FB

Betty Moore radzi, jak przygotować ściany do malowania

25 listopada 2008

Betty Moore jest fikcyjną postacią, wykreowaną w okresie międzywojennym przez firmę Benjamin Moore & Co., amerykańskiego producenta farb. Ideą pomysłodawców było powołanie do życia osoby służącej Klientom pomocą w zakresie doboru kolorystyki, aranżacji wnętrz oraz prowadzenia prac malarskich. W tym celu powstała audycja radiowa, w której Betty Moore (w postać tą początkowo wcieliła się Betty Crocker) rozwiązywała problemy odpowiadając na pytania słuchaczy. Z czasem Betty zdobyła uznanie Klientów, a prowadzona przez nią audycja cieszyła się bardzo dużą popularnością. Po latach doradzania Amerykanom Betty Moore przyjechała do Polski. Na początek postanowiła zdradzić nam tajemnicę profesjonalnego przygotowania ścian do malowania.

Malowanie ścian musi zostać poprzedzone odpowiednim przygotowaniem podłoża. Od tego zależy końcowy efekt wymalowań, a więc estetyka, jednorodność i trwałość powłok malarskich. Pierwszą czynnością, którą należy wykonać jest dokładne oczyszczenie powierzchni z wszelkich zabrudzeń (kurzu, tłuszczu itp.). Możemy to zrobić przy użyciu gorącej wody z dodatkiem detergentu. Po osuszeniu ścian przystępujemy do kolejnego etapu, a więc wyrównania ich powierzchni. Uszkodzenia tynku wymagają odpowiedniej reperacji. Do uzupełnienia nierówności podłoża najlepiej użyć wysokiej jakości gładzi gipsowej.


Po wyschnięciu gładzi przystępujemy do jej szlifowania papierem ściernym średniej grubości. Ostatnią czynnością na tym etapie prac jest dokładne usunięcie pyłu z powierzchni ścian. Idealna do tego będzie czysta szczotka ręczna lub lekko wilgotna szmatka. Szczególnie starannego odpylenia wymagają miejsca styku ścian z sufitem (narożniki).

Przed właściwym malowaniem, powierzchnię ściany należy zagruntować przy użyciu odpowiedniej wewnętrznej farby podkładowej. Betty Moore rekomenduje użycie do tego celu farby Super Hide 284™, którą charakteryzuje wysoka siła krycia i wydajność. Produkt może być stosowany na powierzchniach tynków mineralnych, betonie, gładziach gipsowych, płytach gipsowo-kartonowych oraz  tapetach papierowych. Przy gruntowaniu podłoży z trudnymi do zamalowania plamami wodnymi lub sadzą zalecane jest użycie podkładu Fresh Start® Primer 023. Produkt ten posiada silne właściwości izolujące, bardzo dobrą przyczepność i daje możliwość zastosowania szerokiej gamy wodorozcieńczalnych farb nawierzchniowych. Zdaniem Betty Moore, przyszykowane w powyższy sposób ściany gotowe są do właściwego malowania.

Produkty rekomendowane przez Betty Moore dostępne są w renomowanych sklepach na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.bmpolska.com.


Informacje o użytych w realizacji produktach:

Farba Super Hide™ 284

 • Rodzaj: wodorozcieńczalna, akrylowa farba gruntująca.
 • Wydajność: ok. 14 m2/l.
 • Cena: od  30 zł za 1 l (w tym 22% VAT).
 • Opakowania: 3,78 l; 18,9 l.
 • Producent: Benjamin Moore & Co., USA.


Farba Fresh Start® Primer 023

 • Rodzaj: wodorozcieńczalna, akrylowa farba gruntująca na „trudne podłoża”.
 • Wydajność: ok. 12 m2/l.
 • Cena: od 52 zł za 1 l (w tym 22% VAT).
 • Opakowania: 0,95 l; 3,78 l.
 • Producent: Benjamin Moore & Co., USA.
   

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!