FB

Biel - rozważna i romantyczna

31 października 2011

 

Jeszcze nie tak dawno był to dominujący kolor w większości polskich domów. Gdy na rynku pojawiła się możliwość zakupu farb w bogatej kolorystyce biel, bo o niej mowa, popadła w niełaskę. Każdy zapragnął, aby jego domowe wnętrza zdobiły soczyste pomarańcze i nasycone fiolety. Po okresie fascynacji intensywnymi kolorami biały przeżywa triumfalny powrót do domów i mieszkań Polaków. Coraz częściej przypominamy sobie o bieli i jej zaletach, a jest ich bardzo wiele. Z pomocą przy wskazaniu atutów bieli we wnętrzach przychodzą eksperci ds. koloru marki Benjamin Moore i ich autorski projekt „Warsztaty koloru - Color Workshop”.


Biały uniwersalny, jak żaden inny


Biały jest niewątpliwie najbardziej uniwersalnym kolorem we wnętrzu. Doskonale komponuje się praktycznie ze wszystkimi innymi rodzinami kolorystycznymi, od żółcieni po intensywne granaty. Połączenie bieli z czernią to najbardziej klasyczna i ponadczasowa kombinacja kolorystyczna, która od wieków obecna jest nie tylko w dekoracji wnętrz, ale również w sztuce i modzie. Biały efektownie kontrastuje z innymi kolorami w domu i stanowi dla nich swoiste passe-partout, które podkreśla ich naturalne piękno. Biel jest równie uniwersalna, jeżeli chodzi o klimat wnętrza. Pasuje nie tylko do minimalistycznych, modernistycznych loftów, ale jest również kwintesencją stylu skandynawskiego, który przepełnia urokliwy i przytulny charakter. Dzięki temu biel ma szerokie grono wielbicieli składające się zarówno z rozważnych pragmatyków, jak i szalonych romantyków. Zaskakujące jest, że biel tradycyjnie kojarzona z niewinnością, dwukrotnie więcej fanów ma wśród mężczyzna niż kobiet.


Powiększa i uspokaja


Bardzo istotną zaletą bieli jest to, że optycznie powiększa malowaną przestrzeń. Kolor biały ma zdolność odbijania światła. Właściwość ta sprawia, że wnętrza rozjaśniają się, co skutkuje wrażeniem większej powierzchni. Jest to zatem szczególnie dobre rozwiązanie do małych i ciemnych mieszkań. Niezmiennie na biało malujemy sufity, dzięki czemu pokój nabiera lekkości i sprawia wrażenie wyższego, niż jest w rzeczywistości. Biały we wnętrzu działa na domowników uspokajająco. Jako kolor neutralny nie absorbuje naszej uwagi i pozwala zrelaksować się po dniu bogatym w emocje i rozmaite bodźce wizualne, którymi atakuje nas otoczenie. Nie bez znaczenia jest fakt, że biel we wnętrzu daje poczucie świeżości i czystości. W takiej atmosferze odpoczywamy szybciej i efektywniej.


Biel jest nudna i szybko się brudzi?


Nie jest prawdą, że białe ściany szybko się nam znudzą. Jak dowodzą badania jest dokładnie na odwrót. O wiele szybciej znużeni jesteśmy intensywnymi kolorami na ścianie, co skutkuje częstą zmianą kolorystyki mieszkania lub domu. Kolor biały może towarzyszyć nam przez długie lata i nie będzie budzić naszej irytacji, ani znużenia. Inną, powszechną obawą przed malowaniem ścian na biało, jest kwestia utrzymania ich w czystości. Białe wnętrza szybciej się brudzą i jest ryzyko, że będą wyglądały nieestetycznie. Jeżeli jesteśmy zdecydowani na biel skutecznym rozwiązaniem będzie zastosowanie wysokiej jakości zmywalnych farb do wnętrz. Ściany pomalowane farbą odporną na zmywanie np. Regal Matte Finish W221 marki Benjamin Moore pozwalają na łatwe i szybkie usuwanie zabrudzeń z powłoki malarskiej.


Biel nie jedno ma imię


Na szczęście możemy zapomnieć o czasach, w których klient miał do wyboru farbę białą w … jednym odcieniu. Wybrani producenci dostosowali swoją ofertę kolorystyczną do potrzeb klientów i w efekcie proponują farby do wnętrz w bardzo bogatej gamie bieli. Ekskluzywna marka Benjamin Moore dysponuje specjalną, bardzo popularną paletą „Off-White Colors” (część wzornika kolorów Color Preview®) liczącą 140 odcieni bieli o zróżnicowanej temperaturze. To od charakteru i wystroju wnętrza zależy, jaki odcień bieli będzie prezentować się najlepiej na ścianach. Ciepłemu, eleganckiemu wystrojowi sprzyjać będą kremowe biele white dove OC-17 i elephant tusk OC-8. Do wnętrz, które w zamyśle domowników mają być chłodne i ascetyczne, stworzone są odcienie białego delikatnie przełamane szarością np. paper white OC-55 czy horizon OC-53. Podobny efekt uzyskamy stosując biele z domieszką zimnych błękitów, jak ice mist OC-67 i white ice OC-58. Przytulny charakter wnętrza podkreśli słoneczny biały easter lily OC-126 lub świetlisty windswept OC-94.


O Color Workshop


Warsztaty koloru Color Workshop to autorski projekt marki Benjamin Moore, którego celem jest przekazanie klientom podstawowych informacji o kolorach, ich specyfice, symbolice i praktycznym zastosowaniu we wnętrzach. W kolejnych odsłonach prezentowane są poszczególne rodziny kolorystyczne, a wiedzy merytorycznej i ciekawostkom towarzyszą zdjęcia najciekawszych aranżacji i praktyczny przewodnik po odcieniach. Głównym miejscem aktywności projektu Color Workshop jest strona Benjamin Moore Polska na Facebooku (www.facebook.pl/benjaminmoorepl). Każdy ze wskazanych kolorów posiada indywidualną nazwę i kod identyfikacyjny. Wszystkie proponowane odcienie dostępne są w systemach barwienia: Benjamin Moore® GENNEX® Platform lub Color Preview®. Na podstawie podanej nazwy i numeru koloru obsługa salonów przygotowuje farby Benjamin Moore w kolorystyce idealnie odpowiadającej oczekiwaniom Klienta. Niepowtarzalność odcieni zapewnia hologram marki „Authentic Color”. Wyłącznym dystrybutorem ekskluzywnych farb marki Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl.

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!