FB

Benjamin Moore & Co. świętuje 125 urodziny!

24 września 2008

Słynny amerykański producent farb liczy sobie 125 lat. Mimo upływu czasu, założonej w 1883 roku firmie przyświecają niezmiennie te same zasady: innowacyjność, najwyższa jakość produktów i dbałość o klienta. 

Firma Benjamin Moore & Co. rozpoczęła działalność w 1883 roku w niewielkim lofcie przy Atlantic Avenue 55 w Nowym Jorku. Ze względu na fakt, że jej założycielami byli bracia Benjamin i Robert Moore, pierwotnie funkcjonowała pod nazwą Moore Brothers Paint Company. Skromna oferta firmy, obejmująca początkowo jeden produkt o nazwie „Moore’s® Prepared Calsom Finish”, systematycznie się rozszerzała. Nowe, innowacyjne farby Muresco® czy Sani-Flat® Paint stały się prawdziwymi hitami sprzedażowymi przełomu XIX i XX w., przyczyniając się do zdobycia mocnej pozycji firmy na rynku amerykańskim.

Od samego początku ambicją Benjamin Moore & Co. była sprzedaż produktów malarskich, powiązana z kompleksowym doradztwem (serwis Klienta) w zakresie projektowania i doboru kolorystyki wnętrz. W 1929 roku Benjamin Moore & Co. powołał samodzielny dział dekoracji mieszkań, który odpowiadał na wszystkie pytania klientów drogą pocztową. Innowacyjnym przedsięwzięciem było również uruchomienie audycji radiowej „Betty Moore”, w której tytułowa bohaterka poruszała zagadnienia z zakresu aranżacji i kolorystyki wnętrz.


Współczesna historia Benjamin Moore & Co. upływa pod znakiem dynamicznego rozwoju. W 2000 roku firma dołączyła do koncernu Berkshire Hathaway zarządzanego przez Warrena Buffeta. Benjamin Moore & Co. posiada 7 zakładów produkcyjnych w USA i Kanadzie, a produkty tej marki dostępne są praktycznie na całym świecie.

W Polsce wyłącznym dystrybutorem produktów marki Benjamin Moore jest firma B.M. Polska Sp. z o. o., która od 1999 roku oferuje najwyższej jakości farby oraz inne materiały malarskie tego renomowanego producenta. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.bmpolska.com.


Kamienie milowe w historii marki Benjamin Moore

1883 - Powstaje firma Moore Brothers w Brookline w Nowym Jorku.

1892 - Benjamin Moore & Co. wprowadza na rynek białą farbę wapienną „Muresco®”, która staje się jedną z najbardziej popularnych farb na rynku.

1907 - Benjamin Moore & Co. zatrudnia pierwszego chemika i tworzy dział R&D (Research & Development).

Lata 30-te XIX wieku - Grana przez wiele aktorek postać Betty Moore zapewnia fachowe doradztwo w zakresie kolorystyki w audycjach radiowych w latach 1930 - 1960.

1957 - Benjamin Moore & Co. wprowadza na rynek farbę „Regal Wall Satin® Latex Interior Paint”.

1972 -  Benjamin Moore & Co. wprowadza na rynek farbę „Regal® Aqua Velvet®”, tworzącą powłoki malarskie bardzo odporne na zmywanie.

1976 - W celu uczczenia 200-lecia powstania Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, Benjamin Moore & Co. we współpracy z National Park Sernice tworzy kolekcję kolorów historycznych (Historic Colors Collection).

1982 - Benjamin Moore & Co. wprowadza system barwienia „Moore’s® Computer Color Matching System”. Od tej pory każdy punkt sprzedaży może skomponować odcień farby idealnie odpowiadający oczekiwaniom klienta. Wybór koloru nie jest już ograniczony jedynie do kolorystyki próbek dostępnych w sklepie.

2000 -  Benjamin Moore & Co. zostaje przejęty przez koncern Berkshire Hathaway.

2002 - Benjamin Moore & Co. podejmuje inicjatywę rozwoju punktów sprzedaży detalicznej. Wprowadzony zostaje „Signature Store Program”, który ma na celu zapewnienie najwyższej jakości obsługi klienta.

2003 - Benjamin Moore & Co. wprowadza na rynek farbę „Regal®Matte”, innowacyjny produkt bazujący na technologii ceramicznej zapewniającej wyjątkową odporność na zmywanie i wysoką trwałość kolorów.

2007 - Benjamin Moore & Co. opracowuje technologię “Color Lock®”. Nowa farba Aura® wraz z systemem wodorozcieńczalnych kolorantów wyznacza złote standardy w zakresie przestrzegania wymagań dotyczących zawartości VOC (lotnych związków organicznych), doboru kolorów, szybkiej i łatwej aplikacji, wytrzymałości i trwałości oraz bardzo dobrych parametrów technicznych powłoki.
 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!