FB

Czerwieni czar

26 listopada 2014

„Czerwień ma niezwykłą moc – sprawia, że inne kolory są bardziej wyraziste i piękniejsze. Nie wyobrażam sobie się nią znudzić. To tak, jakby zmęczyć się osobą, którą się kocha. Chciałabym, by to mieszkanie było niczym ogród – ale ogród rodem z piekła.”

czerwień w domu - benjamin mooreTak czerwień widziała Diana Vreeland, w latach sześćdziesiątych naczelna nowojorskiego Vogue.

To dla niej Billy Baldwin, legendarny w Nowym Jorku architekt zaprojektował krwisto czerwony salon, który stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych wnętrzarskich projektów.

Perfekcjonistka z niezwykłymi pomysłami, kontrowersyjna, błyskotliwa. Uwielbiała eksperymentować. Miała swoją wizję mody, którą dzieliła się z czytelnikami Vogue. To dzięki niej magazyn stał się modową biblią. Zaprojektowany dla Vreeland salon bez wątpienia odzwierciedlał jej niezwykłą osobowość oraz pewność siebie.

Tajemnicą pozostaje odcień czerwieni użyty w tym wnętrzu, ale z pewnością mógłby to być Red 2000-10 z kolekcji Color Preview marki Benjamin Moore. 

źródło: www.dianavreeland.com

Dla sławnego francuskiego projektanta mody Yves Saint Laurent tylko czerwień może symbolizować miłość, walkę, śmierć, czy ciepło. Żaden inny kolor nie ma aż takiej siły oddziaływania. Jego potencjał szczególnie widać w aranżacji wnętrz. Nie da się przejść obok niego obojętnie. 
 
czerwone ściany - benjamin moore
 
Dawkowanie koloru
Czerwień to niezwykle „gorąca” barwa. Pobudza ludzką psychikę, dodaje energii, wzmaga aktywność fizyczną. To ważne, szczególnie wtedy, gdy ma być przewodnią barwą wystroju.
W zbyt dużej „dawce” zamiast pobudzać do działania będzie przytłaczać. Czerwień ma wiele twarzy. Przybiera różowe, koralowe, czy fiołkowe tonacje. Może być romantyczna, rustykalna, nowoczesna lub klasyczna. 
 
Siła czerwieni
Wystarczy zaledwie jedna ściana w tym kolorze, by nadać wnętrzu oryginalny wygląd.
To świetne tło dla sztuki i zabytkowych mebli. Czerwień zawsze dobrze wygląda w sąsiedztwie neutralnych odcieni. W parze z białym kolorem staje się niezwykle wyrazista i jednocześnie ciepła.
 
Przy dużej liczbie śnieżnych dodatków, takich jak: listwy, meble, czy oprawa kominka czerwień może ozdobić praktycznie każdą ścianę i nie będzie mecząca. To również niezastąpiony akcent kolorystyczny. Użyta z fantazją przebije każdy inny odcień. Ozdobione nią nogi stołu, czy krzeseł, albo rama okienna zawsze przykują uwagę. Bardzo ciekawy efekt można uzyskać malując tym kolorem zabytkowe meble. 
 
Prawdziwa głębia
 
farba zmywalna do ścian - czerwień - benjamin mooreProducenci farb prześcigają się w szukaniu sposobu na uchwycenie prawdziwej głębi kolorów. W przypadku czerwieni jej nasycenie odgrywa szczególnie ważną rolę. Niestety nielicznym się to udaje.
 
Marka Benjamin Moore stworzyła specjalną linię farb o nazwie Aura, która przede wszystkim dedykowana jest mocnym i nasyconym barwom. To co ją wyróżnia to technologia Color Lock.
W Aurze pigmenty zamknięto w żywicznych kapsułkach, co można porównać do jajka.  Otoczka z żywicy jest jak skorupka. Chroni pigmenty przed negatywnym działaniem promieni UV. Dzięki temu kolor przez lata nie blaknie i zachowuje swoją wyrazistość. Ale co najważniejsze dzięki technologii Color Lock kolory są niezwykle soczyste, wyraziste i żywe.
 
Farba ma również znacznie lepszą siłę krycia. Wystarczą maksymalnie dwie warstwy, by zyskać jednolite wymalowanie. To nie tylko oszczędność czasu, ale też pieniędzy. 
 
Wyższy poziom koloru
Benjamin Moore poszedł za ciosem i do swojej ekskluzywnej linii farb Aura stworzył wzornik zmieniających się pod wpływem rodzaju i natężenia światła odcieni. Kolekcja „Color Stories” to 240 odcieni.
 
Każdy z nich powstał z połączenia od 5 do 7 pigmentów. Tradycyjne kolory to mieszanka od 2 do 3 kolorantów.
Dodatkowo, by pokazać prawdziwą siłę koloru celowo pominięto szare i czarne barwniki. Czerwone odcienie z tej palety nie tylko zachwycają swoją głębią, ale też pod wpływem światła zyskują poświatę kolorów z których je stworzono.
 
żywe kolory - ściany - benjamin moore
żywe kolory na ściany - benjamin moore - color stories
 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!