FB

Kolory Benjamin Moore nie do skopiowania

9 listopada 2010

Pod nazwą „Authentic Colors” ruszyła kampania informacyjna Benjamin Moore & Co. - producenta ekskluzywnych farb.

Jej celem jest uświadomienie klientom, że kolorów z palety tej renomowanej, amerykańskiej marki nie jest w stanie skopiować żaden z konkurentów rynkowych.

Przewodnie hasło kampanii Authentic Colors brzmi „Close Enough is Not Good Enough” i w wolnym tłumaczeniu oznacza “Kolor zbliżony nie  jest wystarczająco dobry”.

Program Authentic Colors stanowi odpowiedź na próby kopiowania odcieni z bogatej gamy kolorów marki Benjamin Moore. Akcja ma na celu uświadomienie klientom, że nie jest możliwe pełne i właściwe odwzorowanie kolorów z palety Benjamin Moore przy wykorzystaniu farb innego producenta. Gwarancją otrzymania niepowtarzalnych odcieni z charakterystyczną głębią koloru jest zakup oryginalnych produktów marki Benjamin Moore w sieci autoryzowanych punktów sprzedaży. 

Kampania zwraca również uwagę klientów na fakt, że marka Benjamin Moore dysponuje najszerszą paletą kolorów, obejmującą ponad 11 000 odcieni. Co bardzo istotne, nie znajdują one bezpośrednich odpowiedników w paletach NCS czy RAL. Poza najbardziej popularnymi kolorami z wachlarzy Color Preview®, Color Classic® czy wprowadzonej ostatnio kolekcji Affinity™, klient może zamówić farbę w dowolnej, wybranej przez siebie kolorystyce.

Bogactwo oferty amerykańskiej firmy sprawia, że jej propozycje kolorystyczne znajdują naśladowców, a wiele punktów sprzedaży farb deklaruje możliwość skopiowania kolorów z palety Benjamin Moore.


Dlaczego inni producenci nie są w stanie przygotować farby w kolorach z palety marki Benjamin Moore?


Tajemnica tkwi w opatentowanych technologiach oraz niepowtarzalnym procesie produkcji farb marki Benjamin Moore.

Jak tłumaczy Phil Bishop - specjalista w Departamencie Badań i Rozwoju firmy Benjamin Moore & Co.: „Większość producentów korzysta z gotowych, ogólnie dostępnych na rynku składników do produkcji farb. W przeciwieństwie do swoich konkurentów, Benjamin Moore & Co. samodzielnie opracowuje i wytwarza pigmenty oraz spoiwa (żywice). Dzięki własnej produkcji tych dwóch zasadniczych komponentów, tworzy niepowtarzalne receptury i farby o wyjątkowych właściwościach. Podczas prób dopasowania koloru do odcienia ze wzornika Benjamin Moore, konkurenci używają zupełnie innych farb, odmiennych kolorantów i innego systemu barwienia. W efekcie klient otrzymuje produkt, który z jednej strony różni się kolorystyką, a ponadto odbiega pod względem technologicznym m.in. nie posiada opracowanych przez Benjamin Moore technologii".

To dlatego nasze kolory są niepowtarzalne i takie czyste!


 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!