FB

Źródło doskonałości farb marki Benjamin Moore.

28 czerwca 2018
 
GENNEX® Platform Technology. Źródło doskonałości farb marki Benjamin Moore. 
 
Marzeniem każdego producenta farb jest tworzenie wyjątkowych produktów, nie mających odpowiedników na rynku. Jak wyjść poza konkurencję i wypłynąć na tzw. „błękitny ocean”? 
Jak to robi „Amerykańska Legenda”?
Produkuje własne żywice i koloranty do farb i łączy je w jednej, rewolucyjnej technologii.
W efekcie powstają farby wyznaczające nowe kategorie w branży.
 
Do odważnych świat należy…
 
Od 1883 roku Benjamin Moore wytycza nowe kierunki rozwoju. Już pierwszy produkt – farba wapienna MURESCO szybko stała się hitem sprzedażowym. 
 
Wraz z rozwojem inżynierii chemicznej, w ciągu kolejnych dekad nastąpił ogromny postęp technologiczny, a Klienci marki otrzymali farby o nieporównanie doskonalszych właściwościach oraz niespotykanej wcześniej palecie kolorów. 
 
Nieustanne poszukiwanie nowych rozwiązań i wytyczanie kierunków rozwoju w branży stanowi dla amerykańskiego producenta ogromne wyzwanie. 
 
 
GENNEX® COLOR TECHNOLOGY i hologram Authentic Color.  
 
 
Własna produkcja dwóch najważniejszych komponentów farb, czyli spoiw i kolorantów, pozwala na wprowadzanie nowych kategorii produktów. 
Tak powstały farby: ceramiczna Regal® (nie tylko z nazwy, ponieważ posiada w swoim składzie specjalne preparowane i powlekane szklane kuleczki), Aura® przenosząca jakość farb akrylowych w nowy wymiar koloru „3D” (po raz pierwszy pokazany został prawdziwy odcień na ścianie), pionierska technologia „ZERO LZO” i bezemisyjne farby Natura®, czy linia farb SCUFF-X® odpornych na czarne ślady pozostawiane przez walizki, torby i plastikowe części krzeseł.  
 
 
Rewolucyjna, opatentowana technologia GENNEX® COLOR TECHNOLOGY łączy żywice z kolorantami. Gwarantuje to niespotykaną trwałość oraz wyjątkowe kolory farb marki Benjamin Moore chronione hologramem "Authentic Color".  
 
Niektóre składniki farb mogą negatywnie wpływać na kolor…
 
 
Aby temu zapobiec wyeliminowaliśmy je z naszych receptur. 
Większość producentów farb korzysta z ogólnie dostępnych na rynku uniwersalnych kolorantów, w których składzie znajduje się szereg niekorzystnych substancji chemicznych. Ich obecność umożliwia łatwiejsze połączenie pigmentów z farbami różnych wytwórców.  
 
Benjamin Moore produkuje koloranty GENNEX® opracowane do użycia jedynie z własnymi produktami. Dlatego wykluczył wszelkie szkodliwe związki mogące osłabiać farbę.
Ponadto GENNEX® bazuje na technologii „ZERO LZO”, dzięki której receptury są doskonalsze i nieporównywalnie silniejsze. 
 
Ultra wytrzymałe
 
 
Farby Benjamin Moore wykorzystujące GENNEX® COLOR TECHNOLOGY wykazują doskonałą trwałość kolorów zarówno we wnętrzach, jak i w ekstremalnych zewnętrznych warunkach klimatycznych. 
Co to oznacza? Odcienie, które wybiera Klient, pozostają niezmienne w czasie, a ewentualna decyzja o przemalowaniu ścian podejmowana jest jedynie z chęci zmiany koloru, np. pod wpływem aktualnych trendów kolorystycznych.
Technologia GENNEX® zapewnia wyjątkową trwałość barw w pełnym zakresie kolorów.
 
Odpowiedzialność ekologiczna.
 
Benjamin Moore to pierwsza marka w USA, która już w roku 2006 wdrożyła innowacyjny, ekologiczny system barwienia „ZERO LZO”.
Bazuje on kolorantach i farbach wolnych od szkodliwych lotnych związków organicznych (rozpuszczalnikach).
W efekcie farby zachowują obietnicę „Zero LZO” niezależnie od nasycenia odcienia (od bieli do czerni). 
 
Niestety, w przypadku producentów wykorzystujących uniwersalne koloranty, nie jest możliwe uzyskanie tak spektakularnych rezultatów.  
Produkty marki Benjamin Moore spełniają, a najczęściej znacznie przewyższają najbardziej restrykcyjne wymogi środowiskowe.
 
Linia farb NATURA® uzyskała prestiżowy certyfikat przyznany przez „Asthma and Allergy Foundation of America”, predysponujący ją do stosowania we wnętrzach, w których przebywają wrażliwi astmatycy i alergicy. 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!