FB

Przedstawiamy ARBORCOAT 640 - KOLOROWĄ DESKĘ RATUNKU

19 września 2016

Nudny ogród? Nie u nas.
Płynne łączenie wnętrza z otoczeniem jest coraz silniejszym trendem, zdobywającym szerokie grono wielbicieli. Spragnieni kontaktu z naturą traktujemy ogród jako dodatkowy, letni „pokój” i próbujemy nadać mu indywidualny styl będący kontynuacją wykończenia naszego mieszkania lub domu.  Bardzo ważnym łącznikiem pomiędzy przestrzeniami staje się kolor, przez lata rezerwowany tylko dla wnętrz i pomijany podczas wykańczania tarasów, altan i ogrodowego wyposażenia.
 
Lakierobejca inna, niż wszystkie
Przyzwyczajeni do mocno okrojonej gamy kolorystycznej produktów do ochrony drewna zwykle skupiamy się na „klasyce”. Bezbarwne lub naśladujące naturę lakierobejce to ogrodowy standard który zwykle się sprawdza, ale powiedzmy sobie szczerze- wieje nudą. Kolorystyczną posuchę przełamuje ARBORCOAT Exterior Waterborne Solid Deck & Siding Stain 460 - wodorozcieńczalna, w pełni kryjąca lakierobejca do dekoracji i ochrony drewna eksponowanego na zewnątrz budynków. 
 
 

ARBORCOAT 640 tworzy matowe, kryjące (ale zachowujące rysunek drewna), wyjątkowo trwałe wykończenie o bardzo wysokiej odporności na działanie wilgoci, promieniowania UV  i uszkodzenia mechaniczne. Wyjątkowa receptura gwarantuje nie tylko ochronę przed warunkami atmosferycznymi - doskonale radzi sobie także z zapobieganiem wzrostu mikroorganizmów, co oznacza że sprawdzi się zarówno na ogrodzeniach, meblach, balustradach, altanach, podłogach tarasowych, werandach, jak i ścianach elewacji.


Kolor na życzenie

Tym co interesuje nas najbardziej jest jednak niezwykle szeroka gama kolorystyczna. Lakierobejcę ARBORCOAT Exterior Waterborne Solid Deck & Siding Stain 460 możemy zamówić w dowolnie wybranym kolorze w systemie barwienia GENNEX Platform, co oznacza że do wyboru mamy ponad 3000 barw. Kryjące wykończenie to także ostatnia (niekiedy dosłownie) deska ratunku dla powierzchni bardzo mocno zniszczonych, z przebarwieniami i plamami, w odcieniu drewna kompletnie niepasującym do reszty wyposażenia lub w przypadku obecności na podłożu wcześniejszych warstw malarskich.


Spełnienie marzeń- od subtelnych off-whites do dystyngowanej czerni
Proponujemy kilka zestawień, które naszym zdaniem zostały wręcz stworzone do zabiegania o uwagę wespół z roślinnością. Złamane biele z palety off-white nadają ogrodom romantyczny charakter, zwłaszcza jeśli uzupełnimy je delikatnymi dodatkami i zwiewnymi tkaninami. Kamienne szarości w różnym stopniu natężenia współgrają z najróżniejszymi odcieniami zieleni i świetnie wyglądają zarówno na meblach nowoczesnych, jak i stylowych, zawsze dodając skandynawskiego luzu. Czerwień, zwłaszcza ta koralowa, jako naturalny oportunista świetnie podbija wszelkie odcienie zieleni. W połączeniu z ultramaryną i żółcieniami natychmiast przeniesie nas w rozgrzane, meksykańskie krajobrazy. Łącząc błękity z bielą wniesiemy do naszych ogrodów nieco śródziemnomorskiej aury, a po przyprawieniu kilkoma wykwintnymi akcentami przeniesiemy się do Hamptons.
 
Zupełną nowością jeśli chodzi o ogrody jest czerń - nasze największe odkrycie! Jest tajemnicza i bardzo nowoczesna, a zarazem elegancka. Fantastycznie sprawdza się zarówno w akcentach, jak i na większych płaszczyznach, na przykład na elewacjach.  Jeśli jest to zbyt ekstrawaganckie rozwiązanie, postawmy na delikatne pastele. Jak żadne inne pasują do stylistyki retro. Pudrowe róże, rozbielone błękity i beże to doskonałe rozwiązanie dla osób które uwielbiają stylistykę vintage albo…posiadają pozornie niepasujące do siebie sprzęty. Słodkie pastele w mig nadadzą im wspólny mianownik. Hitem są też różnego rodzaju zielenie. Od chłodnej mięty, przez nieco „przykurzony” odcień szałwiowy, po intensywne, szmaragdowe tony; w towarzystwie czerni i naturalnego drewna tworzą prawdziwie egzotyczny klimat.



Kolorowe elementy „wypoczynkowej” układanki są bardzo istotne i potrafią całkowicie odmienić wygląd przestrzeni, a odpowiednio dobrane jeszcze mocniej podkreślić piękno natury. Dlatego też namawiamy wszystkich posiadaczy przydomowych ogródków, tarasów, altan i balkonów na małe szaleństwo i podkreślenie indywidualnego charakteru miejsca, w którym spędzamy mnóstwo czasu.
Najlepiej teraz, gdy pogoda jeszcze nam sprzyja i jest najlepszy czas na przygotowania do kolejnego ogrodowego sezonu.


Zapraszamy także do zapoznania się z pozostałymi produktami z linii ARBORCOAT.

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!