FB

Color Style Ideas - Róż przestaje być kolorem zarezerwowanym wyłącznie dla kobiet!

Róż święci triumfy. Pełno go w modzie i we wnętrzach. Sprytnie z zimowych kolekcji prześliznął się do wiosenno – letnich. Ma niewyczerpany potencjał. Praktycznie w każdym wnętrzarskim stylu potrafi znaleźć sobie miejsce. 

Lateksowa farba akrylowa Aura® Matte 522, kolor: 2001-20 bonfire

 
Nieoczywisty
W palecie marki Benjamin Moore znajduje się blisko 300 odcieni różu. Od bardzo intensywnych po niezwykle zwiewne i delikatne. Wygląda zjawiskowo w aranżacjach z romantyczną nutą, jest niezastąpiony w stylu retro. Ociepli też skandynawski, minimalistyczny wystrój. Coraz śmielej po niego sięgamy. Przestaje być kolorem stosowanym wyłącznie w pokojach małych dziewczynek. 
 
 
Ekologiczna farba akrylowa „ 0 - LZO” 
Natura® Flat 512, kolor: flush pink   2081-70
Zasięgając opinii czołowych architektów na temat koloru różowego, praktycznie od każdego usłyszeliśmy, że przestał to być odcień pasujący wyłącznie do kobiecych wnętrz. Owszem może wprowadzić żeński akcent, jeśli taki jest zamysł, ale w odpowiednim odcieniu potrafi być wyrazisty, ciekawy, niejednoznaczny. A jako kolorystyczny akcent nie sposób go nie zauważyć. – ELLE Decor, USA

Wszechstronny
Podobno mężczyźni skrywają swoją miłość do różu. I tylko przez wzgląd na panujący stereotyp, że jest to kobiecy kolor nie zdradzają, że im się podoba. Na pewno w wersji „przybrudzonej”, nieco zgaszonej ma szansę zyskać męską przychylność. Coraz częściej róż zdobi całe wnętrza, a nie jest jedynie kolorystycznym akcentem. Ważne, by wybrać jego odpowiedni odcień. Możliwości jest naprawdę wiele. Zaczynając od bardzo popularnego, pudrowego różu aż po nieco przewrotne cukierkowe tonacje, a kończąc na wyrazistych fuksjach. 
 
Róż porównałabym do psa rasy terier – na co dzień rozbrykany, uroczy, ale potrafi być dominujący i zuchwały, kiedy się mu na to pozwoli. Różowy to mocno sfeminizowany kolor. Jednak coraz częściej sięgają po niego również mężczyźni. Wybierają oni raczej bardziej zdecydowane odcienie niż te cukierkowe - zaznacza Eve Ashcraft, Ekspert ds. koloru z Nowego Yorku, autorka książki „ Właściwy kolor” (Artisan 2011). 
 
Nadje rumieńców
 
Wodorozcieńczalna emalia do drewna
Advance® Satin 792kolor: 2086-30 rosy blush
Różowy błyszczy na tle neutralnych barw. Jego jasne odcienie pasują praktycznie do każdego ciemnego, wyrazistego koloru. To świetny akcent kolorystyczny. Z powodzeniem możemy pomalować nim meble. Tam, gdzie chcemy przyciągnąć spojrzenie – jest niezawodny. Amerykański magazyn modowy Harper’s Baazar ogłosił, że wiosna w tym roku będzie niezwykle cukierkowa. Królować będą odcienie od lawendy po pistację i róż. Jednak jeśli chodzi o wnętrza róż w „słodkich” tonacjach należy stosować z umiarem, by uniknąć męczącej i przytłaczającej atmosfery. Z pewnością te bardziej stonowane zachowamy na dłużej. Z kolei w przypadku delikatnych, wyblakłych odcieni tej barwy trzeba pamiętać, że mogą one „postarzyć” wnętrze. Ale za to doskonale prezentować się będą w klimacie vintage. 
 
Jak się okazuje nie taki róż straszny, jak go malują:)
 

Betty Moore

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!