FB

Odkryj naukę i sztukę stojące za jakością marki Benjamin Moore. GENNEX® COLOR TECHNOLOGY. 

Od początku istnienia produkujemy farby z pasją. Fascynuje nas świat kolorów oraz najnowsze osiągnięcia technologiczne. 

Nieustanne poszukiwanie pionierskich rozwiązań i wytyczanie kierunków rozwoju w branży stanowi dla nas ogromne wyzwanie. 

To właśnie dlatego tworzymy najlepsze farby w rewolucyjnych formułach. 

Ponad 10 lat temu zmodyfikowaliśmy proces produkcji wprowadzając nowe maszyny barwiące, ekologiczne receptury i całkowicie nowe, innowacyjne koloranty. 

W efekcie opracowaliśmy rewolucyjną, opatentowaną i niepowtarzalną technologię GENNEX® COLOR TECHNOLOGY, która odpowiada za wyjątkowe kolory i niespotykaną trwałość naszych farb.

Własna produkcja dwóch podstawowych komponentów - kolorantów i żywic - zapewnia autorskie receptury i niemożliwą do skopiowania jakość chronioną hologramem "NIE DO SKOPIOWANIA". 

 

Czy wiesz, że niektóre składniki farb mogą negatywnie wpływać na kolor, który wybierasz? 

Dlatego wyeliminowaliśmy je z naszych receptur. 

Większość producentów farb korzysta z dostępnych na rynku uniwersalnych kolorantów. Jednak ich użycie wymaga wprowadzenia szeregu niekorzystnych substancji chemicznych celem łatwiejszego połączenia z farbami. 

W sytuacji, gdy produkujemy koloranty GENNEX® specjalnie opracowane do użycia jedynie z naszymi farbami, mogliśmy wykluczyć wszelkie chemikalia osłabiające farbę. Ponadto GENNEX® bazuje na technologii „ZERO LZO*”, dzięki temu nasze receptury są doskonalsze i nieporównywalnie silniejsze.  

“YOU CAN’T SIMPLY ‘MATCH’ BENJAMIN MOORE PAINT COLOR IN ANOTHER BRAND. GENNEX® IS THE REASON.” (tłum: „NIE MOŻESZ DOPASOWAĆ KOLORÓW FARB MARKI BENJAMIN MOORE NA PRODUKTACH INNEJ MARKI. PRZESZKODĄ JEST GENNEX®”) 

HARRIETTE MARTINS, SENIOR BRAND MANAGER

Prawdziwy, jedyny taki kolor.

Wodorozcieńczalne koloranty GENNEX® „ZERO LZO*” zapewniają naszym farbom żywe kolory, niezmienne przez wiele, wiele lat. 

Zgodność kolorów to idealne połączenie technologii naszych farb i kolorantów. To szczególne powiązanie stanowi główną przeszkodę nie pozwalającą na kopiowanie produktów legendarnej marki Benjamin Moore.

Skoro poświęcasz dni, tygodnie lub nawet miesiące na wybranie kolorów z naszych kolekcji, koniecznie kup je w sieci autoryzowanych salonów sprzedaży marki Benjamin Moore. 

Ultra wytrzymałe.

Farby Benjamin Moore wykorzystujące GENNEX® COLOR TECHNOLOGY wykazują doskonałą trwałość kolorów zarówno we wnętrzach, jak i w surowych warunkach klimatycznych panujących w zewnętrznej ekspozycji. 

Co to oznacza? Odcienie, które wybierasz, pozostają niezmienne w czasie i podejmujesz decyzję o przemalowaniu ścian jedynie dlatego, że tego chcesz, a nie z powodu konieczności. 

Dzięki technologii GENNEX® otrzymujesz wyjątkową, udowodnioną trwałość w pełnym zakresie kolorów, podczas gdy farby w ciemnych, nasyconych odcieniach innych producentów wykazują niską odporność. 

Odpowiedzialność ekologiczna.

Wprowadzając technologię GENNEX® byliśmy pierwszą marką w USA, która wdrożyła innowacyjny, ekologiczny system barwienia - „ZERO LZO*”, bazujący na kolorantach wolnych od szkodliwych lotnych związków organicznych.

Jednak zasadnicza przewaga naszego rozwiązania polega na tym, że farby produkowane w oparciu o technologię „ZERO LZO*”  zachowują tę cechę nawet przy maksymalnym stężeniu kolorantów, tzn. niezależnie od wybranego odcienia (od bieli do czerni). Niestety, w przypadku producentów wykorzystujących uniwersalne koloranty, nie jest możliwe uzyskanie tak spektakularnych rezultatów.  

Produkty marki Benjamin Moore spełniają, a najczęściej znacznie przewyższają, najbardziej restrykcyjne wymogi środowiskowe.

Masz do dyspozycji ponad 3 500 kolorów i niezależnie od wybranego odcienia wiesz, że z nami chronisz środowisko naturalne i zapewniasz zdrowy klimat wszędzie tam, gdzie używasz ekologicznych farb legendarnej marki Benjamin Moore.   

Designerzy zaufali GENNEX® COLOR TECHNOLOGY. 

Osiągnięcie pełnej zgodności kolorystycznej i powtarzalności w przypadku każdego Klienta jest najważniejsze dla projektantów. Dzięki technologii GENNEX® designerzy mogą w pełni skupić się na realizowanych projektach, my zadbamy o resztę.


 

*ZERO LZO według „EPA Method 24”.

W przełożeniu na obowiązujące wymagania Unii Europejskiej oraz krajowe rozporządzenia implementujące je do polskiego ustawodawstwa, większość farb marki Benjamin Moore przeznaczona do malowania ścian i sufitów przynależy do Kat. A/a. z dopuszczalną zawartością LZO od 2010 r. – 30 g/l. Wspomniane produkty zawierają znikomą ilość tych związków w przedziale max. 0.2 -0.6 g /l LZO (zależnie od produktu). Szczegółowe dane w tym zakresie prezentują karty techniczne produktów.   

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!