FB

Letnie malowanie bez smug

14 sierpnia 2012

Doskonały sposób na niewłaściwe warunki atmosferyczne. 

Wysoka temperatura i niska wilgotność powietrza tylko pozornie są sprzymierzeńcami prac malarskich. W takich warunkach atmosferycznych rośnie ryzyko pojawienia się podczas malowania mało estetycznych smug i przebarwień.

Rozwiązaniem jest Extender 518 wydłużający czas schnięcia farby.

Wbrew pozorom upalna, letnia pogoda nie do końca sprzyja malowaniu ścian. Korzyść w postaci szybszego wykonania prac malarskich (krótszy czas między kolejnymi etapami) wiąże się z dużym ryzykiem powstawania na odnawianych powierzchniach smug i przebarwień.

 

 

 

 

Nawet dla wysokiej klasy fachowca malowanie przy wysokiej temperaturze i szybko schnącej farbie jest nie lada wyzwaniem, a niekiedy jest praktycznie niemożliwe.

W takiej sytuacji bardzo pomocny jest preparat, który wydłuży proces schnięcia farby i pozwoli malarzowi na dokonanie ewentualnych poprawek.

Amerykańska marka Benjamin Moore do swoich wodorozcieńczalnych farb lateksowych rekomenduje zastosowanie Extendera 518.

 

 

 

Extender 518 marki Benjamin Moore to wodorozcieńczalny, transparentny preparat akrylowy, który wydłuża tzw. czas otwarcia, czyli schnięcia wodorozcieńczalnych farb lateksowych.

Dzięki zastosowaniu produktu mamy dostatecznie długi czas na zniwelowanie ewentualnych smug i nierówności powstających podczas malowania.

Właściwości Extendera 518 są szczególnie przydatne podczas malowania przy wysokiej temperaturze i niskiej wilgotności powietrza (poniżej 45%), a więc w warunkach bardzo szybkiego wysychania warstwy malarskiej.

 

 

Produkt stosowany jest jako dodatek zarówno do wodorozcieńczalnych farb wewnętrznych jak i zewnętrznych.

Extender 518 może również pełnić również rolę rozcieńczalnika wodorozcieńczalnych farb lateksowych marki Benjamin Moore.

Zastosowanie preparatu jest  szczególnie polecane podczas malowania farbami z linii Aura® oraz Regal® (z technologią Advanced Particle Technology™).

 

 

 

Extender 518 nie wpływa na właściwości techniczne, ani walory wizualne warstwy malarskiej – kolorystykę i stopień połysku.

Preparat jest transparentny. Należy pamiętać, że Extender 518 nie jest przeznaczony do samodzielnego stosowania. Preparat przed aplikacją należy połączyć z farbą nawierzchniową i dokładnie wymieszać.

W celu wydłużenia czasu schnięcia Benjamin Moore rekomenduje dodanie max. 235 ml preparatu do galonowego opakowania farby (1 galon = 3,78 litra).

Kliknij tutaj i dowiedz się więcej na temat Extender 518! 
 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!