FB

Zobaczyć styl

W poprzednim odcinku historii Betty opowiedziałam o początkach szaleństwa urządzania wnętrz, zapoczątkowanego przez radiowy program poświęcony projektowaniu wnętrz. Nic dziwnego, że pomysł okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę - tego nie robił nikt wcześniej!

DEPARTAMENT DOBRYCH POMYSŁÓW
Kolejne lata prowadzenia audycji i rosnące zainteresowanie poradami zaowocowały kolejnymi pomysłami, między innymi stworzeniem „Benjamin Moore’s Home DecoratingDepartment”- zespołu doskonale wyedukowanych doradców stylu, którzy pomagali milionom amerykanów w urządzaniu własnych gniazdek.


W szczytowym momencie popularności audycji otrzymywaliśmy setki pytań dziennie. Do biura nieustannie spływały listy, a telefon rozgrzany był do czerwoności. Mieliśmy masę roboty i naprawdę dużo do zrobienia, jeśli chodzi o gust naszych odbiorców;). Na szczęście w sklepach pojawiało się coraz więcej ciekawych mebli i tkanin w coraz bardziej przystępnych cenach, a klienci z większą odwagą zaczęli stosować na ścianach kolory.

Aby zwizualizować  pomysły rozpoczęliśmy druk broszurek - mini poradników, które wysyłano pocztą do wszystkich zainteresowanych lub dystrybuowano poprzez punkty sprzedaży.

JAK WYGLĄDAŁY PIERWSZE MAGAZYNY?
Pierwowzory prasy wnętrzarskiej były przedrukami ręcznie malowanych akwarelek uzupełnionych o opisy produktowe i rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. Kolejne wydania, podobnie jak dzisiejsze magazyny były poświęcone poszczególnym tematom i wnętrzom. W kilkustronicowych broszurkach razem z całym zespołem projektantów opowiadaliśmy o tym, co większości osób remontujących się lub urządzających pierwsze domy i mieszkania do dziś spędza sen z powiek: jak dobrać kolory do rodzaju i charakteru pomieszczenia? Jak połączyć je z meblami i tkaninami? W jakich kombinacjach będą wyglądać najlepiej? Co jest najmodniejsze w danym sezonie?

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, skąd się wzięła prasa wnętrzarska i jak wyglądały jej początki -  to macie odpowiedź;). Takiej skarbnicy wnętrz w stylu retro nie znajdziecie nigdzie indziej!

Mam nadzieję, że ta krótka podróż do słodkiego, pastelowego świata pozwoli Wam na chwilę się zapomnieć...i stanie się inspiracją dla współczesnych przestrzeni.

Salute!

Betty

 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!