FB

Kolory płynące z natury

8 lutego 2011

Wzorem lat ubiegłych marka Benjamin Moore zaprezentowała album inspiracji kolorystycznych Color Pulse 2011. Jest to praktyczny i wygodny przewodnik po kolorach, który obrazuje najmodniejsze w danym sezonie style i kierunki w dziedzinie dekoracji wnętrz. W tym roku na księgę składają się cztery trendy kolorystyczne: „The Farm” (gospodarstwo), Order (porządek), Escape (ucieczka) oraz Tribe (plemię). Motywem przewodnim kolekcji Color Pulse 2011 jest równowaga, rozumiana jako wsłuchiwanie się w swój wewnętrzny rytm i życie w harmonii z otoczeniem. Do równowagi bardzo silnie odwołuje się kolekcja kolorystyczna „The Farm”, pierwszy tegoroczny trend przedstawiony przez markę Benjamin Moore. W poszukiwaniu spokoju ducha udajemy się na wieś, która jest krainą szczęśliwości, miejscem czystych reguł i harmonijnej koegzystencji. Tutaj dowiadujemy się, jaki kolor ma świeżo zebrane zboże, prawdziwy miód pszczeli, czy w pełni naturalne owoce i warzywa z przydomowego ogródka. Obserwacja życia na wsi leży u podstaw powstania palety kolorów „The Farm”, z której emanuje naturalność, siła spokoju i harmonia.


Na kolekcję barw „The Farm” składają się dwie grupy kolorów: Soil (Ziemia) i Food (Żywność). Soil to dziesięć odcieni z rodziny ciepłych kolorów neutralnych m.in. delikatny beż Hush AF-95, czekoladowy brąz Warm Brownie 2101-30 oraz brunatny Sierra Spruce 2108-20. Z kolei Food to kompilacja różnych odcieni bieli (Paper Mache AF-25, Marble White OC-34, Frappe AF-85) z pojedynczymi, mocnymi akcentami z innych rodzin kolorystycznych m.in. trawiastej zieleni Grassy Fields 2034-30, nasyconego fioletu Purple Rain 1386 i ognistej czerwieni Fire Dance 2171-20. Obie grupy kolorów zostały tak skomponowane, aby wybrane odcienie z kolekcji Soil i Food do siebie idealnie pasowały i wzajemnie się uzupełniały. Paleta kolorów trendu „The Farm” przygotowana została z myślą o delikatnych wnętrzach w stylu prowansalskim. Połączenie kolorystyki trendu „The Farm”, rustykalnych mebli i licznych bibelotów, sprawi, że nasz dom przeistoczy się w przytulną oazę spokoju.

Jak zamówić farby w kolorystyce trendu The Farm ?


Każdy kolor trendu „The Farm” posiada indywidualną nazwę i numer identyfikacyjny. Wszystkie proponowane odcienie dostępne są w systemach barwienia: Benjamin Moore® GENNEX® Platform lub Color Preview®. Na podstawie podanej nazwy i numeru koloru obsługa salonu przygotowuje farby Benjamin Moore w kolorystyce idealnie odpowiadającej oczekiwaniom Klienta. Wyłącznym dystrybutorem ekskluzywnych farb marki Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl.

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!