FB

Ucieczka do krainy łagodności

16 listopada 2011

Księga „Color Pulse” to jedno z najbardziej cenionych wydawnictw prezentujących trendy kolorystyczne, a także style i kierunki w dziedzinie dekoracji wnętrz. Ten praktyczny i wygodny przewodnik po kolorach cieszy się bardzo dużą popularnością wśród architektów i projektantów wnętrz, ale i osób hobbystycznie zajmujących się designem i aranżacją. Co roku eksperci ds. koloru marki Benjamin Moore prezentują trzy lub cztery wybrane kolekcje kolorystyczne, które będą najmodniejsze w danym sezonie. W 2011 roku szerokiej publice zaprezentowane zostały już trendy „The Farm” i „Order”. Przyszedł najwyższy czas, aby zachwycić się kolekcją „Escape”.


Nazwa trendu „Escape” najpełniej oddaje jego przesłanie. Pomysłodawcy namawiają nas, abyśmy oderwali się od codzienności i uciekli w baśniowy świat marzeń, wolny od rutyny i konwenansów. Założenia trendu „Escape” znajdują odzwierciedlenie w charakterze projektowanych wnętrz i ich kolorystyce. Wystrój jest swobodną kompilacją różnych stylów, form i faktur, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Kreując przestrzeń mieszkalną improwizujemy i oddajemy się nastrojowi chwili. Powstają eklektyczne, fantazyjne wnętrza, dla których bazą są eteryczne, zmysłowe i zwiewne odcienie. W takim klimacie bardzo dobrze odnajdą się meble i przedmioty dekoracyjne wykonane z materiałów przezroczystych. Całość budzi skojarzenia z filmami fantasy i sprzyja beztroskiemu odpoczynkowi.


„Escape” to kolekcja czternastu bardzo delikatnych i subtelnych odcieni głównie z rodziny róży, fioletów i żółcieni. W tym towarzystwie jest jednak jeden „rodzynek” - wytworna czerń Galaxy 2117-20, którą możemy dowolnie zestawiać z pozostałymi kolorami trendu. Najlepiej prezentować się będzie z pudrowym różem Bunny Nose Pink 2074-60 oraz bladym fioletem o zmysłowej nazwie Lavender Secret 1415. Paleta „Escape” zaskakuje nie tylko delikatnością i zmysłowością odcieni, ale również niezwykle efektownym połączeniem powierzchni matowych i połyskujących. Projektanci marki Benjamin Moore zaproponowali cztery takie duety, w których zgaszonemu kolorowi towarzyszy jego opalizujący, kolorystyczny kompan. Stonowany beż Angelica AF-665 doskonale współgra z połyskującym perłowym Pearlescent White 01, a rozbielony brąz Charmeuse AF-265 to idealny partner dla złocisto-srebrzystego Simplicity PT-160. Morski klimat przynosi Thunderbird 675, który stanowi misterną kompozycję zieleni i niebieskiego. Chłodząco działa na niego metaliczny Icy Mist PT-280 z wyczuwalną nutą błękitu. Czwarty duet to blady róż Rose lace 1254 i wyrafinowany Jealousy PT-120. To nie koniec niespodzianek. Paletę uzupełniają cztery zjawiskowe pastele: wspomniane przy okazji czerni - lawendowy fiolet i pudrowy róż, a także fiolet złamany szarością Spring Violet 2117-50 i brąz w odcieniu Cappuccino Batik AF-610. Przysłowiową wisienką na torcie jest oliwkowy Tulle PT 340, który dzięki metalicznemu wykończeniu zyskuje intrygującą złotą poświatę.


Jak zamówić farby w kolorystyce trendu „Escape” ?


Każdy kolor trendu „Escape” posiada indywidualną nazwę i numer identyfikacyjny. Wszystkie proponowane odcienie dostępne są w systemach barwienia: Benjamin Moore® GENNEX® Platform lub Color Preview®. Na podstawie podanej nazwy i numeru koloru obsługa salonu przygotowuje farby Benjamin Moore w kolorystyce idealnie odpowiadającej oczekiwaniom Klienta. Wyłącznym dystrybutorem ekskluzywnych farb marki Benjamin Moore jest firma B.M. Polska. Produkty dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl.

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!