FB

Ulubione farby naszych Klientów w formule ZERO LZO

30 czerwca 2016

PAINT LIKE NO OTHER

Dla alergików i astmatyków przebywanie we wnętrzach, w których obecne są nawet minimalne wartości czynników aktywujących nasilenie choroby, jest nie tylko nieprzyjemne, ale wręcz niebezpieczne.

Do jednych z silniejszych alergenów obecnych w większości farb służących do dekoracji wnętrz zaliczane są LZO (Lotne Związki Organiczne). Pod tym pozornie niegroźnym określeniem kryją się bardzo szkodliwe rozpuszczalniki organiczne. 

Marka Benjamin Moore przez lata konsekwentnie walczyła o maksymalne obniżenie zawartości LZO lub całkowite usunięcie tych związków ze swoich produktów.

W roku 2006 wdrożono system barwienia Gennex Platform bazujący na kolorantach „Zero LZO”, a w 2009 roku, w wyniku długotrwałych  badań laboratoryjnych na rynku pojawiła się pierwsza, w 100% bezpieczna dla alergików linia NATURA, która w odróżnieniu od innych dostępnych farb zapewniała formułę „Zero LZO” dostępną w pełnej gamie kolorystycznej.

CO NA TO KONKURENCJA?

Część producentów farb do dziś nie wdrożyła ani jednego produktu w formule „Zero LZO”, część pracuje w systemie barwienia starej generacji i co prawda oferuje tego rodzaju farbę ale jedynie w kolorze białym (niebarwioną), nie informując odbiorcy o tym, jak szkodliwy jest ich produkt w intensywnych odcieniach przy maksymalnym stężeniu kolorantów.

Z kolei ci, którzy zdecydowali się na wdrożenie systemu barwienia i farb z „Zero LZO” mają ograniczoną ofertę produktów.

Nie spoczywamy na laurach i zgodnie z przyjętą strategią walczymy o to, by wszystkie nasze produkty były dostępne w formule „Zero LZO” bez żadnych ograniczeń. Dlatego właśnie zrobiliśmy kolejny krok w tym kierunku…


MOCNE TRIO - AURA, REGAL SELECT, CHALKBOARD PAINT

To trzy najbardziej niezwykłe i najchętniej wybierane linie Benjamin Moore. Nic dziwnego - każda z nich jest wyjątkowa i wynosi sztukę malowania wnętrz na wyższy poziom.

• Farby z linii AURA (symbol 522, 524 i 532) charakteryzują się niespotykaną głębią koloru gwarantowaną przez przełomową technologię ColorLock® TECHNOLOGY i komponowanie koloru w zupełnie inny, niż dotychczas sposób. Ściany pomalowane farbami AURA w połączeniu z kolekcją „Color Stories” to prawdziwe kameleony, oszałamiające feerią niemal trójwymiarowych barw!

 

• REGAL SELECT® PREMIUM MATTE FINISH 548 - farba ceramiczna nowej generacji, nasz agent do zadań specjalnych.

Zabezpiecza ściany do tego stopnia, że niestraszne jej są żadne plamy i intensywne szorowanie na mokro. Mazaki, tłuszcz, plamy z jedzenia, błoto, kawa, czerwone wino…nawet całusy z trwałej szminki i odciski małych, wymazanych czekoladą łapek znikają z REGAL SELECT bez śladu, bez zacieków i wybłyszczeń.

Farba niczym twierdza – nie do pokonania.

 

• CHALKBOARD PAINT 308 to z kolei hit pokoi dziecięcych, element systemu MAGIC BOARD SYSTEM z tapetą magnetyczną, uwielbiany także przez dorosłych.

Kolorowa, dostępna w pełnej gamie ponad tysiąca odcieni farba tablicowa, po której do woli można pisać i rysować zapewnia wyjątkową zabawę i stanowi oryginalny element wykończenia przestrzeni.

 

Od dziś te trzy niezwykłe farby dołączają do gamy produktów „Zero LZO” całkowicie bezpiecznych dla zdrowia, otwierając nowe możliwości w urządzaniu przestrzeni dla alergików, astmatyków i malutkich dzieci.

Troska o Klienta, najwyższy poziom obsługi i innowacyjne rozwiązania sprawiły, że marka Benjamin Moore w 2016 roku po raz kolejny zdobyła podium w badaniu satysfakcji przeprowadzonym przez niezależną, międzynarodową firmę badawczą J.D. Power.

Zdobyliśmy najwyższe noty w kategorii farb wewnętrznych i lakierobejc do zastosowań zewnętrznych, zostawiając konkurencję daleko w tyle.

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!