FB

Dziecięce marzenia

9 stycznia 2014
Dwóch braci, Maciej i Mateusz, marzyło o kolorowym pokoju, ozdobionym motywami z ulubionych bajek. Rodzice postanowili je spełnić powierzając jego zaprojektowanie ekipie programu „Szybkie Metamorfozy”.
 
Chłopcy nie mieli żadnego problemu z określeniem przed kamerą swoich oczekiwań: 
 
Mateusz (młodszy): Chcę mieć pokój z Monster Truck, a pokój chcę mieć w „Gwiezdne Wojny”. 
 
Maciej (starszy): Chciałbym mieć taką dużą bardzo fototapetę, chciałbym żeby było dużo przestrzeni, ale nie żeby podłoga dawała tę przestrzeń, ale żeby jej naprawdę było dużo. Chciałbym mieć podłogę w kolorze drewnianym, biurko, krzesełka. Będziemy się bardzo cieszyć, jak już będzie skończony. 
 
 
Magdalena Borowiak – Wróblewska, architekt wnętrz, autorka i prowadząca program „Szybkie Metamorfozy” nie tylko musiała z niedużego, podłużnego pokoju „wyczarować” przestronne wnętrze, ale też uwzględnić w nim pasje obydwu młodzieńców oraz miejsce do nauki. 
 
Drewniane sosnowe meble, w podobnym kolorze podłoga i błękitne ściany niezbyt dobrze wyglądały w wąskim, nieforemnym pokoju. Zwyczajnie go zmniejszały. Dlatego w jego metamorfozie kolorem przewodnim stał się biały i jasny, ciepły odcień szarości. To pozwoliło nam zaszaleć z bardzo kolorowymi dodatkami, wybranymi przez chłopców. – zaznacza Magdalena Borowiak – Wróblewska. 
 
 
 
Z uwagi na to, że pokój użytkować będzie dwóch bardzo energicznych braci, pomalowany został niezwykle odporną na szorowanie farbą ceramiczną nowej generacji Regal Select 548 marki Benjamin Moore. Przy czyszczeniu ścian nie będą się one wybłyszczać, a użyta w farbie innowacyjna technologia sprawia, że w znacznie mniejszym stopniu zabrudzenia wnikają w pomalowaną nią powierzchnię. 
 
Zabiegiem, który sprawił, że pokój Maćka i Mateusza wydaje się wyższy było pomalowanie podłogi na ten sam kolor, co ściany. Dzięki czemu jeszcze ładniej prezentują się w nim kolorowe akcenty. 
 
Niespodzianką przygotowaną dla chłopców przez ekipę programu „Szybkie Metamorfozy” były tablicowe drzwi, które będą oni mogli wykorzystywać zarówno do nauki, jak i twórczych działań. Zostały wykonane przy użyciu czarnej farby tablicowej Chalkboard Paint 307 marki Benjamin Moore. A nad biurkiem do nauki stworzono magnetyczną powierzchnię umożliwiającą przypinanie notatek, czy rysunków. 
 
 
Magdalenie Borowiak – Wróblewskiej udało się też wygospodarować miejsce na gimnastyczną drabinę, tak by bracia mieli gdzie spożytkować swoją energię w deszczowe i mroźne dni. 
 
 
 
 
 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!