FB

Benjamin Moore wspiera akcję „Łazienka 6-latka”.

1 września 2014

Benjamin Moore wspiera akcję „Łazienka 6-latka”.

Sezon szkolny 2014 to drugi z kolei rok, w którym najmłodsze pociechy rozpoczynają wcześniejszą edukację. Mimo, że nowe zmiany wprowadzone przez Ministerstwo Edukacji budzą pewne kontrowersje wśród rodziców, najważniejsze zadanie to stworzenie dla dzieci odpowiednich warunków do funkcjonowania w szkolnym środowisku. 

Krakowska „Świetlica Architekta,” organizująca różne akcje związane z szeroko pojętą architekturą, właśnie rozpoczęła tegoroczną akcję "Łazienka 6-latka".

Jaka jest geneza programu?

Dwa lata temu kilka firm, w tym Koło, Tubądzin, Ferro, wzięło udział w remoncie łazienki w jednej z krakowskich szkół. Szybko jednak podjęto decyzję o kontynuacji akcji, tym razem z większym rozmachem.

Poprzez remont łazienek szkolnych, organizator akcji kreuje poczucie estetyki i dbałość o higienę uczniów.
Inicjatorką wznowienia akcji była Marta Tatulińska z Forum Rad Rodziców i Przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 51 w Krakowie: „Pomysł zrodził się z powodu niedostosowania placówek szkolnych do potrzeb małych "przedszkolaków", którym przyspieszono rozpoczęcie edukacji szkolnej. Pięciolatki (zerówka) i sześciolatki (pierwsza klasa) są zbyt małe, by swobodnie korzystać z dotychczasowych toalet”.

Dzieci + projektanci = świeże pomysły!


„Świetlica Architekta” została poproszona o prowadzenie akcji. Ponieważ łazienki przeznaczone są bezpośrednio dla dzieci, uznano, że to właśnie one powinny projektować te istotne przestrzenie razem z projektantami. Na jednej ze ścian powstanie kolorowe graffiti.


Organizatorzy akcji: Forum Rad Rodziców, Świetlica Architekta
Patron akcji: MPOIA (Małopolska Okręgowa Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej)
Główni Sponsorzy akcji: KOŁO, Tubądzin, Ferro
Partnerzy: Benjamin Moore, HebanW imieniu rodziców i organizatorów akcji zapraszamy do współpracy.
Przecież wszyscy byliśmy kiedyś uczennicami i uczniami ;-) 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!