FB

Architekci i malarze w obiektywie Tomasza Gracza

31 października 2013
 
 
 
W niezwykły sposób połączył pracę zawodową z pasją robienia zdjęć. W ten sposób narodziła się wystawa "Szczegóły spięte klamrą", prezentująca sylwetki 15 czołowych architektów i artystów malarzy z Poznania. Marka Benjamin Moore jest patronem tego kulturalnego wydarzenia. 
 
W Benjamin Moore odpowiada za kontakty z kluczowymi klientami, architektami wnętrz i projektantami. Prowadzi dla nich szkolenia, przygotowuje próbki produktów, czasami sam aplikuje je w niektórych wnętrzach, gdyż ma do tego niesamowity talent. Swoją pracę wykonuje z ogromną pasją. Jest szczery, niezwykle miły i bardzo kompetentny. Poza tym, sprawia wrażenie osoby żyjącą pełnią życia, która nie traci z niego ani chwili. Ale Tomasz Gracz to również artystyczna dusza. Po godzinach oddaje się swojej pasji, którą jest fotografowanie. 
 
Na przestrzeni długoletniej pracy w firmie Benjamin Moore poznał niezwykle cenionych artystów malarzy i architektów, szczególnie poznańskich, skąd pochodzi. Wpadł na pomysł, by uwiecznić ich na fotografiach, a następnie zorganizował wystawę swoich prac, zatytułowaną – „Szczegóły spięte klamrą”. 
 
Dla Tomasza nie było to trudne, gdyż ma niezliczone grono przyjaciół, którzy bez wahania wsparli jego ideę. Zaprzyjaźniona projektantka – Katarzyna Orwat użyczyła mu swojego showroomu do ekspozycji zdjęć. Benjamin Moore przekazał Tomaszowi farby do przygotowania dla nich odpowiedniego tła oraz wydrukował prospekty, które na inauguracji wydarzenia otrzymali zwiedzający. Ale kluczem do sukcesu było przekonanie do udziału w sesji 15 czołowych artystów. 
 
 
Jak podkreśla Tomasz Gracz najbardziej interesują go ludzie, wyrażane przez nich emocje, to jak wtedy zachowuje się ich ciało. - Na co dzień zajmuję się wnętrzami, które też mają swoją duszę, charakter i w tym miejscu widzę punkt wspólny mojej pracy dla Benjamin Moore i pasji robienia zdjęć. Poza tym i w jednym i drugim przypadku bardzo ważne są dla mnie detale. – dodaje. 
 
Portrety czołowych poznańskich architektów i artystów malarzy autorstwa Tomasza Gracza można obejrzeć w Kolab, showroomie zlokalizowanych  na Tylnym Chwaliszewie 23 w Poznaniu.
 
Wystawa potrwa do 25 listopada. 
 
 
 
 
 
 
 

 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!