Color stories

Color stories

Odkryj tajemnice COLOR STORIES.

Stworzyliśmy najbardziej intrygującą i zaskakującą kolekcję barwnych opowieści. Odkryliśmy nowy wymiar w świecie koloru i dokonaliśmy prawdziwej rewolucji w nauce o barwach.

Uwolnij historie zamknięte w kolekcji COLOR STORIES®... 
“We have broken all the rules with the creation of Color Stories, and have achieved colors we’ve never been able to before” [tłum. "Tworząc Color Stories złamaliśmy wszelkie przyjęte reguły i w efekcie otrzymaliśmy kolory, których nigdy wcześniej nie bylibyśmy w stanie stworzyć"] - Ray Gomez, Dyrektor ds. Marketingu Koloru Benjamin Moore & Co.,.

Każdy kolor to niepowtarzalna historia, rodzaj wielobarwnej intrygi.

Niektórzy twierdzą, że w temacie kolorystki wnętrz powiedziano już wszystko. Tysiące odcieni farb i różne stopnie połysku sprawiają, że dysponujemy bardzo szerokim wachlarzem możliwości dekoracyjnych. Dla nas to wciąż za mało.
Idea nowego projektu była ambitna i nieco szalona. Czy można stworzyć kolekcję kolorów inną niż wszystkie? Tajemniczą, emocjonalną, jednocześnie dynamiczną i żywą, a przede wszystkim zaskakującą?
Długie miesiące pracy specjalistów odpowiedzialnych za kwestie koloru i technologów z Działu R&D zaowocowały powstaniem wyjątkowej palety barw - kolekcji COLOR STORIES®. 

Co decyduje o wyjątkowości COLOR STORIES®?

Jedyna w swoim rodzaju barwna kolekcja licząca 240 odcieni, reprezentujących tzw. "pełne spektrum kolorów", dedykowana ekskluzywnej linii farb Aura®.
Wszystkie odcienie charakteryzuje wyjątkowa głębia, bogactwo półtonów, wysublimowane niuanse kolorystyczne i czarująca świetlistość. Kolory z palety COLOR STORIES® „żyją”, ulegając intensywnym zmianom w zależności od pory dnia, a także rodzaju i natężenia światła.
Gra kolorów rozpoczyna się pod wpływem naturalnych, porannych promieni słonecznych, a kończy przy sztucznym oświetleniu w godzinach wieczornych. 
Niepowtarzalna receptura każdego koloru budzi emocje i wywołuje uczucia. Opowiada pewną historię. A wszystko to ukryte w każdym z 240 „żyjących” odcieni.  

Tajemnica ma swój początek u źródła - w recepturze.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych receptur, podczas opracowania wyjątkowych kolorów kolekcji COLOR STORIES® w pełni świadomie pominięto czarne i szare koloranty. W ich miejsce w każdej recepturze zastosowano od 5 do 7 pigmentów.. Tradycyjne odcienie bazują zazwyczaj na 2-3 kolorantach. Obecność tak dużej liczby pigmentów odpowiada za opisane poniżej zjawisko "podbijania" poszczególnych kolorów. To właśnie dlatego nowa paleta określana jest terminem „pełne spektrum koloru”.
Dzięki kolorantom połączonym z zegarmistrzowską precyzją, wszystkie kolory COLOR STORIES® dostarczają złożonych zjawisk wizualnych. Końcowym efektem jest kolor o nieporównywalnie większej jasności i czystości, który wykazuje intensywniejszą wibrację i głębię w porównaniu z tradycyjnymi odcieniami. 
Wspomniany fakt wyeliminowania czarnych i szarych kolorantów ma decydujące znaczenie dla niepowtarzalnej gry barwy w trakcie dnia. Dlaczego?
Posłużmy się przykładem. Jeżeli szary odcień farby został osiągnięty poprzez zestawienie w jednej recepturze niebieskich, brązowych, czerwonych i zielonych pigmentów, to zmieniające się światło (zależne od pory dnia, a także od rodzaju) "podbija" wybrane koloranty. W efekcie na ścianie obserwujemy liczne zmiany kolorystyczne, które nie pojawią się w przypadku kolorów bazujących na tradycyjnych recepturach (z dodatkiem czerni i szarości). 

Nauka stojąca za sztuką.

Każdy odcień z palety COLOR STORIES® został stworzony przy użyciu opatentowanych kolorantów Gennex ze śladową zawartością LZO (lotnych związków organicznych) dla rewolucyjnej linii farb – linii Aura® marki Benjamin Moore. Innowacyjna technologia ColorLock® Technology (wykorzystana jedynie we wspomnianej rodzinie produktów), umożliwia precyzyjne zmieszanie wszystkich pigmentów w pełnym spektrum kolorów, aby uzyskać ich zjawiskową pełnię i bogactwo. Cząsteczki spoiwa otaczają pigment formując charakterystyczne "mikrokapsułki”, odpowiedzialne za wyjątkową głębię oraz doskonałe parametry wykończenia.
Nasza ekskluzywna, wodorozcieńczalna farba Aura® i ekologiczne koloranty tworzą odcienie niemożliwe do odtworzenia przez innych producentów.
Wszystkie odcienie we wzorniku stanowią fizyczne wymalowania farbą AURA. Tylko w ten sposób możliwe było oddanie prawdziwego koloru i wyjątkowej głębi odcieni COLOR STORIES®.

Wysublimowany efekt.

Utożsamiając się z jakimkolwiek z kolorów lub kombinacją odcieni, osiągasz prawdziwą wolność ekspresji. Wzbudzasz zazdrość. Kolekcja COLOR STORIES® prezentuje niesamowite odcienie, które pod wpływem oddziaływania światła, wnoszą wymiar i blask w każde wnętrze. Wszystkie kolory charakteryzuje pewna tajemnicza ulotność i niezależność, cechy pożądane w każdym stylu architektonicznym i w każdych warunkach oświetlenia.   

Stwórz swoją własną historię.

Która historia będzie Twoja?    

Jak zamówić farby z palety COLOR STORIES®?

Kolory z kolekcji Color Stories® posiadają kody identyfikacyjne poprzedzone charakterystyczną kombinacją liter „CSP”. Wszystkie odcienie osiągane są jedynie na farbach z rodziny Aura® oznaczonych symbolami N522 (mat), N524 (półmat), N526 (satyna) i 532 (farba łazienkowa matowa), które są barwione w ekologicznym systemie Benjamin Moore® GENNEX® Platform.

Jaką historię opowie Ci Twoja ściana?... 

RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram