FB
Betty Moore

Color Style Ideas – Jak wzmocnić słabą gładź gipsową lub powierzchniowo osłabiony tynk na ścianie?

Osłabione podłoże - pyląca gładź gipsowa lub powierzchniowo osypujący się tynk mineralny to poważny problem, który bezwarunkowo musi zostać rozwiązany przed przystąpieniem do prac malarskich.

Polecam niezastąpiony produkt - preparat gruntujący Corotech® Clear Acrylic Sealer V027.

Na zdjęciu po lewej stronie widać pył, który pozostał na dłoni podczas przetarcia po słabej jakości gładzi gipsowej. Z kolei zdjęcie po prawej stronie przedstawia pęcherze farby, które powstały na skutek pominięcia czynności gruntowania gładzi na ścianie.

Zwróć uwagę, że prawidłowe gruntowanie powierzchni przed malowaniem to czynność konieczna, jednak często niedoceniana przez wykonawców. O rezygnacji z zakupu preparatu gruntującego najczęściej decyduje pozorna oszczędność i brak podstawowej wiedzy technologicznej. W efekcie możesz narazić się na ryzyko powstania zniszczeń, głównie wynikających z niedostatecznej przyczepności gruntu (i naniesionej w dalszej kolejności farby nawierzchniowej) do podłoża.  

Corotech® V027 to wodorozcieńczalny preparat akrylowy o wszechstronnym zastosowaniu w zakresie gruntowania podłoża przed malowaniem i impregnacji istniejących wymalowań (powłok malarskich) na ścianach wnętrz i na elewacjach. Produkt doskonale wzmacnia gładzie gipsowe oraz powierzchniowo osłabione tynki. Ponadto preparat minimalizuje ryzyko pojawienia się pęcherzy lub wykwitów solnych na powierzchni. Zaimpregnowane elewacje budynków wykazują wysoką odporność na działanie warunków atmosferycznych.

Grunt jest bardzo łatwy w użytkowaniu, charakteryzuje się krótkim czasem schnięcia.

Często Klienci stosują Corotech® V027 w formie lakieru do drewna (na pionowych powierzchniach), eksploatowanych we wnętrzach.

Ten transparentny grunt nie wpływa na wybraną kolorystykę ścian, sufitów, czy tynków zewnętrznych. Przy impregnacji wymalowań i tynków akrylowych pozostawia na ich powierzchni charakterystyczną warstwę ochronną o półmatowym stopniu połysku.

Istnieje możliwość rozcieńczenia preparatu wodą (max. 1:4), co decyduje o wysokiej wydajności. Naturalnie proporcję rozcieńczenia musisz dostosować do rodzaju i chłonności podłoża.

Pamiętaj o stosowaniu systemu malarskiego, który składa się z gruntu i farby nawierzchniowej tej samej marki. W przeciwnym razie narazisz się na ryzyko pojawienia się problemów związanych z niekompatybilnością produktów, pochodzących z oferty różnych producentów.

Zobacz opis produktu

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!