FB

W blasku przedwojennych gwiazd - zapraszamy na Festiwal Otwarte Ogrody Sadyba

5 czerwca 2017

Z olbrzymią przyjemnością informujemy, że już za kilka dni rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu Sadyba Otwarte Ogrody!

Podobnie jak rok temu, postanowiliśmy dołączyć do tego święta i otworzyć podwoje naszego salonu. W niedzielę 11 czerwca 2017 roku  showroom Benjamin Moore przy ulicy Okrężnej 36 zamieni się w przedwojenne atelier mody i klub, w  którym niczym bohaterowie filmów Woody'ego Allena przeniesiemy się w czasie.

W blasku przedwojennych gwiazd

Jak wyglądało życie artystyczne w przedwojennej stolicy i jaką rolę odgrywały w nim kobiety, m.in. Ordonka, Zula Pogorzelska, Wiera Gran? Jaki był związek wojska z kabaretem? Czym zajmowała się organizacja WINO?

W fascynującą podróż przy muzyce ze starego gramofonu zabierze nas varsavianista i kolekcjoner, Jarosław Wojciechowski, a jego gawęd dopełnią fragmenty przedwojennych filmów oraz pokaz mody z lat 1920-30.

Miejsce: Showroom firmy Benjamin Moore Paints, ul. Okrężna 36, wejście od ul. Powsińskiej, w godzinach 18.30 - 20.00.

Organizatorki: Aleksandra Karkowska, Katarzyna Szczepaniak

Niezwykli ludzie, niezwykły Festiwal

Sadyba - osiedle założone w latach 20. XX wieku, jest obecnie jednym z najbardziej urokliwych zakątków stolicy. Bogata historia, świetnie zachowana zabytkowa architektura i mieszkańcy zaangażowani w kultywowanie tradycji od lat tworzą charakter tego miejsca.

W poprzednich edycjach gośćmi wydarzenia byli wybitni artyści, często równocześnie mieszkańcy Sadyby. W uznaniu osiągnięć festiwal Otwarte Ogrody zdobył w 2009 r. zaszczytny tytuł lidera europejskiego roku innowacji i kreatywności w kategorii kultura i sztuka za 2009 rok, przyznany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Unię Europejską. Szczególną wartością festiwalu jest to, że realizowany jest on w większości w czynie społecznym przez mieszkańców, okoliczne organizacje i firmy.

Potańcówka, warsztaty artystyczne, koncert...

Podczas Festiwalu atrakcji nie zabraknie! Koncerty, spektakle, wernisaże, kino plenerowe, warsztaty dla dzieci i dorosłych, pchli targ, potańcówka w stylu retro, Gra Miejska i...bijący rekordy popularności konkurs na PSAdybianina Roku. Trzy czerwcowe dni na pewno mocno zapiszą się zarówno w pamięci mieszkańców dzielnicy, jak i uczestników.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem: KLIK

Zdjęcia: Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Miasto-Ogród Sadyba

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!