FB

Stary mebel w nowym kolorze

14 listopada 2012

 

Meblarski vintage

Kierując się popularną zasadą „nowe znaczy lepsze” często zbyt pochopnie podejmujemy decyzję o pozbyciu się starych mebli i zakupie nowych. Przeważnie spowodowane to jest ich stanem - licznymi zarysowaniami, odpryskami i wyblakłą okleiną.

Wydaje nam się, że nie ma szans, aby stara komoda, krzesło czy stół odzyskały dawny blask. Nadzieją dla kilkudziesięcioletnich mebli jest coraz popularniejsza moda na wnętrzarski vintage.

Wzornictwo lat 60, 70 czy 80-tych cieszy się rosnącym uznaniem klientów i stanowi źródło inspiracji dla współczesnych twórców designu. Architekci i projektanci doceniają ich niebanalną formę i zalety dekoracyjne. Może warto posłuchać specjalistów od aranżacji wnętrz i jeszcze raz przemyśleć wyrzucenie mebli rodem z PRL-u ?


Drugie życie w kolorze

Jeżeli zdecydujemy się dać drugie życie starym meblom stajemy w obliczu problemu, jak przywrócić im estetyczny, elegancki wygląd, bez ponoszenia wysokich kosztów profesjonalnej renowacji w zakładzie stolarskim.

Najszybszym i najbardziej efektownym sposobem jest ich pomalowanie. Po pierwsze, znikną przebarwienia, plamy i zarysowania. Po drugie, meble zyskają nowe kolorystyczne oblicze zgodne z charakterem i klimatem urządzanego wnętrza. Rezygnacja z dotychczasowej okleiny w odcieniu naturalnego drewna i wybór dowolnego koloru z bogatej palety barw stwarza niesłychanie szerokie możliwości dekoracyjne.

Przykładowo, delikatna serwantka w typie Art d?co pomalowana w odcieniu krwistej czerwieni wprowadzi do salonu poważną dawkę energii i stanie się jego centralnym punktem dekoracyjnym, a stare, drewniane krzesła w odcieniu turkusu, maliny i trawiastej zieleni będą błyskotliwą przeciwwagą dla bieli i stonowanych szarości.Malować, ale czym?

Podczas odnawiania starych mebli drewnianych i metalowych najlepiej sprawdzą się emalie alkidowe.

Charakteryzują się one dobrą  rozlewnością i właściwościami wypełniającymi. Malowanie tradycyjnymi, rozpuszczalnikowymi emaliami alkidowymi jest jednak obarczone kilkoma istotnymi wadami. Wszyscy kojarzymy ostry, drażniący zapach unoszący się w powietrzu przez wiele dni po malowaniu czy zżółknięte białe meble, które jeszcze niedawno lśniły śnieżną bielą. Po zakończeniu prac malarskich zawsze mamy problem z czyszczeniem pędzli, wałków (zazwyczaj, zaschnięte „lądują” w koszu) i myciem rąk.

Recepta na udoskonalenie emalii alkidowych była znana od dawna, ale stanowiła duże wyzwanie dla producentów. Trzeba było zastąpić zawarte w nich rozpuszczalniki organiczne wodą.

Pierwszą marką, której ta sztuka się powiodła jest amerykański Benjamin Moore. Wodorozcieńczalna, ekologiczna emalia alkidowa Advance™ Satin 792 stanowi przełom technologiczny w dekoracji powierzchni drewnianych i metalowych, będąc produktem pozbawionym wad typowych dla konwencjonalnych, rozpuszczalnikowych emalii alkidowych.

Bardzo skomplikowany technologicznie proces zastąpienia rozpuszczalników wodą sprawił, że Advance™ Satin 792 marki Benjamin Moore jest produktem ekologicznym, bezpiecznym dla zdrowia domowników i wykonawców.

Emalia barwiona jest w innowacyjnym systemie Gennex Platform, bazującym na kolorantach pozbawionych szkodliwych lotnych związków organicznych. 

Emalia Advance™ Satin 792  przeznaczona jest do dekoracji i ochrony uprzednio pomalowanych lub zagruntowanych podłoży drewnianych i metalowych eksponowanych wewnątrz budynków.W szczególności można ją stosować do odnawiania mebli, ale również futryn, drzwi, boazerii, elementów wykończeniowych (np. listew przypodłogowych, balustrad, poręczy, kaloryferów etc.).

Emalia Advance™ Satin 792 zapewnia doskonałą rozlewność, wypełnienia i wyrównuje podłoże. Produkt marki Benjamin Moore nie spływa z powierzchni pionowych podczas malowania (tiksotropia), charakteryzuje się bardzo dobrą siłą krycia i wysoką wydajnością.

Zastosowanie wodorozcieńczalnej technologii pozwoliło na wyeliminowanie nieprzyjemnego zapachu oraz zredukowanie do minimum zjawiska żółknięcia (dwie główne wady tradycyjnych, rozpuszczalnikowych emalii alkidowych).

Produkt tworzy gładkie, satynowe wykończenie. Pomalowane powierzchnie są wyjątkowo odporne na zmywanie i uszkodzenia mechaniczne. 

Zobacz pełen opis produktu!

Informacje o produkcie:

Wydajność: ok. 12 m2/l
♦ Kolorystyka: ok. 11 000 kolorów
♦ Cena: od 101 zł brutto za 1 l (w tym 23% VAT).
♦ Opakowanie: 0,95 l; 3,78 l

Wyłącznym dystrybutorem ekskluzywnych farb marki Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl. Więcej informacji na temat marki Benjamin Moore można znaleźć na Facebooku pod adresem www.facebook.com/benjaminmoorepl .

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!