FB

Bierzemy udział w Festiwalu OTWARTE OGRODY SADYBA 2016!

6 czerwca 2016

Zainicjowane w latach 20. XX wieku osiedle jest jednym z najpiękniejszych zakątków stolicy. Sadyba może pochwalić się bogatą historią, zadbanymi zielonymi terenami, zabytkową architekturą i niezwykłymi mieszkańcami od pokoleń troszczącymi się o zachowanie charakteru miejsca.


To z myślą o nich i promocji projektów służących lokalnej społeczności powstał Festiwal Otwarte Ogrody Sadyba. Podczas trzech czerwcowych dni 10-12.06.2016 mieszkańcy Sadyby poznają nie tylko dzieje dzielnicy, ale przede wszystkim swoich sąsiadów. Razem z nimi będziemy mieć niepowtarzalną okazję zerknięcia do miejsc na co dzień zamkniętych, weźmiemy udział w licznych wernisażach, koncertach, spektaklach, happeningach, wykładach i spacerach z przewodnikiem.

Program tegorocznego festiwalu dziedzictwa kulturowego Otwarte Ogrody na Sadybie obejmuje niemal 30 pozycji, m.in.:
•    Potańcówka przy muzyce retro z winyli na skwerze „Starszych Panów”
•    Spacer wokół Jeziora Czerniakowskiego z pasjonatem Przemysławem Paskiem (Fundacja Ja Wisła)
•    Wernisaże prac lokalnych artystów (grafika, zdjęcia, malarstwo)
•    Warsztaty, wykłady prowadzone przez lokalnych artystów
•    Międzypokoleniowy mecz piłki nożnej

 
W poprzednich edycjach gośćmi wydarzenia byli wybitni artyści, często równocześnie mieszkańcy Sadyby. W uznaniu osiągnięć festiwal Otwarte Ogrody zdobył w 2009 r. zaszczytny tytuł lidera europejskiego roku innowacji i kreatywności w kategorii kultura i sztuka za 2009 rok, przyznany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Unię Europejską. Szczególną wartością festiwalu jest to, że realizowany jest on w większości w czynie społecznym przez mieszkańców, okoliczne organizacje i firmy.


W związku z otwarciem nowego showroomu przy ulicy Okrężnej nie mogło tu zabraknąć marki Benjamin Moore Polska. W sobotę 11 czerwca zapraszamy na dwa wydarzenia, którym patronujemy:


- Akcja plastyczna „Zamieniamy /ubarwiamy/ gramy“- malowanie wielkiego muralu na Placu Rembowskiego z Pracownią Sztuki Dziecka, godzina 15.00
Być może będzie to drugi co do wielkości w Polsce (zaraz po obrazie „Amrita“ z Zamościa, wpisanym do Księgi Rekordów Guinnessa w 1994 r.) wielobarwny obraz – gra dla dzieci i rodziców, miejsce twórczego odpoczynku. W sobotę szary chodnik na Placu Rembowskiego przypominający kształt ryby zamieni się w barwną mozaikę dzięki pomysłodawczyni i projektantowi projektu – Katarzynie Derkacz Gajewskiej /Pracownia Sztuki Dziecka/ oraz marce Benjamin Moore, która podarowała materiały do wykonania obrazu.

- Wernisaż prac Anny Policht - Jarugi w ogrodzie Benjamin Moore przy ulicy Okrężnej 36, godzina 16.00
Grafiki i obrazy które zobaczymy podczas wystawy wibrują energetycznymi i pozornie wesołymi kolorami, ale kryje się za nimi dużo głębsza historia. Autorka opowiadając o swoich  swoich pracach które tworzy od września 2015 r., podkreśla ich emocjonalny charakter:
“Moją motywacją jest życie. Emocje. Codzienność. Myślę obrazami jak Temple Grandin czy... jak moja córka. Pewnie dlatego łatwiej moim znajomym zrozumieć mnie przez moje obrazy niż przez słowa. W 2012 odeszłam z pracy i zaczęłam wyciągać córkę z Autyzmu. Ale nie wyrwałam z siebie emocji. Nadal jestem sobą: kobietą, człowiekiem, kawałkiem tego miejsca. Emocje - też te, o których podobno nie wypada, próbowałam przelać na płótno. Acha - od urodzenia mieszkam na Sadybie. ;) Zapraszam.”

Pełen program Festiwalu Otwarte Ogrody Sadyba znajdą Państwo TU.

A my już dziś serdecznie zapraszamy do naszego Showroomu przy ul. Okrężnej 36!

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!