FB

Prawdziwy American Style!

30 czerwca 2014

"AMERICAN STYLE" w „METAFORMA” 

To była nie lada gratka dla miłośników amerykańskiego designu. W krakowskim studiu i pracowni METAFORMA, dnia 27 czerwca odbyła się pierwsza wystawa w Polsce otwierająca temat wyposażenia i stylistyki amerykańskich wnętrz.

Chyba nikogo nie zdziwi fakt, że impreza cieszyła się ogromnym powodzeniem.

 

Dlaczego właściciele studia - Renata Kalarus znana polska projektantka i rzeźbiarz oraz architekt wnętrz Jerzy Cyganiewicz zdecydowali się popularyzować właśnie amerykański styl?

 

"W Polsce zapanowała moda na wnętrza w stylu skandynawskim. Prasa wnętrzarska, czy blogi obfitują w przykłady przestrzeni urządzonej w tym klimacie. Nam się on nieco przejadł. Zapragnęliśmy powiewu nowego, świeżego spojrzenia. Poza tym zatęskniliśmy za kolorami, które są kluczowe w budowaniu aranżacji. Styl amerykański jest niesamowicie urozmaicony, tętni barwami, różnorodnością form, wyróżnia go wysoka jakość materiałów. Jednocześnie jest zdyscyplinowany, często bazuje na klasycznych rozwiązaniach, dlatego jest ponadczasowy. Chcemy pokazać jak wiele daje możliwości i jak jest inspirujący" – opowiada Renata Kalarus.METAFORMA, jako pierwsza w Polsce postanowiła rozpropagować styl amerykański wśród architektów i miłośników dobrego designu.

Mieszanka kultur i narodowości.

Choć amerykański styl czerpie on z wielu nurtów, jednocześnie jest bardzo zdyscyplinowany, bazuje na materiałach najwyższej jakości i klasycznych formach, dzięki czemu jest ponadczasowy.
Jerzy Cyganiewicz ceni amerykańskich projektantów za niezwykłą śmiałość i nieskrępowanie w procesie tworzenia - "W ich pracach czuć swobodę i odwagę w łączeniu form, faktur i kolorów. Projektowanie jawi się jako dobra zabawa i to przekłada się na fantastyczny klimat tych wnętrz. Funkcjonalnych, przytulnych, a przy tym stylowych".W miejscu dawnej komunistycznej restauracji „Mazowiecka”, na przeszło 150 metrach kwadratowych zaprezentowane zostały ekskluzywne tkaniny, autorskie wzorniki oraz meble projektu czołowych amerykańskich architektów wnętrz.

Dwa skrajne nurty.

Przedstawicielami awangardowego, obfitującego w kontrasty, geometryczne wzory i intensywne barwy są projektanci Jonathan Adler i Tom Filicia.

Zwolennicy klasyki mogli rozkoszować się elementami wyposażenia wnętrz autorstwa Candice Olson (w tym także paletą kolorów stworzoną przez nią dla marki Benjamin Moore), Barbary Barry, czy Windsora Smitha. Nie zabrakło także dzieł polskich projektantów zainspirowanych stylem amerykańskim: ceramiki Jerzego Cyganiewicza, czy mebli rodzimej produkcji ozdobionych tkaninami zza oceanu.


Wystawa „American Style” to ukoronowanie zainaugurowanej w kwietniu przez METAFORMĘ i Benjamin Moore akcji „Mieszamy razem”.

Promuje ona ideę dekorowania wnętrz przy pomocy koloru, który nadaje ton całemu wystrojowi.

W krakowskim salonie METAFORMA możesz zakupić farby marki Benjamin Moore, które są na miejscu mieszane, co daje nieograniczone możliwości wyboru koloru. Profesjonalna obsługa służy radą w projektowaniu aranżacji oraz doborze kolorystyki mebli, tkanin oraz oświetlenia. Wszystkie główne oraz towarzyszące wydarzenia jak spotkania z architektami, prezentacje nowych kolekcji, szkolenia i wykłady, będą się odbywały w nowym salonie METAFORMA KRAKÓW na ulicy Wrocławskiej 28.

W amerykańskim stylu - hot-dogs & mini hamburgers ...


Metaforma zajmuje się kompleksowym projektowaniem i aranżacją wnętrz mieszkalnych i publicznych. Oferuje architektom i inwestorom profesjonalną pomoc w doborze i zakupie różnorodnych artykułów wyposażenia mieszkań, biur hoteli, restauracji i barów.

Pracownia konsultuje wystrój wnętrz i dostarcza produkty najbardziej renomowanych polskich i światowych marek. Tom Dixon, De La Espada, Moooi, Noti, Comforty, B&B Italia, Barovier&Toso, Republic of Fritz Hansen, Serien, Cole&Son, Designers Guild, Tobias Grau, Jan Kath, Gan Rugs, GT Design, Kasthall, Limited Edition, Nanimarquina to tylko niektóre z nich.To dopiero początek...

Przez najbliższe 6 miesięcy będzie można podziwiać wystawę „American Style”. Od jesieni METAFORMA planuje kolejne atrakcje dla architektów i swoich klientów – cykl wykładów o urządzaniu wnętrz w stylu amerykańskim. We wrześniu poznamy daty poszczególnych spotkań.

Wszystkim Gościom dziękujemy za przybycie i już teraz gorąco zapraszamy na kolejne imprezy!

Dziękujemy także Właścicielom oraz Teamowi Metaforma za pracę i wkład włożony w przygotowanie tej niezapomnianej imprezy!

MIESZAMY DALEJ!

METAFORMA
ul. Wrocławska 28
30-011 Kraków
tel.: +48 12 422 03 18
e-mail: projekt@metaforma.pl
www.metaforma.pl

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!