FB

Warsztaty NA STYKU KULTUR

14 kwietnia 2016

Projekt WROCŁAW – ALICANTE „NA STYKU KULTUR” to wspólne przedsięwzięcie Wyższej Szkoły Humanistycznej we Wrocławiu oraz  EASDA Alicante School of Art And College of Design, mające na celu wymianę artystycznych doświadczeń młodych twórców z Polski i Hiszpanii. 


Projekt powstał z inicjatywy Pani Rektor uczelni - Agnieszki Włostowskiej i malarki oraz wykładowcy WSH, Pani Katarzyny Kulpy, a marka Benjamin Moore dołączyła do wydarzenia jako partner i sponsor materiałów plastycznych. Do udziału wyłoniono tych studentów obu uczelni, którzy w poprzednim semestrze zabłysnęli wyjątkowymi pomysłami projektowymi.

Założeniem warsztatów było stworzenie wspólnej pracy, która odzwierciedli emocje towarzyszące studentom podczas zwiedzania Klasztoru Cysterskiego w Lubiążu. Po wycieczce na studentów czekało zadanie przygotowane przez naszą przedstawicielkę; Pani Aneta Domańska opowiedziała o wyjątkowej kolorystyce palet Benjamin Moore, po czym na warsztat trafił nasz wyjątkowy wzornik-  Color Stories, towarzyszący kolekcji Aura. Odcienie z tej linii budowane są na bazie 5-7 pigmentów i podobnie jak farby artystyczne, nie zawierają szarości oraz czerni. Uczestnicy warsztatów otrzymali zadanie „złamania kodu” kolorystycznego i podjęcia próby odwzorowania oryginalnych receptur. Pozornie proste zadanie okazało się nie lada wyzwaniem- młodzi artyści musieli zapomnieć o wszystkim czego uczyli się o mieszaniu barw i przełamać kolorystyczne bariery, ale nie da się ukryć, że wyszli z tego impasu naprawdę zwycięsko!.

Wspólne odkrywanie pełnego spektrum koloru było niezwykle ciekawym doświadczeniem, dzięki któremu wszyscy poszerzyliśmy swoje horyzonty. Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć z warsztatów na naszym facebooku i raz jeszcze dziękujemy Wyższej Szkole Humanistycznej we Wrocławiu za zaproszenie do współpracy.

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!