FB

Odkryj naukę i sztukę stojące za jakością marki Benjamin Moore. GENNEX® COLOR TECHNOLOGY. 

Od początku istnienia produkujemy farby z pasją. Fascynuje nas świat kolorów oraz najnowsze osiągnięcia technologiczne. 

Nieustanne poszukiwanie pionierskich rozwiązań i wytyczanie kierunków rozwoju w branży stanowi dla nas ogromne wyzwanie. 

To właśnie dlatego tworzymy najlepsze farby w rewolucyjnych formułach. 

Ponad 10 lat temu zmodyfikowaliśmy proces produkcji wprowadzając nowe maszyny barwiące, ekologiczne receptury i całkowicie nowe, innowacyjne koloranty. 

W efekcie opracowaliśmy rewolucyjną, opatentowaną i niepowtarzalną technologię GENNEX® COLOR TECHNOLOGY, która odpowiada za wyjątkowe kolory i niespotykaną trwałość naszych farb.

Własna produkcja dwóch podstawowych komponentów - kolorantów i żywic - zapewnia autorskie receptury i niemożliwą do skopiowania jakość chronioną hologramem "NIE DO SKOPIOWANIA". 

 

Czy wiesz, że niektóre składniki farb mogą negatywnie wpływać na kolor, który wybierasz? 

Dlatego wyeliminowaliśmy je z naszych receptur. 

Większość producentów farb korzysta z dostępnych na rynku uniwersalnych kolorantów. Jednak ich użycie wymaga wprowadzenia szeregu niekorzystnych substancji chemicznych celem łatwiejszego połączenia z farbami. 

W sytuacji, gdy produkujemy koloranty GENNEX® specjalnie opracowane do użycia jedynie z naszymi farbami, mogliśmy wykluczyć wszelkie chemikalia osłabiające farbę. Ponadto GENNEX® bazuje na technologii „ZERO LZO”*, dzięki temu nasze receptury są doskonalsze i nieporównywalnie silniejsze.  

“YOU CAN’T SIMPLY ‘MATCH’ BENJAMIN MOORE PAINT COLOR IN ANOTHER BRAND. GENNEX® IS THE REASON.” (tłum: „NIE MOŻESZ DOPASOWAĆ KOLORÓW FARB MARKI BENJAMIN MOORE NA PRODUKTACH INNEJ MARKI. PRZESZKODĄ JEST GENNEX®”) 

HARRIETTE MARTINS, SENIOR BRAND MANAGER

Prawdziwy, jedyny taki kolor.

Wodorozcieńczalne koloranty GENNEX® „ZERO LZO”* zapewniają naszym farbom żywe kolory, niezmienne przez wiele, wiele lat. 

Zgodność kolorów to idealne połączenie technologii naszych farb i kolorantów. To szczególne powiązanie stanowi główną przeszkodę nie pozwalającą na kopiowanie produktów legendarnej marki Benjamin Moore.

Skoro poświęcasz dni, tygodnie lub nawet miesiące na wybranie kolorów z naszych kolekcji, koniecznie kup je w sieci autoryzowanych salonów sprzedaży marki Benjamin Moore. 

Ultra wytrzymałe.

Farby Benjamin Moore wykorzystujące GENNEX® COLOR TECHNOLOGY wykazują doskonałą trwałość kolorów zarówno we wnętrzach, jak i w surowych warunkach klimatycznych panujących w zewnętrznej ekspozycji. 

Co to oznacza? Odcienie, które wybierasz, pozostają niezmienne w czasie i podejmujesz decyzję o przemalowaniu ścian jedynie dlatego, że tego chcesz, a nie z powodu konieczności. 

Dzięki technologii GENNEX® otrzymujesz wyjątkową, udowodnioną trwałość w pełnym zakresie kolorów, podczas gdy farby w ciemnych, nasyconych odcieniach innych producentów wykazują niską odporność. 

Odpowiedzialność ekologiczna.

Wprowadzając technologię GENNEX® byliśmy pierwszą marką w USA, która wdrożyła innowacyjny, ekologiczny system barwienia - „ZERO LZO”*, bazujący na kolorantach wolnych od szkodliwych lotnych związków organicznych.

Jednak zasadnicza przewaga naszego rozwiązania polega na tym, że farby produkowane w oparciu o technologię „ZERO LZO”*  zachowują tę cechę nawet przy maksymalnym stężeniu kolorantów, tzn. niezależnie od wybranego odcienia (od bieli do czerni). Niestety, w przypadku producentów wykorzystujących uniwersalne koloranty, nie jest możliwe uzyskanie tak spektakularnych rezultatów.  

Produkty marki Benjamin Moore spełniają, a najczęściej znacznie przewyższają, najbardziej restrykcyjne wymogi środowiskowe.

Masz do dyspozycji ponad 3 500 kolorów i niezależnie od wybranego odcienia wiesz, że z nami chronisz środowisko naturalne i zapewniasz zdrowy klimat wszędzie tam, gdzie używasz ekologicznych farb legendarnej marki Benjamin Moore.   

Designerzy zaufali GENNEX® COLOR TECHNOLOGY. 

Osiągnięcie pełnej zgodności kolorystycznej i powtarzalności w przypadku każdego Klienta jest najważniejsze dla projektantów. Dzięki technologii GENNEX® designerzy mogą w pełni skupić się na realizowanych projektach, my zadbamy o resztę.


 

* ZERO LZO – pomimo stosowania najnowszych technologii w procesie produkcji, niemożliwe jest wytworzenie farby całkowicie pozbawionej lotnych związków organicznych, to znaczy z „absolutnym ZERO LZO”. Nasze produkty zawierają śladowe ilości LZO, jednak tak znikoma obecność minimalizuje ich negatywny wpływ na środowisko naturalne oraz otocznie człowieka. Amerykańskie prawo i standardy branżowe, w tym EPA Method 24, zezwalają na określanie terminem „ZERO LZO” produktów, zawierających poniżej 1 g LZO na 1 l farby. Zgodnie z wytycznymi Federal Trade Commission w procesie produkcji farby nie są wprowadzane dodatkowe ilości LZO. Innowacyjny system barwienia GENNEX Platform marki Benjamin Moore bazuje na kolorantach „ZERO LZO”, dzięki czemu farby klasyfikowane są jako „ZERO LZO” niezależnie od wybranego odcienia. 


 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!