FB

Lakierobejce ARBORCOAT - DREWNO 3X trwalsze i 3X piękniejsze

7 maja 2018
 
Otwórz swoją domową przestrzeń. 
 
Rozciągnij ją na taras, werandę i altanę, a my zapewnimy im wyjątkowe kolory i niespotykaną trwałość.   
 
Lakierobejce do drewna ARBORCOAT® w innowacyjnej, wodorozcieńczalnej technologii. Testowane w najsurowszym klimacie i 3X trwalsze od innych produktów na rynku.  
 
 
Witaj w naturalnym świecie
 
W średniowieczu królował kamień i cegła, XX wiek należał do betonu. A co z XXI wiekiem? Niektórzy twierdzą, że nadchodzi czas… drewna. Odpowiednio spreparowane drewno zaczęto wykorzystywać w budowie nowoczesnych hoteli, a nawet powstają już pierwsze „drewniane drapacze chmur”. 
 
Drewno to jeden z najstarszych materiałów konstrukcyjnych, naturalny, ekologiczny, który nadal urzeka nas pięknem. Oczywiście, dzisiaj do wznoszenia wspomnianych budowli stosowane są specjalne kompozyty drewniane o doskonałej wytrzymałości mechanicznej i wysokiej elastyczności. 
Jedno tylko pozostaje niezmienne - znalezienie odpowiedniego, trwałego zabezpieczenia, które nie tylko podkreśli szlachetny charakter drewna, ale zapewni jego długoletnią, nieprzerwaną ochronę.  
 
 
Arborcoat – 3X trwalszy!  
 
Amerykański koncern słynący z pionierskich rozwiązań wytyczających kierunki światowej branży farb i lakierów opracował linię ARBORCOAT® przeznaczoną do dekoracji i ochrony podłoży pionowych i poziomych podłoży drewnianych, np. mebli, altan, elewacji, ogrodzeń, schodów, werand czy tarasów.
 
 
Innowacyjna, ekologiczna receptura zapewnia niespotykaną trwałość, najlepszą ochronę drewna przed czynnikami atmosferycznymi (opadami deszczowymi, wahaniami temperatury, promieniowaniem UV), doskonałą odporność na działanie mikroorganizmów, wyjątkową trwałość (retencję) koloru. 
 
 
Częściowo pokazać czy zakryć…? 
 
Rodzina ARBORCOAT® obejmuje dwa zasadnicze rodzaje lakierobejc - półtransparentną (oznaczoną symbolem 638) oraz w pełni kryjącą, ale podkreślającą strukturę i fakturę podłoża (oznaczoną kodem 640).
 
Pierwsza, dostępna w szerokiej gamie 75 odcieni (z mieszalnika), polecana jest do miękkich gatunków drewna i tworzy półtransparentne wykończenie zachowujące kolor i strukturę podłoża. Jest idealna do ochrony niemalowanego drewna.
 
 
Na powierzchniach poziomych (np. tarasach) wymagane jest jej zabezpieczenie specjalnym lakierem 636.
 
 
Drugi rodzaj, w pełni kryjący można stosować zarówno na surowym, jak i lakierowanym, bejcowanym lub malowanym wcześniej drewnie. 
 
Wersja ta służy do ochrony miękkich oraz twardych odmian drewna, także do kompozytów imitujących naturalne drewno i dostępna jest w pełnej gamie kolorów marki Benjamin Moore (ponad 3 500 odcieni w systemie barwienia). 
 
 
Nieco danych…
 
 
• wykończenie: półtransparentne 
• kolorystyka: gama 75 kolorów (system barwienia)  
• stopień połysku: pełny mat 
• wydajność: ok. 10 m2/l
• opakowanie: 0.48 l , 3.78 l 
 
 
 
 
• wykończenie: kryjące 
• kolorystyka: pełna gama kolorów Benjamin Moore  
• stopień połysku: mat 
• wydajność: ok. 10 m2/l
• opakowanie: 0.48 l , 3.78 l 
 
 
Przedstawione produkty dostępne są w sieci niezależnych salonów sprzedaży oraz salonów firmowych Benjamin Moore na teranie całego kraju, których pełną listę znajdziesz w zakładce „Znajdź salon” 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!