Która wygrała?

Która wygrała?

Która wygrała?

Tapeta magnetyczna vs farba magnetyczna

W ostatnim czasie wykorzystanie farby tablicowej zarówno w mieszkaniach (pokojach dziecięcych, kuchniach i przedpokojach), jak również w przestrzeniach biurowych stało się bardzo popularne. 

Jednak zapisywanie najważniejszych informacji dla domowników i kluczowych wskaźników podczas spotkań biznesowych to tylko jedna z możliwości.

Znacznie szersze pole do popisu stwarza kombinacja farby tablicowej z podłożem magnetycznym czyli „MAGIC BOARD SYSTEM” marki Benjamin Moore. A co w takim razie może być tym tajemniczym podłożem?
Masz dwie opcje ale tylko jedna w pełni skuteczna…

Czy wiesz jakie są różnice pomiędzy tapetą magnetyczną a farbą magnetyczną?

Tapeta posiada nieporównywalnie silniejsze właściwości magnetyczne, a zatem większą siłę przyciągania magnesów. Nawet po jej wielokrotnym malowaniu, w dalszym ciągu przypinane elementy będą wykazywały nieziemskie przyciąganie.

Skąd taka moc? Tapeta „Magnetic Wallpaper” posiada wbudowaną warstwę którą stanowi specjalna stalowa matryca z równomiernie rozmieszczonymi cząsteczkami metalu (część z nich jest namagnesowana).
Co istotne tapeta magnetyczna jest idealnie gładka. 

A co z farbą magnetyczną?

W tym przypadku z założenia mamy słabsze właściwości magnetyczne. Nie da się wbudować żadnej metalowej siatki w strukturę farby. Cienka warstwa pozwala jedynie na wykorzystanie drobinek metalowych, które niestety tworzą mniej lub bardziej, ale zawsze chropowatą, mało atrakcyjną strukturę na ścianie. Od razu uprzedzę – nie wyrównasz jej aplikując farbę tablicową.
Farbę magnetyczną należy aplikować co najmniej w kilku warstwach niekiedy nawet trzeba malować 5 razy...

Naniesienie tablicówki na farbę magnetyczną dodatkowo osłabia jej moc przyciągania.
Efekt?
Ziarnista, w niektórych przypadkach wręcz niebezpieczna dla dzieci (w razie otarcia o ścianę) powierzchnia, utrudniająca prawidłowe zmywanie kredy z farby tablicowej (często chropowata struktura zatrzymuje włókna ze szmatki podczas czyszczenia. 

MAGIC BOARD SYSTEM – najlepsza tablica magnetyczno-kredowa

To idealne narzędzie inspiracyjne, na którym można dowolnie zawieszać i opisywać wszystko co Cię zaciekawiło albo przyda się w przyszłości.
Tak jak już wiesz, w odróżnieniu od farb magnetycznych tapeta jest zupełnie gładka, posiada wyjątkową siłę przyciągania wszystkich rodzajów magnesów (nie tylko neodymowych) i można do niej przypinać także cięższe materiały, na przykład: tekturki, skrawki tkanin, niewielkie zabawki czy magnetyczne pojemniki.

WŁAŚNIE DLATEGO POSTAWILIŚMY NA TAPETĘ MAGNETYCZNĄ!


Fot: Hoo-Hooo Things (www.hoo-hooo-things.pl)

Świetnie sprawdza się nie tylko na ścianach, ale także na frontach mebli i drzwiach i może przyjąć dowolny kształt -  możesz nią wypełnić całą płaszczyznę, tylko fragment lub wyciąć z niej dla dziecka ulubione postaci z bajek.

Dzięki klejowi QUELYD z różowym znacznikiem (w trakcie aplikacji klej jest różowy, po wyschnięciu transparentny dzięki czemu naniesiemy go dokładnie na całe podłoże) z przyklejaniem poradzą sobie nawet te osoby, które nigdy wcześniej nie miały styczności z tapetami.

Czy można sobie wymarzyć lepszy prezent do domu czy biura? 

Zobacz także:

22 czerwca 2022

Color Samples 200 - próbka koloru w nowej wygodniejszej pojemności

Ponad 3500 kolorów liczy autorska gama kolorów Benjamin Moore. Tak, wiemy, że taką ilością odcieni nie ułatwiamy zadania naszym Klientom. Dlatego nasze salony wyposażyliśmy w […]

30 listopada 2021

NIE dla "CZARNYCH ŚLADÓW"!

Benjamin Moore WYPOWIEDZIAŁ WOJNĘ „CZARNYM ŚLADOM”! Pięknie pomalowany korytarz mieszkania, świeżo odnowiona klatka schodowa i nieskazitelna biel na ścianach w apartamencie na wynajem. W korytarzu […]

1 2 3 17
RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram