FB

Metamorfozy z Benjamin Moore

25 lipca 2013

 

Pierwsza Metamorfoza

Przeobrażenie pokoju muzycznego Weroniki w miejsce zachęcające do twórczych działań, a jednocześnie przytulne i dziewczęce było nie lada wyzwaniem.  Warunek był taki, że ma być w nim dużo plakatów i stolik zamiast biurka. Ulubionym kolorem nastolatki jest fiolet, który też miał się pojawić się we wnętrzu. 

Oglądaj odcinek 

Pierwsze skrzypce
Projekt aranżacji wnętrza opracowała Magdalena Borowiak – Wróblewska, projektantka wnętrz z wieloletnim doświadczeniem, jednocześnie autorka programu „Szybkie Metamorfozy” i jego prowadząca. Zanim jednak ekipa pod „wodzą” Magdy przystąpiła do pracy w salonie sprzedaży farb Benjamin Moore odbyło się dla niej szczegółowe szkolenie dotyczące właściwej aplikacji produktów, doboru ich pod względem charakteru wnętrza, nasycenia oświetlenia oraz cech poszczególnych palet kolorystycznych. Również tu projektantka wybrała barwy do pomalowania pokoju Weroniki. Postawiła na połączenie odcieni szarości z fioletem, gdyż jak twierdzi szary kolor w zestawieniu z fioletowym nabiera dostojnego i kobiecego smaku. Barwy, które ozdobiły wnętrze to Elephant Gray 2109-50 z kolekcji Candice Olson Designer Picks oraz Cotton Balls OC 122 z palety OFF-White Color Benjamin Moore. Szary z poświatą fioletu i biel utworzyły idealne tło dla aksamitnego, fioletowego łóżka, pozostałych mebli i muzycznych akcentów. Choć pokój Weroniki nie jest duży, po metamorfozie, dzięki użyciu w aranżacji jasnych stonowanych barw sprawia wrażenie bardziej przestronnego. 
 
Zapytaliśmy autorkę programu „Szybkie Metamorfozy” – Magdalenę Borowiak – Wróblewską dlaczego jej wybór padł na Benjamin Moore: „Jako projektantka wnętrz, która pracuje z kolorami - oprócz walorów jakościowych farb - najbardziej cenię spectrum barw i niuanse kolorystyczne jakie daje mi próbnik kolorów. Odwzorowanie kolorów na ścianach, meblach czy drzwiach jest identyczne z próbnikami kolekcji Benjamin Moore a wyszukane odcienie, które lubię najbardziej zawsze pięknie niosą światło"

Prosto z planu
Mimo, że podczas kręcenia odcinka prezentującego metamorfozę pokoju muzycznego panowało duże zamieszanie nad wszystkim doskonale czuwała gospodyni programu Magdalena Borowiak – Wróblewska. Choć czasu na remont wnętrza było niewiele, poza tym oprócz jego realizacji przy produkcji programu dochodzi czasochłonny montaż to świetna atmosfera i nastrój na planie nieustannie towarzyszyły każdemu. Zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka z udziałem Benjamin Moore na stronie: szybkiemetamorfozy.pl , relacji z jego produkcji w zakładce specjalnej o nazwie „Szybkie Metamorfozy” na benjaminmoore.pl oraz śledzenia kolejnych odsłon programu na facebookowym profilu Benjamin Moore:
www.facebook.com/benjaminmoorepl.
 
 
 
 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!