FB

Czy to jeszcze łazienka?

28 stycznia 2015
Miejsce wypoczynku, relaksu i przyjemności. Z antykami, wygodną leżanką, a nawet kominkiem. Mowa oczywiście o salonie. Ale nie takim tradycyjnym, a łazienkowym.
 
farba odporna na wilgoć - łazienki - benjamin moore
 
Łazienka stała się równie ważnym miejscem w domu, co salon, czy kuchnia. Tu domownicy rozpoczynają i kończą swój dzień. W łazience czytają książki, słuchają ulubionej muzyki, czy relaksują się w domowym SPA. 
 
farba najlepsza do łazienki - benjamin moore
 
- W przeszłości urządzając łazienkę kierowaliśmy się tym, co sugerował nam hydraulik. Dziś do jej wystroju przykładamy tyle samo wagi, co do pozostałych pomieszczeń. Muzyka, wyszukane meble, tkaniny, czy lodówka – jeśli poczujesz chęć na lampkę szampana – czemu nie? - Barbara Sallick, współzałożyciel i v-ce prezes ds. designu marki Waterworks. (źródło) 
 
Kolory z klimatem 
Wystrój łazienkowego salonu może przywodzić na myśl zapach łąki, morską bryzę, czy przytulny wełniany pled. To możliwe przy użyciu odpowiednich kolorów. Legendarna amerykańska marka Benjamin Moore stworzyła farbę łazienkową o nazwie Aura Bath&Spa 532. Zabarwiona na dowolny kolor niesamowicie uwydatnia jego głębię, co pozwala zbudować wymarzony klimat w łazience. 
 
To zasługa zastosowanej w farbie innowacyjnej, opatentowanej technologii Color Lock®. Zamknięte w żywicznych kapsułkach pigmenty sprawiają, że kolor jest niezwykle wyrazisty i nie traci swojego blasku nawet po kliku latach. 
 
malowanie łazienki farbami benjamin moore
 
Farba ma również doskonałą odporność na zmywanie i szorowanie. Ale to nie wszystko, co wyróżnia Aurę Bath&Spa 532. Można ją barwić na odcienie z ekskluzywnej kolekcji Benjamina – Color Stories. To magiczna paleta opatentowana przez markę. Każdy z jej 240 odcieni powstał z połączenia od 5 do 7 kolorantów z wyłączeniem szarego i czarnego. W tradycyjnych farbach, w jednej recepturze koloru wykorzystuje się najwyżej 3. To sprawia, że barwy Color Stories są żywe i zmieniają się w zależności od pory dnia, a także rodzaju i natężenia światła. W salonie łazienkowym Color Stories stworzy niepowtarzalny klimat. A w blasku świec, czy o poranku barwy uwydatniać będą półtony kolorów, z których powstały. Ich obserwacja podczas aromatycznej kąpieli może być wręcz relaksująca. 
 
benjamin moore - łazienka - malowanie
 
kolory do łazienki - benjamin moore - farba zmywalna
 
Zmienna aura
W łazience często zmienia się temperatura i panuje wysoka wilgotność powietrza. Ale to nie oznacza, że farba w takich warunkach się nie sprawdzi. Benjamin Moore swoją łazienkową Aurę Bath&Spa 532 przygotował na działanie wilgoci i mikroorganizmów. Jest też bardzo odporna na szorowanie i zmywanie wodą. Można nią malować nie tylko ściany, ale też elementy drewniane: drzwi, listwy, czy framugi okien. 
 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!