FB

Zielenie są w cenie

25 stycznia 2012

Informacji o kolorach i ich zastosowaniu we wnętrzu najlepiej szukać u źródła. Dlatego w poszukiwaniu zielonych inspiracji warto przyjrzeć się bliżej warsztatom koloru Color Workshop.

Celem programu jest przekazanie klientom podstawowej wiedzy o kolorach, ich specyfice i symbolice. W środku zimy specjaliści z Benjamin Moore wzięli na kolorystyczny warsztat kojarzoną z wiosną i latem zieleń. W ofercie amerykańskiej marki jest ponad 100 odcieni tego koloru. Daje to wszelkie podstawy sądzić, że jesteśmy prawdziwymi ekspertami ds. zielonego.


Sprzyja relaksowi


Kolor zielony budzi naturalne skojarzenia z otaczającą nas przyrodą. Zielona trawa pokryta poranną rosą, soczyste liście drzew to obrazy, które oddziałują na nas odprężająco i relaksująco.

Podobny efekt osiągniemy stosując zieleń w domowych wnętrzach. Potwierdzają to badania naukowe, według których zieleń działa kojąco na układ nerwowy człowieka. Pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, a także walory estetyczne sprawiają, że zielony jest jednym z ulubionych kolorów.

Z 14% głosów respondentów zajął prestiżowe drugie miejsce w rankingu na najpopularniejszy kolor.


Smaczne odcienie - miętowy, pistacjowy, oliwkowy

Zielony w swoim bogactwie odcieni daje niesamowite możliwości podczas aranżacji domowych wnętrz.

Możemy wybierać pomiędzy odcieniem świeżej trawy Fresh Grass 426 (kolor z palety Classic Colors marki Benjamin Moore), a zwiewną, rozbieloną pistacją Light Pistachio 2034-60 (z palety Color Preview). Pierwszy z odcieni stworzy doskonałe tło dla gabinetu w stylu angielskim, drugi natomiast idealnie sprawdzi się w strefie relaksu - łazience lub pokoju wypoczynkowym.

Decydując się na miętową zieleń z wyczuwalną nuta błękitu osiągniemy w pokoju efekt świeżości (np. Monmouth Green 2038-40 lub Surf Green 2036-60 - kolory z palety Color Preview marki Benjamin Moore). Słoneczna zielona Limelight 2025-40 to bardzo dobre rozwiązanie do pokoju dziecięcego. W klasycznych aranżacjach chętnie stosowana jest oliwkowa zieleń Brookside Moss 2145-30.


Zielony - TAK, ale w jakim towarzystwie?


Rosnąca popularność zielni w aranżacji wnętrz nie oznacza, że jest to kolor łatwy w zastosowaniu. Nieumiejętne zestawienie go z innymi kolorami, materiałami i dodatkami może wywołać w mieszkaniu wrażenie chaosu. Dlatego tak ważna jest wiedza w towarzystwie jakich kolorów zielony będzie „czuł się” komfortowo.

Niewątpliwie do idealnych partnerów dla zieleni należą żółcienie. Jest to jedna z najbardziej optymistycznych i pogodnych kombinacji kolorystycznych. Nie należy jednak wybierać zbyt intensywnych odcieni, bo mogą one nadmiernie absorbować naszą uwagę.

Oryginalnym i bardzo odważnym połączeniem jest zieleń z fioletem, np. zestawienie kolorów wasabi AF-430 i bonne nuit AF-635 z kolekcji Affinity™ dedykowanej linii farb Aura® marki Benjamin Moore. Na pierwszy rzut oka te dwa odcienie pochodzące z różnych rodzin kolorystycznych nie mają ze sobą wiele wspólnego. Miła niespodzianka czeka nas dopiero po zestawieniu ich ze sobą w jednym pokoju. Trzy ściany pomalowane subtelną oliwką, a jedna fioletem w kolorze dojrzałych winogron - efekt będzie zniewalający.

Jeśli wnętrze ma mieć spokojniejszy charakter i sprzyjać wyciszeniu lepszym rozwiązaniem będzie duet zielonego i szarego. To bardzo stonowana, a zarazem elegancka kombinacja, która bardzo dobrze sprawdzi się w holu, czy w pokoju gościnnym.


Wszystkie powyższe odcienie zieleni dostępne są w systemach barwienia: Benjamin Moore® GENNEX® Platform lub Color Preview®. Na podstawie podanej nazwy i numeru koloru obsługa salonów przygotowuje farby Benjamin Moore w kolorystyce idealnie odpowiadającej Twoim oczekiwaniom. Niepowtarzalność odcieni zapewnia hologram marki „Authentic Color”.

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!