbawionych rozpuszczalników organicznych. Farby tego typu stanowią nową generację, określaną jako "green paints" lub farby z "zero LZO**" (ang. "zero VOC").  

Farba + koloranty = finalny produkt. Farba musi być "zielona" w każdym kolorze - od bieli do czerni!

Idea "zielonych farb" z zerową zawartością LZO polega na oferowaniu zarówno baz (do barwienia), jak i kolorantów wolnych od tych szkodliwych związków. Niestety, niektórzy producenci oferują jedynie farbę bazową z zero LZO. W efekcie obietnicę produktu w pełni bezpiecznego i przyjaznego dla Ciebie, Twoich najbliższych i środowiska naturalnego spełnia jedynie biała, niebarwiona farba.

Dlaczego? Ponieważ starej generacji system kolorowania, bazujący na kolorantach zawierających znaczne ilości LZO, niestety spowoduje, że każdy kolor uzyskany przy ich dodatku będzie zawierał rozpuszczalniki organiczne. Pomyśl jaki poziom (stężenie) LZO przyniesiesz do swego domu w puszce czarnej (lub innym nasyconym odcieniu)?  

Farba NATURA marki Benjamin Moore jest "zielona" (zero LZO) w pełnej gamie kolorów! Od bieli do czerni!

Jej nazwa nie jest dziełem przypadku. Ekologiczna, bezpieczna, przyjazna, świeża, czysta – te hasła najlepiej oddają to, jaka jest Natura™ – wyjątkowa farba w portfolio marki. 
To pierwsza farba, która została przygotowana z taką dbałością o środowisko naturalne oraz zdrowie Twoje i Twoich najbliższych. Było to możliwe dzięki opracowaniu bazowych farb pozbawionych LZO oraz wprowadzeniu już w roku 2006 ekologicznego systemu kolorowania „GENNEX™ Platform”, którego zasadniczy element stanowią koloranty również wolne od jakichkolwiek lotnych związków organicznych.

W przeciwieństwie do konkurentów, Natura™ jest „zielona” niezależnie od koloru, który wybierzesz - od bieli do czerni! Teraz już wiesz dlaczego konkurenci nie mają w pełni „zielonych” farb w szerszej palecie kolorów niż zwykła biel …..

Zadbaj o bezpieczeństwo tych, których kochasz !  

Wybierz farby z linii NATURA™, które nie zawierają lotnych związków organicznych (w uproszczeniu szkodliwych rozpuszczalników organicznych). Formuła tych wyjątkowych farb została tak przygotowana, aby do minimum ograniczone zostało ryzyko pojawienia się u dzieci reakcji alergicznych. Zastosowanie opatentowanych technologii produkcji oraz specjalny proces destylacji, pozwoliły na wyeliminowanie uciążliwego zapachu towarzyszącego malowaniu tradycyjnymi farbami. Powyższe czynniki przyczyniły się do uhonorowania farb Natura™ 512 i Natura™ 513 prestiżową nagrodą Building Green, Inc.

Zobacz film prezentujący linię NATURA

Green Promise™ - w trosce o Twoje dziecko i środowisko naturalne.

Wewnętrzną gwarancją marki Benjamin Moore jest sygnatura Green Promise™, która oznacza, że farby z linii Natura spełniają (a w większej części wymogów znacznie przewyższają) restrykcyjne wymagania i normy instytucji, testujących i certyfikujących produkty malarskie o niskiej lub zerowej zawartości lotnych związków organicznych (LZO).

Zobacz jak Natura™ dba o zdrowie i bezpieczeństwo

 

"Green paints" to nasza przyszłość.

Ultra Spec 500 - najnowsza, druga linia farb marki Benjamin Moore z zerową zawartością lotnych związków organicznych („Zero LZO”) i innowacyjną technologią „Cross-Linking Resin Technology” najdobitniej wskazuje kierunek rozwoju rynku farb.

Najbardziej "ekonomiczna" linia marki udowadnia, że ekologia i bezpieczeństwo produktów nie muszą być zarezerwowane jedynie dla topowych linii.

Farby z "0 LZO" to element strategii marki na kolejne lata rozwoju.

Kliknij tutaj i poznaj farby Ultra Spec 500!

 

 

**Definicja VOC (LZO) wg PN-EN ISO 4618: VOC (lotny związek organiczny): każda organiczna ciecz i/lub substancja stała, która samorzutnie odparowuje w panujących warunkach temperatury
i ciśnienia atmosfery, z którą jest w "kontakcie".
Do popularnych LZO należą m.in. rozpuszczalniki organiczne, np. benzyna ekstrakcyjna, toluen lub ksylen. Wymogi UE kładą szczególny nacisk na ograniczanie zawartości LZO w produktach malarskich. Najlepsze rozwiązanie polega na produkcji farb z zerową zawartością lotnych związków organicznych.

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!