Color of the Year 2021

Color of the Year 2021

Kolor roku 2021 Benjamin Moore "Aegean Teal 2136-40"

Niezwykle harmonijne połączenie niebiesko-zielonego oraz szarego odcienia. Wyraziste i neutralne. „Aegean Teal" uzupełnia i wzmacnia pozostałe kolory z palety Color Trends 2021, perfekcyjnie łącząc ciepłe i chłodne odcienie.

Do tej pory marka ogłaszała wybór COLOR OF THE YEAR podczas głośnych w środowisku imprez, organizowanych w Nowym Jorku, m.in. w Muzeum Guggenheima, Bibliotece Publicznej lub wspaniałej sali grillowo-bilardowej, zaprojektowanej przez Philipa Johnsona, w dostojnym Seagram Building.

Jednak tym razem najważniejszy odcień sezonu 2021 i towarzyszące mu kolory z kolekcji COLOR TRENDS zaprezentowane zostały wirtualnie, docierając do znacznie szerszej, międzynarodowej publiczności. Po raz pierwszy stworzyliśmy prawdziwą wspólnotę entuzjastów kolorów z całego świata.

Pandemia zmienia naszą rzeczywistość…

Pandemia pokazała jak cenne są nasze domy. Przestrzegając obowiązkowej kwarantanny i zachowując wymogi społecznego dystansu, wielu z nas czerpało radość z prostych domowych czynności, takich jak pieczenie, praca w ogrodzie czy wspólne dekorowanie.

Gdy nadchodzi chłodny sezon jesienno-zimowy i planujemy spędzać jeszcze więcej czasu w przestrzeni wewnętrznej, najważniejsze jest, aby nasze pomieszczenia emanowały ciepłem, były wygodne i relaksujące. Marka Benjamin Moore podobnie odbiera rzeczywistość.

Łowczynie trendów ogłosiły Kolor Roku oraz paletę Trendów Kolorów 2021. Udowodniły, że nawet w najtrudniejszych czasach możemy znaleźć pełen komfort we własnych domach i bezpieczeństwo na podwórkach.

Kolor z najbliższego sąsiedztwa…

Bohater roku 2021 Benjamin Moore – „Aegean Teal 2136-40” to zrównoważony kolor o średnim nasyceniu, wywodzący się z szerokiej gamy odcieni składowych otaczającego środowiska.

Według Andrea Magno, Director of Color Marketing and Development koncernu Benjamin Moore & Co., harmonijne połączenie niebiesko-zielonego i szarego koloru inspirowane było występującymi wokół nas kolorami oraz wywoływanymi przez nie emocjami.

„Skupiamy się na kojących, rozświetlonych słońcem barwach, które tworzą emocjonalną więź z naszym otoczeniem” - wyjaśnia Andrea.

Atrakcyjność koloru roku "Aegean Teal" w dużej mierze polega na jego wszechstronności. Andrea Magno od razu zaznacza, że nie jest to "krzyczący odcień”, ale wyjątkowy kolor doskonały nie tylko do wykończenia ścian, ale również drzwi wejściowych, stolarki czy mebli. 

„Aegean Teal uzupełnia i wzmacnia pozostałe kolory z palety Color Trends 2021, łącząc ciepłe i chłodne odcienie z harmonijną naturą” - dodaje Andrea.

Piękna 12-tka

„Aegean Teal” został wprowadzony wraz z uzupełniającą paletą jedenastu odcieni ziemi:

"Atrium White OC-145", "Muslin OC-12", "Foggy Morning 2106-70", "Rosy Peach 2089-20", "Beacon Hill Damask HC-2", "Potters Clay 1221/CC-360"; "Chestertown Buff HC-9"; "Amazon Soil 2115-30"; "Gray Cashmere 2138-60"; "Kingsport Gray HC-86" i "Silhouette AF-655".

Gama rozciąga się od delikatnych kremowych tonów "Foggy Morning 2106-70" po nasycony, fioletowo-brązowy "Amazon Soil 2115-30" i ciepły "Rosy Peach 2089-20".

