FB

Benjamin Moore w showroomie PROFIT w Koninie!

10 marca 2020
 

 
 
Amerykańska marka na Europejskiej 
 
Salon firmy Profit na ul. Europejskiej 128 w Koninie to duża przestrzeń, w której można wybrać najlepsze podłogi drewniane i winylowe, tapety, drzwi, okna oraz bramy. 
 
Właściciele poszukiwali dodatkowych produktów, aby wzbogacić ofertę. 
I znaleźli – wybrali farby Premium marki Benjamin Moore. Jak twierdzą, lubią sprzedawać produkty najwyższej jakości.  
Naturalnie w salonie wydzielona została specjalna strefa dla farb, a cały team został gruntownie przeszkolony. 
 
 
„Szybcy i młodzi…” 
 
Właściciele firmy to prawdziwi kumple i przyjaciele, którzy wraz z małżonkami prowadzą biznes od 2011 roku. 
Działają szybko, zdecydowanie i doskonale wiedzą czego chcą. 
Przede wszystkim jednak to prawdziwi tytani pracy. 
 
Właściciele PROFIT z żonami oraz Markiem Waśniewskim, Członkiem Zarządu BM Polska podczas imprezy targowej WARSAW HOME 2019. 
 
Tomasz Mirecki (pierwszy od lewej na zdjęciu powyżej) i Janusz Szymczak (drugi od lewej), bo o nich mowa, o ile są zgodni w kwestiach firmowych, mają zupełnie inne podejście do wypoczynku.
W wolnym czasie pierwszy w skupieniu i ciszy łowi, drugi z słuchawkami na uszach uprawia jogging. 
Małżonki - Anna Mirecka (trzecia o lewej) i Justyna Szymczak (czwarta od lewej) czynnie wspomagają rodzinny biznes, ale szczególnie upodobały sobie kolory.  
 
 
Opiniotwórczy projektanci czyli „jak wyłowić okaz”…  
 
„Dlaczego wybraliśmy farby Benjamin Moore? Od lat sprzedajemy tylko sprawdzone produkty o świetnej jakości i naturalnie jesteśmy świadomi tego, że przy takim założeniu, w pewnym stopniu imitujemy dostęp do naszej oferty. Nazwę wspomnianego producenta podpowiedzieli nam znajomi projektanci, zresztą chcieliśmy włączyć do portfolio farby, których nie znajdziemy w hipermarketach budowanych, ani w byle pierwszym sklepie za rogiem… Markę, która w oparciu o własne żywice i koloranty tworzy  niepowtarzalne produkty.
To trochę tak, jak w erze wielkoseryjnej produkcji, gdy koncerny samochodowe wymieniają się częściami, ba całymi podwoziami i silnikami, na drugim biegunie rynku pozostaje legendarna marka z pojazdami produkowanymi z prawdziwą pasją, a część procesów produkcji wykonuje nie robot, tylko człowiek, do tego perfekcjonista… Można powiedzieć, że z wód rynku, wyłowiliśmy prawdziwy okaz”z uśmiechem wyjaśnia Tomasz Mirecki, jeden z właścicieli firmy. 
 
 
Jogging i biznes - czyli jak nie sprzedawać w „szczerym polu”?... 
 
Tak jak wspomniano wcześniej zasadniczy biznes PROFIT stanowiły i nadal stanowią podłogi drewniane, okna i drzwi. Przy takim asortymencie bardzo ważna jest tzw. „usługa”, to znaczy profesjonalne wykonawstwo. Firma od lat współpracuje z autoryzowanymi ekipami wykonawczymi.
 
„Gdy przenosiliśmy się do nowego salonu sprzedaży, na ul. Europejską część naszych znajomych pytała skąd pomysł aby budować go w szczerym polu… Zawsze opowiadam, że od lat uprawiam jogging, a ta aktywność świetnie uczy właściwego rozkładania sił i planowania. A to przydatne umiejętności w każdym biznesie. Doskonale wiedzieliśmy, że niebawem ta część Konina przyciągnie inwestorów i stanie się miejscem zamieszkania dobrze sytuowanych mieszkańców. A zatem do biegu start!”mówi drugi właściciel, Janusz Szymczak.
 
 
Strefa dla designera 
 
W salonie wydzielono specjalną przestrzeń dla projektantów, którzy przy filiżance aromatycznej kawy, mogą wybierać odpowiednie kolory, produkty i efekty dekoracyjne. 
 
Pomocne okazują się dekoracje pokrywające ściany tej strefy. Przestawiono dwa zasadnicze systemy  - beton architektoniczny Colorado Concrete Effect oraz efekt rdzy.   
 

 
Gorąco zapraszamy do odwiedzenia salonu PROFIT SHOWROOM! 
 
ul. Europejska 128
62-500 Konin
tel.: +48 665 450 251 
tel.: +48 606 265 787 
 
 
 

 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!