FB

Czerwień rozgrzeje wnętrza na Święta!

13 grudnia 2011

Czerwień rozgrzeje wnętrza na Święta!

Za sprawą „urzędowego” stroju Św. Mikołaja czerwień regularnie gości w naszych domach podczas Świąt. Zastanów się nad zaproszeniem jej na stałe do domowych wnętrz. Eksperci z kolorystycznego projektu „Color Workshop” są o tym święcie przekonani.

Color Workshop to autorski projekt kolorystyczny marki Benjamin Moore, którego celem jest przekazanie klientom podstawowych informacji o kolorach, ich specyfice, symbolice i praktycznym zastosowaniu we wnętrzach.

 

 

W obliczu nadchodzących świąt Bożego Narodzenia eksperci ds. koloru Benjamin Moore postanowili dokładniej przyjrzeć się czerwieni, która razem z bielą sprawia, że świąteczny czas jest tak wyjątkowy.

Kto z nas nie cieszy się na przyjście brodatego starca w czerwonym stroju zwanego Św. Mikołajem, albo nie jest wzruszony widząc czerwone wypieki podekscytowania na twarzach dzieci rozpakowujących prezenty.

 

Ale czy czerwień może sprawdzić się na stałe we wnętrzu? Głos oddajemy specjalistom warsztatów koloru Color Workshop.

Czerwony znaczy kolorowy. Czerwień jest najgorętszym kolorem koła barw, który budzi bardzo wiele emocji, a często kontrowersji. Za sprawą swojego bardzo wyrazistego charakteru ma równie liczne grono fanów, co przeciwników. O pozycji czerwieni niech świadczy fakt, że powszechnie określana jest mianem „koloru kolorów”, a w wielu językach jest synonimem słowa „kolorowy” i „piękny”. Bardzo często czerwony nazywany jest również barwą życia. Szczególnie dużą sympatią kolor czerwony dażą Chińczycy, dla których symbolizuje on szczęście, powodzenie i miłość, a panny młode odziane są w czerwone suknie ślubne.

Czy czerwony sprawdzi się w dekoracji wnętrz?

Zdaniem specjalistów ds. koloru marki Benjamin Moore czerwień może mieć bardzo pozytywny wpływ na klimat i charakter wizualny wnętrz. Aby tak się jednak stało trzeba posiadać przynajmniej podstawową wiedzę, jak kolor ten oddziałuje na człowieka i jak wykorzystać jego dekoracyjny potencjał.

Wyniki badań naukowych wskazują, że czerwony najsilniej ze wszystkich barw stymuluje ludzką psychikę. Niesie w sobie bardzo duże pokłady energii, pobudza do działania. Jest kolorem radosnym, pozytywnym i poprawiającym nastrój. Czerwień doskonale przykuwa naszą uwagę. Wszystkie te cechy sprawiają, że z czerwonym należy obchodzić się ostrożnie i rozważnie.

Kolor czerwony najlepiej sprawdza się w pokojach, w których aktywnie spędzamy czas np. w pokoju do ćwiczeń, przedpokoju czy salonie. Intensywnej czerwieni należy unikać w sypialni, gdyż może skutecznie utrudnić zasypianie. Zbyt duże natężenie czerwonego niewskazane jest również w pokojach dziecięcych. Bardzo modnym rozwiązaniem jest wprowadzenie do wnętrza czerwonego akcentu w postaci pomalowania jednej ściany.

W połączeniu z bielą lub ciepłymi kremami osiągniemy zrównoważony, a zarazem bardzo ciekawy efekt wizualny.


Na jaką czerwień postawić?
W klasycznych wnętrzach dostojnie prezentować się będą ściany w kolorze głębokiego burgunda np. pottery red 2085-20 z palety Color Preview marki Benjamin Moore. Dodaje on wnętrzu elegancji, ale jednocześnie nie czyni go monotonnym. W roli tła dla kobiecej toaletki idealnie sprawdzi się romantyczna czerwień delikatnie przełamana różem o nazwie red tulip 2000-30.

Pokój szalonego nastolatka ożywić można malując ścianę okienną na ognisty czerwony ruby red 2001-10. W towarzystwie śnieżnej bieli lub mglistych błękitów będzie wyglądać bardzo świeżo i energetycznie.

Jeżeli zastanawiamy się nad kolorem, który stworzy klimat klubowy w salonie, to warto rozważyć zastosowanie soczystej wiśni shy cherry 2007-20. Odcień ten sprzyja spotkaniom przy kominku w towarzystwie lampki dobrego wina.

Salka do ćwiczeń to stworzone miejsce dla czerwieni z nutą pomarańczu warm comfort 2010-20. Kolor ten pobudzi nas do wytężonego wysiłku fizycznego, a jednocześnie wyczaruje w domowej siłowni przytulny nastrój. Wszystkie powyższe odcienie czerwieni, podobnie jak kilkadziesiąt innych, dostępne są w systemach barwienia: Benjamin Moore® GENNEX® Platform lub Color Preview®.

Na podstawie podanej nazwy i numeru koloru obsługa salonów przygotuje farby Benjamin Moore w kolorystyce idealnie odpowiadającej Twoim oczekiwaniom. 

Niepowtarzalność odcieni zapewnia hologram marki „Authentic Color”. 
 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!