FB

Zmaluj zysk

27 listopada 2013
Z nową linią farb Ultra Spec 500 marki Benjamin Moore raczej trudno coś „zmalować”. Za to na pewno można zyskać. 
 
Farby z serii Ultra Spec® 500 opracowane zostały w odpowiedzi na potrzeby wykonawców, którzy pracują pod presją czasu, ale też muszą sprostać coraz wyższym oczekiwaniom swoich klientów. Chodziło o stworzenie ekologicznych farb (zero LZO), dzięki którym da się malować bezpiecznie, precyzyjnie i sprawnie. 
 
Ultra bezpiecznie
Najnowsza linia farb Ultra Spec® 500 marki Benjamin Moore całkowicie pozbawiona została szkodliwych lotnych związków organicznych tzw. LZO. Zyskują na tym nie tylko wykonawcy, ale też inwestorzy oraz indywidualni klienci. Farby „0-LZO” są w pełni bezpieczne dla użytkowników malowanych nimi wnętrz oraz do minimum ograniczają ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Dzięki czemu możemy zwiększyć atrakcyjność realizowanych inwestycji. Ekologiczna receptura farb sprawia, że są one praktycznie bezzapachowe i zaledwie po kilku godzinach od malowania wnętrze można użytkować.  
 
„Stosując farby ekologiczne nie muszę obawiać się o zdrowie swoje i klientów. Te, które zarówno w swoich bazach, jak i po dodaniu pigmentu nie zawierają szkodliwych LZO są praktycznie bezzapachowe, dzięki czemu nie cierpię na bóle głowy, pracuje mi się lepiej” – zaznacza Bolesław Malinowski, malarz z wieloletnim doświadczeniem, współwłaściciel salonu dekoracji wnętrz – „BM Wnętrza” w Łodzi.”
 
 
Ultra Spec® 500 to potwierdzenie konsekwentnie realizowanej przez amerykański koncern Benjamin Moore polityki, zmierzającej do oferowania klientom ekologicznych, w pełni bezpiecznych dla nich i środowiska produktów, które z uwagi na odpowiednio dobraną cenę dostępne są dla szerszego grona odbiorców.  
 
Ultra profesjonalnie 
Odpowiednia gęstość farb Ultra Spec® 500 pozwala dokładnie rozprowadzić je po malowanej powierzchni, tworząc jednolitą, gładką warstwę wymalowania. Świetne parametry krycia sprawiają, że nie tylko niwelują one drobne niedoskonałości na ścianie, ale też są bardzo wydajne. 
„Wszystkie farby marki Benjamin Moore charakteryzuje świetna rozlewność i gęstość. Ultra Spec® 500 dodatkowo wyróżnia innowacyjna technologia Cross-Linking Resin Technology. Dzięki czemu farba tworzy trwalsze wykończenie, łatwo się rozprowadza, nie zostawiając na ścianie śladów po wałku. Świetnie kryje, tworząc powłokę o optymalnej grubości, co przekłada się na jej mniejsze zużycie” – podkreśla Bolesław Malinowski.
 
Ultra dokładnie
Dobry malarz nie musi niczego poprawiać. Taka idea przyświecała twórcom farb marki Benjamin Moore – Ultra Spec® 500. Jeśli wykonawca przestrzega zaleceń producenta, co do czasu schnięcia, sposobu aplikacji, rodzaju podłoża na pewno jego praca przebiegnie sprawnie. W przypadku pastelowych odcieni, w których występują farby Ultra Spec® 500, przy odpowiednim zagruntowaniu podłoża wystarczą maksymalnie dwie warstwy, by dokładnie pokryć malowaną powierzchnię. 
 
 
Bolesław Malinowski dodaje: „Stosując się do zaleceń producenta farb, co do czasu schnięcia, czy sposobu aplikacji farby mamy pewność, że uzyska ona obiecywane przez niego właściwości, jak na przykład odporność na zmywanie i szorowanie bez wybłyszczania się czyszczonej ściany. Dlatego warto o to zadbać, jeśli tak jak w przypadku Ultra Spec® 500 farba posiada pierwszą klasę ścieralności (klasa 1 [2 µm] wg PN-EN 13300)”. 

 
 
 
 
 
 
 
 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!