FB

Świąteczny dar serca od Benjamin Moore Polska

18 grudnia 2009

W okresie świątecznych przygotowań i obdarowywania bliskich prezentami firma B.M. Polska nie zapomniała o podopiecznych Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Od „Mikołaja” otrzymali nowoczesną pompę infuzyjną wspomagającą proces leczenia dzieci.

Zakup pompy infuzyjnej dla Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach jest kolejnym etapem kilkuletniej współpracy firmy B.M. Polska z dziecięcymi oddziałami onkologicznymi na Śląsku. Inicjatorem, a zarazem merytorycznym opiekunem udzielanej przez B.M. Polska pomocy jest Fundacja ISKIERKA - organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Dotychczas firma B.M. Polska wspierała renowację oddziałów dziecięcych, przekazując na ten cel farby renomowanych marek Benjamin Moore i Bioni CS. Tym razem zdecydowała się na zakup sprzętu medycznego. „Fundacja Iskierka doskonale orientuje się, jakie są najpilniejsze potrzeby małych pacjentów. Tym razem podpowiedziała nam, że najlepszym prezentem będzie pompa infuzyjna. Mamy nadzieję, że zakupiony sprzęt będzie dobrze służyć maluchom w tym niezwykle trudnym momencie ich życia” - mówi Jerzy Bylica, członek Zarządu firmy.

Pompa infuzyjna TE-171 firmy Terumo to specjalistyczne urządzenie medyczne służące do ciągłego (lub systematycznego), dokładnego dawkowania leku. Za sprawą stosowania pompy infuzyjnej zminimalizowana jest konieczność wielokrotnego nakłuwania pacjenta w celu podania lekarstwa. Sprzęt ten jest bardzo kosztownym, a zarazem niezbędnym elementem w procesie leczenia onkologicznego. Ze względu na bardzo intensywną eksploatację potrzebna jest stosunkowo częsta jego wymiana, co wiąże się z zakupem nowych urządzeń.

Więcej informacji na temat działalności Fundacji ISKIERKA znaleźć można na stronie internetowej www.fundacjaiskierka.pl. Wszystkie osoby i firmy, które chcą wesprzeć działania ISKIERKI, proszone są o bezpośredni kontakt z biurem Fundacji. Natomiast szczegółowe informacje na temat przedsięwzięć społecznych, w które zaangażowana jest firma B.M. Polska, dostępne są w dziale CSR na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl.

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!