Która wygrała?

Która wygrała?

Która wygrała?

Tapeta magnetyczna vs farba magnetyczna

W ostatnim czasie wykorzystanie farby tablicowej zarówno w mieszkaniach (pokojach dziecięcych, kuchniach i przedpokojach), jak również w przestrzeniach biurowych stało się bardzo popularne. 

Jednak zapisywanie najważniejszych informacji dla domowników i kluczowych wskaźników podczas spotkań biznesowych to tylko jedna z możliwości.

Znacznie szersze pole do popisu stwarza kombinacja farby tablicowej z podłożem magnetycznym czyli „MAGIC BOARD SYSTEM” marki Benjamin Moore. A co w takim razie może być tym tajemniczym podłożem?
Masz dwie opcje ale tylko jedna w pełni skuteczna…

Czy wiesz jakie są różnice pomiędzy tapetą magnetyczną a farbą magnetyczną?

Tapeta posiada nieporównywalnie silniejsze właściwości magnetyczne, a zatem większą siłę przyciągania magnesów. Nawet po jej wielokrotnym malowaniu, w dalszym ciągu przypinane elementy będą wykazywały nieziemskie przyciąganie.

Skąd taka moc? Tapeta „Magnetic Wallpaper” posiada wbudowaną warstwę którą stanowi specjalna stalowa matryca z równomiernie rozmieszczonymi cząsteczkami metalu (część z nich jest namagnesowana).
Co istotne tapeta magnetyczna jest idealnie gładka. 

A co z farbą magnetyczną?

W tym przypadku z założenia mamy słabsze właściwości magnetyczne. Nie da się wbudować żadnej metalowej siatki w strukturę farby. Cienka warstwa pozwala jedynie na wykorzystanie drobinek metalowych, które niestety tworzą mniej lub bardziej, ale zawsze chropowatą, mało atrakcyjną strukturę na ścianie. Od razu uprzedzę – nie wyrównasz jej aplikując farbę tablicową.
Farbę magnetyczną należy aplikować co najmniej w kilku warstwach niekiedy nawet trzeba malować 5 razy...

Naniesienie tablicówki na farbę magnetyczną dodatkowo osłabia jej moc przyciągania.
Efekt?
Ziarnista, w niektórych przypadkach wręcz niebezpieczna dla dzieci (w razie otarcia o ścianę) powierzchnia, utrudniająca prawidłowe zmywanie kredy z farby tablicowej (często chropowata struktura zatrzymuje włókna ze szmatki podczas czyszczenia. 

MAGIC BOARD SYSTEM – najlepsza tablica magnetyczno-kredowa

To idealne narzędzie inspiracyjne, na którym można dowolnie zawieszać i opisywać wszystko co Cię zaciekawiło albo przyda się w przyszłości.
Tak jak już wiesz, w odróżnieniu od farb magnetycznych tapeta jest zupełnie gładka, posiada wyjątkową siłę przyciągania wszystkich rodzajów magnesów (nie tylko neodymowych) i można do niej przypinać także cięższe materiały, na przykład: tekturki, skrawki tkanin, niewielkie zabawki czy magnetyczne pojemniki.

WŁAŚNIE DLATEGO POSTAWILIŚMY NA TAPETĘ MAGNETYCZNĄ!


Fot: Hoo-Hooo Things (www.hoo-hooo-things.pl)

Świetnie sprawdza się nie tylko na ścianach, ale także na frontach mebli i drzwiach i może przyjąć dowolny kształt -  możesz nią wypełnić całą płaszczyznę, tylko fragment lub wyciąć z niej dla dziecka ulubione postaci z bajek.

Dzięki klejowi QUELYD z różowym znacznikiem (w trakcie aplikacji klej jest różowy, po wyschnięciu transparentny dzięki czemu naniesiemy go dokładnie na całe podłoże) z przyklejaniem poradzą sobie nawet te osoby, które nigdy wcześniej nie miały styczności z tapetami.

Czy można sobie wymarzyć lepszy prezent do domu czy biura? 

Zobacz także:

30 września 2022

Sztafeta "COTY by Benjamin Moore" kolejne okrążenie!

Sztafeta "COTY by Benjamin Moore" biegnie niestrudzenie! Właśnie zbliżamy się do końca 17tego okrążenia, którego bohaterem jest Kolor Roku 2022! Nieco historii Kolorowa sztafeta Benjamin […]

22 czerwca 2022

Color Samples 200 - próbka koloru w nowej wygodniejszej pojemności

Ponad 3500 kolorów liczy autorska gama kolorów Benjamin Moore. Tak, wiemy, że taką ilością odcieni nie ułatwiamy zadania naszym Klientom. Dlatego nasze salony wyposażyliśmy w […]

1 2 3 17
RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram