FB

Namierz swój ulubiony kolor!

14 lipca 2009

Posiadacze iPhone'a mogą skorzystać z aplikacji ben® Color Capture, udostępnionej przez amerykańskiego producenta farb Benjamin Moore & Co. Dzięki programowi można szybko i łatwo określić symbol ulubionego koloru z kolekcji barw Benjamin Moore Paints.

Codziennie każdy z nas ma do czynienia z tysiącami odcieni i barw, które współtworzą otaczającą nas rzeczywistość. Jedne z nich znikają niezauważone, inne od razu przykuwają naszą uwagę. Pragniemy je zatrzymać i przenieść do domowych wnętrz. Do tej pory było to zadanie praktycznie niewykonalne, bo jak zamówić farbę w kolorze złocistego zboża napotkanego podczas pieszej wycieczki lub błękitnego nieba z wakacji spędzonych na rajskiej wyspie. Dla Benjamina Moore & Co., amerykańskiego producenta farb i materiałów malarskich, wszystko jest możliwe. Na razie przekonują się o tym posiadacze iPhone’a, którzy mogą bezpłatnie skorzystać z innowacyjnego programu ben® Color Capture™.

Benjamin Moore & Co. stworzył łatwą w obsłudze aplikację ben® Color Capture™ do identyfikacji kolorów zarejestrowanych za pomocą aparatu iPhone. Aby skorzystać z możliwości, jakie oferuje aplikacja, wystarczy zrobić zdjęcie obiektu, którego kolorystyka przypadła nam do gustu i przycisnąć w programie klawisz dopasowania. W kilka chwil na wyświetlaczu iPhone’a pojawi się pasek z kolorami najbardziej odpowiadającymi sfotografowanemu elementowi. Następnie wystarczy potrząsnąć aparatem, a wyselekcjonowane zostaną 4 odcienie tworzące kolekcję barw, współgrających z wybranym kolorem. Ulubione odcienie można zapisać w aparacie i powiększyć do rozmiarów wyświetlacza iPhone’a. Aby zainstalować program ben® Color Capture™ na swoim iPhonie należy wejść na stronę www.benjaminmoore.com i postępować zgodnie ze wskazówkami producenta.

Aplikacja ben® Color Capture™ dedykowana jest linii produktów ben marki Benjamin Moore Paints, ale wybrane kolory mogą być z powodzeniem uzyskane na dostępnych w Polsce farbach z linii Regal i Super Spec. Wyłącznym dystrybutorem materiałów malarskich Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty marki Benjamin Moore Paints dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronach internetowych www.benjaminmoore.plwww.bmpolska.com.

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!