FB

Od wapna do najnowszych technologii 

Marka Benjamin Moore to prawdziwy pionier we wprowadzaniu nowych, rewolucyjnych technologii. Od 1883 roku wyznacza nowe kierunki rozwoju w branży farb na świecie oferując najlepsze, ekskluzywne farby z najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami. 

Jak mawia sam Warren Buffett, właściciel Berkshire Hathaway - „Nasz cel to nieustanna produkcja farb najwyższej jakości. Lepszych dzisiaj niż wczoraj”.  

 

„Hologram marki” - niemożliwe do skopiowania!

Produkujemy własne żywice i koloranty stanowiące dwa zasadnicze składniki farb i lakierów. Tworzymy w ten sposób niepowtarzalne produkty o wyjątkowych parametrach technicznych i kolorystyce niemożliwej do skopiowania. 

Każda farba to synteza nadzwyczajnych właściwości dekoracyjnych, wyjątkowych cech aplikacyjnych, niespotykanej trwałości i absolutnej odporności.  

Konkurenci nie są w stanie skopiować kolorów z kolekcji marki Benjamin Moore. Dlaczego jest to niemożliwe? 

Tajemnica tkwi w niepowtarzalnym, własnym procesie produkcji kolorantów i spoiw w oparciu o ściśle strzeżone, opatentowane technologie. To dlatego nasze kolory są niepowtarzalne i takie czyste. 

 

Przyjazne farby dla alergików i astmatyków

Na długo przez pojawieniem się wymogów prawnych wyeliminowaliśmy z receptur naszych produktów związki ołowiu, formaldehyd i rtęć, by spełnić najwyższe standardy programu REACH. Sukcesywnie ograniczamy zawartość lotnych związków organicznych (LZO*), wprowadzając do oferty (lub modyfikując receptury) farby z "ZERO LZO*" z rodzin Natura®, Aura®, Regal® Select, Ultra Spec® 500, Super Hide® Zero, farbę sufitową Ceiling Paint 508 oraz słynną farbę tablicową ben Chalkboard Paint 308. 


* ZERO LZO – pomimo stosowania najnowszych technologii w procesie produkcji, niemożliwe jest wytworzenie farby całkowicie pozbawionej lotnych związków organicznych, to znaczy z „absolutnym ZERO LZO”. Nasze produkty zawierają śladowe ilości LZO, jednak tak znikoma obecność minimalizuje ich negatywny wpływ na środowisko naturalne oraz otocznie człowieka. Amerykańskie prawo i standardy branżowe, w tym EPA Method 24, zezwalają na określanie terminem „ZERO LZO” produktów, zawierających poniżej 1 g LZO na 1 l farby. Zgodnie z wytycznymi Federal Trade Commission w procesie produkcji farby nie są wprowadzane dodatkowe ilości LZO. Innowacyjny system barwienia GENNEX Platform marki Benjamin Moore bazuje na kolorantach „ZERO LZO”, dzięki czemu farby klasyfikowane są jako „ZERO LZO” niezależnie od wybranego odcienia. 


 

Źródło ekologii – Benjamin Moore's GREEN PROMISE® i GENNEX Platform

Potwierdzeniem szczególnej troski o środowisko naturalne oraz bezpieczeństwo użytkowników stanowi oznaczenie Benjamin Moore's Green Promise™.

 

 

 

W zakresie ochrony środowiska i zapewnienia bezpieczeństwa największe możliwości stworzyło wprowadzenie w 2006 roku innowacyjnego, ekologicznego systemu barwienia GENNEX Platform, który bazuje na kolorantach wolnych od szkodliwych lotnych związków organicznych „ZERO LZO*”. Nasze nowe koloranty wzmacniają parametry farb i zapewniają niesamowitą trwałość koloru. 

 

Interesuje nas tylko DOSKONAŁOŚĆ

W ośmiu laboratoriach R&D o powierzchni 80.000 stóp kwadratowych, zlokalizowanych we Flanders i New Jersey zespół ponad 100 chemików, inżynierów, techników oraz personelu pomocniczego dba o to, by receptury naszych produktów były najlepszymi w swoich klasach, niezależnie od dekoracyjnego lub przemysłowego przeznaczenia.

Z jednej strony nieustannie testujemy i modyfikujemy istniejące produkty, z drugiej rozwijamy nowe, innowacyjne technologie, przewyższające oczekiwania Klientów. 

 

 

"Ostro" traktujemy nasze farby

Na specjalnie przygotowanym, zewnętrznym poligonie badawczym poddajemy produkty bezpośredniemu działaniu czynników atmosferycznych. Otrzymane wyniki długoterminowych testów, prowadzonych na ponad 22 tysiącach pojedynczych paneli, dostarczają interesujących informacji pracownikom działów Research&Development. 

Analiza danych, uzupełniona badaniami laboratoryjnymi w warunkach przyspieszonego starzenia pozwala na bezbłędną modyfikację receptur. 

 

Nagroda „Best of What’s New” magazynu Popular Science

Linia innowacyjnych farb Aura® z rewolucyjną, opatentowaną technologią ColorLock® Technology otrzymała prestiżową nagrodę magazynu naukowego „Popular Science”.

Aura wyznacza nowe standardy w branży. Przenosi jakość farb na najwyższy poziom.  

 

ZWYCIĘSKI SCUFF-X!

Wprowadziliśmy nową kategorię farb - SCUFF-X, rodzinę farb odpornych na czarne przetarcia od walizek, plecaków czy krzeseł (idealne do hoteli, biur, sal konferencyjnych, etc.). 

Linia otrzymała nagrodę „GRAND AWARD” w kategorii „Product Innovation Program” przyznaną przez prestiżowy magazyn BUILDINGS.

Farby zdobyły również tytuł „Product of The Year” w kategorii „Best Architectural Finish” przyznany przez magazyn „Architectural Record’s”,który od 1891 roku stanowi najbardziej cenione źródło informacji na temat architektury i designu.

Trzecia nagroda „Best Product Award” przyznana została przez obowiązkową lekturę każdego ceniącego się projektanta w USA - magazyn „Architect’s Newspaper”.

 

Benjamin Moore wygrywa w badaniu satysfakcji Klientów!

Każdego roku marka Benjamin Moore staje na podium w najsłynniejszym badaniu satysfakcji Klientów przeprowadzonym przez słynny J.D. Power. 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!