FB

Magiczny wieczór KOLOR ROKU 2017 Benjamin Moore #OkiemEksperta

5 kwietnia 2017

Zmieniamy sposób patrzenia…

Na przełomie roku 2016/17 rozpoczęła się wielka, międzynarodowa kampania koncernu Benjamin Moore „CHANGE THE WAY YOU LOOK AT PAINT”, dzięki której udowadniamy, że farba to zdecydowanie więcej, niż zwykliśmy myśleć. Produkty Benjamin Moore jak i idąca za nimi filozofia marki zmieniają sposób, w jaki patrzymy na farby. A wszystko poprzez idealną syntezę kultywowania ponad 130 letniej tradycji i odważnego spojrzenia w przyszłość. 

Jednym z bardzo ważnych filarów działalności koncernu Benjamin Moore &Co. jest dział kreacji, który czaruje nas niesamowitymi aranżacjami kolorystycznymi. Międzynarodowy zespół w pocie czoła przemierza cały świat w poszukiwaniu inspiracji, które później posłużą do tworzenia corocznych trendów kolorystycznych opowiadających o otaczającym nas świecie.

Niezwykły odcień i niezwykły projekt #OkiemEksperta

Odcień SHADOW 2117-30 wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Tajemniczy, ulotny, niedzisiejszy, kusi nostalgicznym urokiem. Dlatego też postanowiliśmy zadedykować mu wyjątkowy projekt, do którego zaprosiliśmy nie mniej wyjątkowych gości.
Zapytaliśmy zaprzyjaźnionych projektantów, blogerów i osoby związane ze światem kreowania wnętrz o ich  wrażenia, jak i praktyczne porady odnośnie stosowania odcienia SHADOW we wnętrzach. W ten sposób powstał katalog #OkiemEksperta, będący dowodem na to, jak wiele twarzy może mieć CIEŃ.

Zapraszamy do zapoznania się z wersją cyfrową katalogu! ( Klik )

Naturalnie planujemy kontynuację projektu #OkiemEksperta w kolejnych latach i choć emocje związane z wyborem Koloru Roku 2017 jeszcze nie opadły, to już zaczynamy typować, czym marka Benjamin Moore zaskoczy nas w roku 2018...


Inauguracja w wyjątkowym gronie


Projekt  #OkiemEksperta miał swoją premierę w przytulnym showroomie Benjamin Moore przy ul. Okrężnej 36 w Warszawie. Kameralne spotkanie uświetniło wystąpienie historyka i krytyka designu, dr. Krystyny Łuczak – Surówki, która urzekła gości opowieściami w trzech aktach o przygodzie z KOLOREM ROKU 2017 Benjamin Moore.

Trzy twarze Cienia


Podczas wykładu „Od świtu do zmierzchu” odczarowany został kontrast pomiędzy Kolorem Roku 2016, czyli złamanej bieli SIMPLY WHITE i wyborem w 2017 barwy oscylującej w granicach czerni. Dwa przeciwieństwa, barwy pozornie nie mające ze sobą nic wspólnego połączyła historia drogi, którą światło pokonuje od pierwszych, porannych godzin, aż po schyłek dnia.

W trakcie kolejnego wystąpienia „Paleta barw w lustrze trendów” dr. Krystyna Łuczak – Surówka przybliżyła nam mechanizmy odpowiedzialne za tworzenie tendencji estetycznych. Udowodniła  również, że wbrew temu co zwykliśmy myśleć trendy są czymś więcej, niż tylko kołem napędowym sprzedaży. Badania nad nimi stanowią istotny zbiór zagadnień związanych z psychologią, socjologią i ekonomią, a tymczasowe mody potrafią naprawdę dużo powiedzieć o potrzebach, pragnieniach i tęsknotach współczesnego człowieka.

Trzecia, ostatnia prelekcja „Tajemnica Cienia” była magiczną podróżą w przeszłość. Na chwilę przenieśliśmy się do Starożytnego Egiptu i poznaliśmy historię cienia, który według wierzeń stanowił jedyny realny dowód na istnienie człowieka, by za chwilę wrócić do współczesności i zastanowić się, czym cień jest dla nas w obecnych czasach.


Czas pomiędzy wykładami spędziliśmy na rozmowach o Kolorze Roku 2017, oraz innych barwach zarówno z kolekcji Color Trends, jak i z pełnego wzornika Benjamin Moore, liczącego ponad 3500 odcieni. Furorę zrobił zwłaszcza niepozorny brąz z palety AURA Color Stories, ozdabiający salonik dla architektów. Mieniący się odcieniami fioletu, granatu i szmaragdu, często był przez naszych Gości podejrzewany o „podszywanie” się pod odcień SHADOW. Oto prawdziwa siła koloru…

Dziękujemy architektom, blogerom oraz przedstawicielom mediów za przybycie i udział w tym wyjątkowym spotkaniu. Zapraszamy na relację fotograficzną z wydarzenia na naszym facebookowym profilu i opis projektu #OkiemEksperta na blogu Betty.

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!