FB

Benjamin Moore ogłasza kolor roku 2015

21 października 2014

Benjamin Moore wraz z kolorem roku prezentuje paletę trendów kolorystycznych – Color Trends 2015. Stonowane, monochromatyczne wnętrza to propozycja marki na przyszły rok. Wysublimowane odcienie w różnych tonacjach to przepis na dom, w którym panuje harmonia sprzyjająca relaksowi. 

Amerykańska, legendarna marka Benjamin Moore ogłasza Guilford Green hc-116 kolorem roku 2015. To delikatna, srebrzysta zieleń, która idealnie wkomponuje się w klimat nowoczesnych i klasycznych wnętrz. Kolor roku Benjamin Moore Guilford Green hc-116 otwiera paletę przyszłorocznych trendów kolorystycznych – Color Trends 2015, która mieni się 23 pięknymi odcieniami: zieleni, błękitów, różów i fioletów. 
zielony - benjamin moore - farby zmywalne
Dyrektor kreatywna Benjamin Moore - Ellen O’Neill nie kryje zachwytu nowym kolorem roku - Jestem oczarowana Guilford Green hc-116. Choć to bardzo delikatny odcień to ma niezwykłą siłę oddziaływania. Doskonale uwydatnia architektoniczne walory przestrzeni. Guilford Green hc-116 to kolor inspirowany naturą, niezwykle świeży i radosny
 
Z obserwacji zespołu ds. koloru marki Benjamin Moore wynika, że zarówno w modzie, przemyśle włókienniczym, jak i sztuce prym wiodą stonowane, spokojne barwy. W designie wyraźna jest też tęsknota za projektami budzącymi optymizm i radość.  
 
Guilford Green hc-116 doskonale oddaje klimat palety trendów kolorystycznych – Color Trends 2015, odwołującej się do monochromatycznych zestawień: ciepłych, zimnych, jasnych i ciemnych odcieni jednego koloru. Różne interpretacje tej samej barwy wystarczą, by stworzyć we wnętrzu oryginalny i niepowtarzalny nastrój. Aż trudno uwierzyć, że taki efekt da się uzyskać przy użyciu zaledwie jednego koloru. Monochromatyczne podejście w projektowaniu daje nieskończoną ilość kombinacji kolorystycznych. Podkreśla też znaczenie faktury w projektowaniu. 
 
Color Trends 2015 przedstawiają różne twarze czterech głównych odcieni: zielonego, niebieskiego, różu i fioletu. Wyszczególnione spośród nich nasycone, odważne barwy to nowe spojrzenie na kolor we wnętrzu, które ewoluowało w stosunku do trendów kolorystycznych z 2014 roku, gdzie prym wiodły delikatne, spokojne pastele. 
 
- Klienci są gotowi na to, by eksperymentować z kolorami i z większą odwagą podchodzą do bardziej oryginalnych rozwiązań, które mają stanowić niepowtarzalny, osobisty akcent w wystroju ich domów. Takie podejście przyświecało nam przy tworzeniu Color Trends 2015. Cztery wiodące barwy w różnych odcieniach mają inspirować do jedynych w swoim rodzaju, świeżych i niebanalnych projektów – wyjaśnia Ellen O’Neill. 
 
Obejrzyj przewodnik po trendach kolorystycznych na 2015 rok marki Benjamin Moore.  
 
Każda z 23 barw, starannie wybranych przez markę Benjamin Moore, może być użyta praktycznie do każdego stylu i będzie współgrać z innymi kolorami z palety Color Trends 2015:
 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!