FB

CALIENTE - Benjamin Moore prezentuje KOLOR ROKU 2018

13 października 2017

 Silny, promienny, pełen energii Caliente AF-290 jest absolutnie pewny siebie. To barwna sygnatura arcydzieł nowoczesnej architektury; puszysty dywan rozłożony przy głównym wjeździe; dostojne tło dla ksiąg w bibliotece; mocne, pierwsze wrażenie na błyszczących frontowych drzwiach. Okiełznaj witalność czerwieni!

—Ellen O’Neill 

Wczesny werdykt…

Director of Strategic Design Intelligence koncernu Benjamin Moore & Co., Ellen O’Neill wspomina, że wyraźne przesłanki co do wyboru koloru roku na sezon 2018 jej zespół zaobserwował podczas imprezy targowej „Maison et Objet” w Paryżu, tuż na początku roku. 

Tydzień wcześniej czerwień zmieniła Washington Mall w morze koloru (specyficzne odcienie nakryć głów i ubrań) podczas słynnego protestu Women’s March w styczniu 2017 r. zaraz po wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. 

Jak mówi O'Neill: „W Benjamin Moore farbę nazywamy powłoką. I to była właśnie taka wszechobecna powłoka koloru sięgająca tak daleko, jak tylko można. Po marszu, gdy siedziałam w samolocie, pomyślałam -  ten kolor jest głosem”.   

Wszechobecna... 

Czerwień odegrała ogromna rolę w hitach telewizyjnych - od tajemniczego, niesamowitego „Twin Peaks” do charakterystycznych, czerwonych szat w serialu „Handmaid's Tale”.

Czerwień widoczna była praktycznie na każdym pokazie mody już w lutym i dosłownie rozlała się na ulicach z nadejściem września. 

Ten energetyczny odcień odnajdziemy w błyszczących wnętrzach hali koncertowej najstarszej uczelni muzycznej w Szwecji powstałej w 1771 roku Stockholm's Royal College of Music

Na fotografii powyżej widzimy czerwień, która zakręca wokół eliptycznych narożników nowo odrestaurowanego holu zaprojektowanego przez Earo Saarinen’a w roku 1962 na międzynarodowym lotnisku John F. Kennedy’ego w Nowym Jorku. 

Barwa niezależności... 

Czerwone bluzy z kapturem, sportowe garnitury, charakterystyczna odzież Issey Miyake wykonana z pojedynczej, czerwonej nici, specyficzne puchowe płaszcze Moncler’a i bandany noszone były przez członków społeczności LGBT podczas marszu Big Apple pod Musem of Modern Art w Nowym Jorku. 

O’Neill i łowczynie trendów z jej kreatywnego zespołu wszędzie widziały „czerwień”… Caliente właśnie taki był – ciepły odcień, w którym z łatwością można się zakochać.  

Ritz i Gucci…

Pamiętam wizytę w nowym Ritz Bar w Paryżu i odczucia jakie wywoływała czerwień w jego wnętrzu. Z kolei w Milanie i Paryżu salony marki GUCCI wyłożone były pięknym, czerwonym aksamitem – to okrycie luksusu. Czujesz się tak, jakby we wnętrzach zawsze działo się coś niesamowicie ważnego”  - wspomina Elen O’Neill.   

Caliente - jaki jest? 

Niesamowita czerwień "Caliente AF-290" pochodzi z kolekcji AFFINITY i jest całkowicie inna od podstawowej czerwieni, którą obserwujemy w naszym najbliższym otoczeniu. Specjaliści od kolorów w Benjamin Moore & Co. doszli do wniosku, że możemy mieszkać w ciepłych wnętrzach wypełnionych uwodzicielskimi odcieniami czerwieni.

Caliente to charyzmatyczna, kusząca barwa o bardziej brązowym odcieniu kojącym nasz wzrok.   

Jak mówi Elen O’Neill – „Cały czas myślałam o czerwonej galerii w dostojnym pałacu, która naprawdę ukazuje piękno obrazów olejnych. Dostojne, intymne czerwienie. Właśnie w ten sposób dotarliśmy do tych specyficznych kolorów…” 

Paleta "Color Trends 2018" - idealne zgranie...

Caliente łączy się z 22 pozostałymi odcieniami z tegorocznej palety Color Trends 2018, które obejmują spektrum od bladych różowych odcieni do czerwonobrunatnego poprzez przyjemne, zgodne tony naturalnych (stalowych szarości, chłodnej seledynowej zieleni), świetnie współgrających z pozostałymi mocno nasyconymi barwami oraz naszym kolorem roku.

Benjamin Moore udowodnił, że można używać czerwieni do „przyprawienia” w każdym stylu – nowoczesnym i tradycyjnym. 

Kliknij i zobacz video prezentujące Kolor Roku 2018!  

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!