FB

Marka Benjamin Moore podczas spotkania dla blogerów „DYSKUSJE 2017”

29 maja 2017

Czym są DYSKUSJE?
To rozmowy pełne konstruktywnych wniosków,  prowadzone w gronie wielbicieli pięknych wnętrz, które narodziły się z inicjatywy Eli i Mateusza z bloga WNĘTRZNOŚCI. Choć impreza odbyła się dopiero po raz drugi, ma wielką szansę zapisać się na stałe na mapie najciekawszych wydarzeń dedykowanych designowi na mapie Łodzi (i nie tylko!). Jakość idzie tu w parze ze wspaniałą atmosferą, lista prelegentów imponuje, a uczestnicy mogą być pewni że wyjdą ze spotkania z głową pełną inspiracji.


Klimatyczne miejsce…
Olbrzymią zaletą spotkań jest także możliwość obcowania z ciekawymi przestrzeniami; tegoroczny wybór nie był wyjątkiem. W samym centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie Manufaktury i Pałacu Poznańskiego od 2016 r działa Podwórko Hilarego.
Trzykondygnacyjny, stary budynek dzięki opiece Fundacji COOL zachwyca przestrzenią i pięknymi detalami.  To miejsce otwarte na wszystkich mieszkańców, tętniące twórczą energią, co wyraźnie poczuliśmy podczas naszych warsztatów.Kolor POWER.
Program DYSKUSJI 2017 został pomyślany tak, by przeprowadzić Uczestników przez różne formy obcowania z kolorem. Rozpoczęliśmy od wykładu Olki Barczak (collage.com), która porwała nas swoim entuzjazmem, olbrzymią wiedzą i miłością do barw. Dowiedzieliśmy się między innymi: dlaczego w Japonii kierowcy ruszają gdy zapali się niebieskie światło, jak wygląda zabójcza zieleń i czy róż może pacyfikować seryjnych morderców. Panel „Dyskusje o kolorze” był dla nas także niezłą próbą skojarzeń. Próbowaliście kiedyś rozłożyć na części pierwsze akwamarynę? A może zastanawialiście się, jak zamówić w kwiaciarni pąsową różę? Okazało się, że rozmowy o kolorach wcale nie należą do najłatwiejszych…

Nie uwierzysz dopóki nie dotkniesz…

Kolejna część spotkania należała do marki Benjamin Moore. Po prezentacji dotyczącej kolekcji trendów na 2017 i przedstawieniu KOLORU ROKU 2017 Benjamin Moore – odcienia Shadow 2117-30, zaprosiliśmy Uczestników do bezpośredniego poznania kolorów i tekstur naszych farb oraz efektów dekoracyjnych. W ruch poszły pędzle, wałki i szpachelki, a nawet szminki, którymi testowaliśmy niezrównaną wytrzymałość farby ceramicznej Regal Select 548 z portfolio Benjamin Moore.


Jako że przebywaliśmy w loftowej przestrzeni, furorę zrobił beton architektoniczny COLORADO NANO CONCRETE który w mig zmienia charakter wnętrz, jest wydajny, niedrogi i bez problemu można go aplikować samodzielnie – nasi wykonawcy twierdzą wręcz, że im gorzej, tym lepszy efekt ostateczny uzyskujemy;).

Och, ten Mediolan…
Ostatnią część DYSKUSJI  zdominowała relacja Eli Chudzickiej (wnetrznosci.com) z mediolańskich targów iSALONI 2017. Rewelacyjne zdjęcia poparte ciekawymi opowieściami sprawiły, że pod wysokimi sufitami co chwilę rozlegały się westchnienia zachwytu. Wspólnie zastanawialiśmy się także, które z promowanych trendów mają szanse zadomowić się na dłużej, a które będą tylko przelotną modą.


Partnerami DYSKUSJI 2017 były marki: Benjamin Moore Polska, Deante, Mardom Decor, Barlinek i Akademia Sztukaterii NMC (polecamy zwrócić uwagę na charakterystyczne formy na ceglanych ścianach – to nie części starych maszyn, tylko instalacje powstałe z elementów systemu „ Artstyl”  do zdobienia ścian i sufitów, które można kupić także w naszych salonach. Bardzo ciekawe rozwiązanie!).


Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i nie możemy się już doczekać kolejnych twórczych DYSKUSJI.


Zdjęcia: wnetrznosci.com

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!