Andrea Magno tłumaczy: „Naszą uwagę przyciągnęło emocjonalne połączenie pomiędzy domem, a kolorami, którymi się otaczamy, aby stworzyć określony nastrój. Paleta ma kojący, optymistyczny charakter i pewną niezobowiązującą elegancję, bardzo odpowiednią w sytuacji, gdy dom stanowi centralne miejsce”.

Chociaż "Aegean Teal" jest na tyle wszechstronny, że można go połączyć w zasadzie z każdym z wybranych kolorów, Andrea Magno podkreśla, że kolor ten może być z powodzeniem użyty samodzielnie.

„To cichy, ale uderzający kolor. Wypełnia lukę między ciepłą i chłodną paletą oraz stanowi zrównoważoną alternatywę dla granatu lub zieleni”.

Kuchnia - centrum dowodzenia...

Paleta COLOR TRENDS 2021 czerpie inspiracje nie tylko z odcieni natury, ale także z kolorów spotykanych w kuchni, stanowiącej obecnie centralny punkt każdego domu. To właśnie do tej przestrzeni przenosi się częściowo praca i nauka zdalna.

Color Team zainspirował się kolorami naturalnej żywności - owocami, warzywami i jajami przepiórczymi. Wyszedł z założenia, że kuchnia oprócz zasadniczej funkcji (żywieniowej), stanowi również połączenie rzemiosła i społeczności.

„Dom jest miejscem komfortu i odnowy, dlatego najważniejsza wydaje się potrzeba resetu i odnalezienia zwykłych radosnych chwil” - wyjaśnia szefowa Łowczyń Trendów. 

Wszystko… albo tylko trochę

Skoro tej jesieni i zimy przygotowujemy się do spędzenia jeszcze większej ilości czasu w domu, według Andrea Magno nie ma lepszego momentu na wprowadzenie "Aegean Teal" (lub innych odcieni z palety COLOR TRENDS 2021) do domowych wnętrz.
„Jest ciepły i otulający, co czyni go doskonałym kolorem do salonu lub damskiej toaletki” - wyjaśnia. 
 
Jeśli jednak nie jesteśmy gotowi na pomalowanie całego pokoju w Kolorze Roku 2021, możemy wykorzystać ten odcień na inne sposoby, np. odnawiając kuchenne szafki świeżą warstwą farby w odcieniu "Aegean Teal".
 
Andrea radzi, aby pomalować także drzwi wejściowe, które powitają naszych gości, gdy sytuacja wróci do normalności i znów rozpoczniemy bezpieczne życie towarzyskie.
„Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek pragniemy koloru. Ta paleta przypomina o otaczającym nas pięknie”.

TRENDY KOLORÓW dopasowane do obecnej rzeczywistości

„Czuję, że ta paleta odnosi się do obecnej rzeczywistości, a także do nadchodzącego roku, gdy patrzymy na rzeczy z innej perspektywy, odnajdując w ciągu dnia radość w zwyczajnych chwilach, które ponownie można odnieść do pragnienia koloru” - mówi Andrea Magno i dodaje „Potrzeba kolorów podnoszących nas na duchu wiąże się z niesamowitą mocą koloru tworzącego tło, które buduje określony nastrój, sprzyja dobremu samopoczuciu lub jest wyrazem osobistej ekspresji”.
Dla zespołu Andrea w procesie badania trendów kolorystycznych decydującą rolę odgrywają podróże, miesiące obserwacji sposobów wykorzystania koloru w różnych dziedzinach i branżach, dzielenie się doświadczeniami oraz gromadzenie inspiracyjnych obrazów czy innych artefaktów.

„W tym roku na pierwszy plan wysunęły się naturalne barwniki, ręcznie robione tkaniny, piękno niedoskonałości oraz odcienie, które wyglądają, jakby dojrzewały w promieniach słońca. Podczas prowadzonych badań kilka kolorów wzbudziło nasze zainteresowanie, jednak zrównoważona i kojąca natura "Aegean Teal" rozbrzmiewa nie tylko pod względem emocjonalnym, ale kolor ten świetnie się prezentuje jako neutralny odcień”.

GALERIA

RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram