FB

Pod linijkę

20 lutego 2014

Odnawianie ścian to kilkuetapowy proces. Tu wszystko ma znaczenie. By uzyskać zadawalający efekt warto przeanalizować każdy szczegół. Nawet to, jaką taśmę malarską wybrać. 

Na forach poświęconych remontom aż roi się od problemów z tym związanych. Najbardziej popularne, żółte taśmy malarskie nie jednej osobie spędziły sen z powiek. Przykleisz za mocno lub usuniesz po kilku dniach, a odklei się wraz z warstwą farby. Gdy za lekko, wtedy podczas malowania farba będzie pod nią podciekać. Jak uniknąć takich sytuacji?
 
Zanim przykleisz
Najważniejszym etapem w odnawianiu ścian jest przygotowanie podłoża. Ma ono decydujący wpływ na każdą kolejną fazę prac malarskich. Proste, gładkie i prawidłowo zagruntowane ściany zwiększają przyczepność farby nawierzchniowej. Dzięki temu nie ma ryzyka, że dostanie się ona pod taśmę, czy odejdzie przy jej odklejaniu. 
 
 
Wybierając odpowiednią taśmę należy wziąć pod uwagę następujące parametry. Do jakich podłoży można ją przykleić i jak długo nie zdejmować oraz w jakich warunkach się sprawdzi: wewnątrz, czy na zewnątrz, na mocnych czy „delikatnych” powierzchniach (świeże warstwy malarskie, efekty dekoracyjne). 
 
Walka z czasem
To już przeszłość. Na rynku dostępne są taśmy, których nie trzeba odklejać od razu po zakończeniu malowania. Kanadyjska marka „Painter’s Mate Green” oferuje takie, które mogą pozostać wewnątrz na ścianie 8, a nawet 30 dni. A to za sprawą innowacyjnej technologii produkcji kleju i specjalnego papierowego nośnika. W zależności od „mocy” kleju taśma może mieć inne zastosowanie. W przypadku 30-dniowej - „Painter's Mate Green® Delicate Painting Tape” jest ona słabsza, przez co idealnie nadaje się do delikatnych powierzchni, jak świeże wymalowania, aplikacji czasochłonnych efektów dekoracyjnych, czy tapet. Nie ma ryzyka, że taśma po takim czasie stwardnieje, klej pozostanie na podłożu, czy zrywając ją ze ściany odejdzie wraz z farbą. 
 
Bardziej uniwersalną, 8-dniową - „Painter's Mate Green® 8-Day Painting Tape” można nakleić nie tylko na ścianę, ale też drewno, szkło, czy tworzywa sztuczne. Nadaje się do wszystkich rodzajów farb i lakierów. Poza tym występuje aż w czterech szerokościach: 48, 24, 36 i bardzo poszukiwanej 6 mm. Ta ostatnia z pewnością ułatwi wykonywanie takich efektów dekoracyjnych, jak imitacje fug cegły, czy spoin kamienia. 
 
Dzięki temu, że maksymalnie udało się wydłużyć czas, jaki taśma może pozostać na ścianie znacznie łatwiej zaplanować remont. Z wyprzedzeniem zabezpieczyć wybrane krawędzie ścian i inne elementy, a malowanie rozpocząć nawet kilka dni później, bez obawy, że taśmy nie da się w całości i bez uszczerbku dla odnawianej powierzchni usunąć. 
 
Dodatkowo klej zastosowany w taśmach „Painter’s Mate Green” jest odporny na działanie promieni UV, dzięki czemu nie ma obawy, że w upalne dni będzie wysychał, a po jej zdjęciu pozostanie na ścianie. 
 
Kolor ma znaczenie
Marka „Painter’s Mate Green”, by podkreślić najwyższą jakość swoich produktów i ułatwić klientom wybór najlepszej taśmy postanowiła zastrzec charakterystyczny dla swoich taśm odcień zieleni. 
 
 
Wyłącznym dystrybutorem produktów „Painter’s Mate Green” w Polsce jest firma BM Polska Sp. z o.o., oferująca również ekskluzywne farby marki Benjamin Moore. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!