FB

Przemysłowe detale

29 lipca 2013

Styl industrialny to duża przestrzeń, kojarząca się z fabryczną halą, w której dominują surowe ściany, odsłonięte instalacje, często belki na suficie, stal, beton i postarzane drewno. Taki wystrój najlepiej prezentuje się w przestronnych mieszkaniach typu loft, wysokich, z dużymi oknami, ale może również stanowić oryginalny akcent mniejszych wnętrz. 

 
Zaletą stylu industrialnego jest jego minimalizm i funkcjonalność. Najbliżej mu do skandynawskiego, szczególnie jeśli chodzi o kolorystykę. Dominuje w nim biel, odcienie szarości i piaskowca. Poza tym jest bardzo „oszczędny” w dodatkach, raczej należy ograniczyć liczbę ozdób, pozostając przy tych najbardziej oryginalnych. 

Klimatyczne akcenty
Możemy całe wnętrze urządzić w stylu industrialnym lub potraktować go, jako mocny akcent wystroju. Na przykład postawić na meble wykonane z drewna i metalu. W najnowszej kolekcji mebli – „Loft” marki „Inne Meble” znaleźć można bardzo proste, a zarazem eleganckie stoliki, stoły, sekretarzyki, czy taborety wykonane z tych materiałów. Istotnym elementem stylu industrialnego jest też oświetlenie. Aluminiowe lampy z kolekcji „Loft” świetnie nawiązywać będą klimatem do fabrycznych, przemysłowych budynków. 
 
 
Jeśli jesteśmy na etapie wykańczania mieszkania jedną ze ścian możemy pozostawić w stanie surowym. Ciekawym akcentem w remontowanym,  starym domu będzie wyeksponowanie ceglanych ścian, szczególnie tam, gdzie są one czerwone.  Na betonowych powierzchniach mogą pozostać mało estetyczne zacieki lub plamy z farby. W tej sytuacji warto użyć betonu architektonicznego, który je zakryje a jednocześnie pozwoli zachować industrialny charakter wystroju. Bardzo prostym rozwiązaniem jest zastosowanie gotowej do użycia pasty w kolorze „loft grey” – Colorado Concrete Effect marki Colorado®, doskonale imitującej surowy, szalunkowy beton. Dzięki swojej plastyczności może ona przybierać różne faktury, tak by współgrać z całym wystrojem pomieszczenia. 
Od gładkiej do chropowatej, po efekt deskowania, czy szalunku. Beton w gładkiej wersji na pewno dobrze będzie wyglądał zarówno w mniejszych, jak i na dużych przestrzeniach. Bardziej urozmaicona faktura pasuje raczej do przestronnych, wysokich wnętrz. Beton, choć trafił do wnętrz wprost z placu budowy nadaje im szczególny, szlachetny wyraz. Jest idealnym tłem dla designerskich mebli i dodatków. Bardzo dobrze prezentuje się w świetle białych ścian oraz gładkich, lśniących powierzchni. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!