FB

Spektakularna zmiana hotelowego lobby

Czasem naprawdę wystarczy niewiele do osiągnięcia wielkiego efektu. Wysmakowana kolorystyka, świetnie dobrane oświetlenie i nietypowe formy nowych mebli sprawiły, że wnętrza zyskały niepowtarzalny charakter, łączący minimalistyczną czystość i klasę rodem z klubu dla gentlemanów. Jeśli jesteście ciekawi historii tej metamorfozy, serdecznie zapraszamy do lektury dzisiejszego artykułu, w którym Właściciele Hotelu Witek opowiadają o swoich inspiracjach oraz pokazują zdjęcia przed i po remoncie.

 

Hotel kojarzy nam się z odpoczynkiem, relaksem i wakacjami. To miejsce gdzie jesteśmy obsługiwani przez uśmiechniętych, chętnych do pomocy ludzi i traktowani wyjątkowo.

Im wyższy standard ma hotel (mierzony ilością gwiazdek) tym zazwyczaj większa jest nasza satysfakcja z pobytu w nim. Nawet jeśli zatrzymujemy się w hotelu podróżując służbowo, oczekujemy tego samego - spokoju po długim dniu pracy. Zależy nam aby nasz pokój oraz inne wnętrza były częste, estetyczne i komfortowe. Im więcej płacimy tym więcej wymagamy.

Czterogwiazdkowy Hotel Witek w Krakowie, który przeszedł niedawno metamorfozę swojego lobby oraz recepcji, to jedno z takich miejsc gdzie do wystroju wnętrza przykłada się dużą wagę. Dlaczego?

Poniekąd dlatego, ze jego właścicielka, Anna Witek-Pietroń, posiada również salon wyposażenia wnętrz znajdujący się tuż obok hotelu w Centrum Handlowym Witek i od lat pasjonuje się elementami służącymi dekoracji - dywanami, tapetami, firankami a ostatnio również farbami.

A poniekąd dlatego, że przyjemne i komfortowe wnętrza są jednym z elementów wysokiego standardu usług Hotelu Witek. Hotel funkcjonuje od roku 2001 jako rodzinna, krakowska firma. W tym czasie przeszedł niejeden remont, rozbudowę i zmianę wystroju. Przesuwano, burzono, tapetowano i malowano ściany, zmieniono meble i wyposażenie, a wszystko to z zamiłowania do piękna oraz  dla marki "Witek" pochodzącej od nazwiska założycieli tej dużej firmy zatrudniającej łącznie blisko 300 osób.

Ostatni remont przypadający na końcówkę grudnia 2015 odsłonił zupełnie inne oblicze lobby i recepcji. Z ciepłych barw takich jak kremowy, złoty czy czerwony nastąpiło przejście na chłodniejsze kolory. Na ścianach zakrólowały tak modne teraz szarość i biel ożywione turkusowymi  dodatkami w postaci aksamitnych sof.

Choć szczerze możemy powiedzieć, że w wystroju zmieniło się prawie wszystko oprócz podłogi to jednak właściciele zdecydowali się pozostawić i rozbudować piękne oceaniczne akwarium z prawdziwą rafą koralową.

Jak mówi prezes hotelu, Andrzej Witek "akwarium jest znakiem rozpoznawczym hotelu, ponieważ jest z nami od początku jego istnienia". Po czym dodaje: "Nowe kolory ścian podkreślają wyrazistość rafy koralowej w akwarium, dzięki czemu dom egzotycznych ryb i koników morskich jeszcze bardziej przyciąga wzrok naszych Gości ".

Projektantki firmy Witek- Anna i Zuzanna Pyrkosz, zaangażowane do tego remontu- opowiadają, że aranżując wnętrze lobby i recepcji zależało im na biznesowym wizerunku, prostocie i ponadczasowości: "Przy doborze farb i ich odcieni inspiracje czerpałyśmy ze skandynawskiego stylu, gdzie proste, minimalistyczne wnętrza z oszczędną paletą barw wzbogacone są o chłodne pastele - zgaszone szarości i turkusy.  Nowe, idealnie dobrane odcienie farb swą świeżością i głębią tchnęły w dekoracje nowe życie".

Jak wam się podoba ta metamorfoza? Imponująca, prawda? Zapraszamy do Hotelu Witek w Krakowie, do pięknych wnętrz, w których można naprawdę odpocząć.

strona Hotelu Witek

 

 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!