Color stories

Color stories

Odkryj tajemnice COLOR STORIES®

Stworzyliśmy najbardziej intrygującą i zaskakującą kolekcję barwnych opowieści. Odkryliśmy nowy wymiar w świecie koloru i dokonaliśmy prawdziwej rewolucji w nauce o barwach.

Uwolnij historie zamknięte w kolekcji COLOR STORIES®... 
“We have broken all the rules with the creation of Color Stories, and have achieved colors we’ve never been able to before” [tłum. "Tworząc Color Stories złamaliśmy wszelkie przyjęte reguły i w efekcie otrzymaliśmy kolory, których nigdy wcześniej nie bylibyśmy w stanie stworzyć"] - Ray Gomez, Dyrektor ds. Marketingu Koloru Benjamin Moore & Co.,.

Każdy kolor to niepowtarzalna historia, rodzaj wielobarwnej intrygi.

Niektórzy twierdzą, że w temacie kolorystki wnętrz powiedziano już wszystko. Tysiące odcieni farb i różne stopnie połysku sprawiają, że dysponujemy bardzo szerokim wachlarzem możliwości dekoracyjnych. Dla nas to wciąż za mało.
Idea nowego projektu była ambitna i nieco szalona. Czy można stworzyć kolekcję kolorów inną niż wszystkie? Tajemniczą, emocjonalną, jednocześnie dynamiczną i żywą, a przede wszystkim zaskakującą?
Długie miesiące pracy specjalistów odpowiedzialnych za kwestie koloru i technologów z Działu R&D zaowocowały powstaniem wyjątkowej palety barw - kolekcji COLOR STORIES®. 

Co decyduje o wyjątkowości COLOR STORIES®?

Jedyna w swoim rodzaju barwna kolekcja licząca 240 odcieni, reprezentujących tzw. "pełne spektrum kolorów", dedykowana ekskluzywnej linii farb Aura®.
Wszystkie odcienie charakteryzuje wyjątkowa głębia, bogactwo półtonów, wysublimowane niuanse kolorystyczne i czarująca świetlistość. Kolory z palety COLOR STORIES® „żyją”, ulegając intensywnym zmianom w zależności od pory dnia, a także rodzaju i natężenia światła.
Gra kolorów rozpoczyna się pod wpływem naturalnych, porannych promieni słonecznych, a kończy przy sztucznym oświetleniu w godzinach wieczornych. Kolekcja COLOR STORIES® zaprezentowana została w wyjątkowej formie - 8 tomach kolorystycznych.
Niepowtarzalna receptura każdego koloru budzi emocje i wywołuje uczucia. Opowiada pewną historię. A wszystko to ukryte w każdym z 240 „żyjących” odcieni.  

Tajemnica ma swój początek u źródła - w recepturze.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych receptur, podczas opracowania wyjątkowych kolorów kolekcji COLOR STORIES® w pełni świadomie pominięto czarne i szare koloranty. W ich miejsce w każdej recepturze zastosowano od 5 do 7 pigmentów.. Tradycyjne odcienie bazują zazwyczaj na 2-3 kolorantach. Obecność tak dużej liczby pigmentów odpowiada za opisane poniżej zjawisko "podbijania" poszczególnych kolorów. To właśnie dlatego nowa paleta określana jest terminem „pełne spektrum koloru”.
Dzięki kolorantom połączonym z zegarmistrzowską precyzją, wszystkie kolory COLOR STORIES® dostarczają złożonych zjawisk wizualnych. Końcowym efektem jest kolor o nieporównywalnie większej jasności i czystości, który wykazuje intensywniejszą wibrację i głębię w porównaniu z tradycyjnymi odcieniami. 
Wspomniany fakt wyeliminowania czarnych i szarych kolorantów ma decydujące znaczenie dla niepowtarzalnej gry barwy w trakcie dnia. Dlaczego?
Posłużmy się przykładem. Jeżeli szary odcień farby został osiągnięty poprzez zestawienie w jednej recepturze niebieskich, brązowych, czerwonych i zielonych pigmentów, to zmieniające się światło (zależne od pory dnia, a także od rodzaju) "podbija" wybrane koloranty. W efekcie na ścianie obserwujemy liczne zmiany kolorystyczne, które nie pojawią się w przypadku kolorów bazujących na tradycyjnych recepturach (z dodatkiem czerni i szarości). 

Nauka stojąca za sztuką.

Każdy odcień z palety COLOR STORIES® został stworzony przy użyciu opatentowanych kolorantów Gennex z zerową zawartością LZO (lotnych związków organicznych) dla rewolucyjnej linii farb – linii Aura® marki Benjamin Moore. Rewolucyjna technologia ColorLock® Technology (wykorzystana jedynie we wspomnianej rodzinie produktów), umożliwia precyzyjne zmieszanie wszystkich pigmentów w pełnym spektrum kolorów, aby uzyskać ich zjawiskową pełnię i bogactwo. Cząsteczki spoiwa otaczają pigment formując charakterystyczne "mikrokapsułki”, odpowiedzialne za wyjątkową głębię oraz doskonałe parametry wykończenia.
Nasza ekskluzywna, wodorozcieńczalna farba Aura® i ekologiczne koloranty tworzą odcienie niemożliwe do odtworzenia przez innych producentów.
Wszystkie odcienie we wzorniku stanowią fizyczne wymalowania farbą AURA 524 (półmat). Tylko w ten sposób możliwe było oddanie prawdziwego koloru i wyjątkowej głębi odcieni COLOR STORIES®.

Wysublimowany efekt.

Utożsamiając się z jakimkolwiek z kolorów lub kombinacją odcieni, osiągasz prawdziwą wolność ekspresji. Wzbudzasz zazdrość. Kolekcja COLOR STORIES® prezentuje niesamowite odcienie, które pod wpływem oddziaływania światła, wnoszą wymiar i blask w każde wnętrze. Wszystkie kolory charakteryzuje pewna tajemnicza ulotność i niezależność, cechy pożądane w każdym stylu architektonicznym i w każdych warunkach oświetlenia.   

Uwolnij historie zamknięte w tomach.

Nietypowa kolekcja Color Stories® zamknięta została w wyjątkowej formie -  w 8 tomach kolorystycznych: „Shades of gray”, „Naturally neutral”, „Earthen hues”, „Violet twilight”, „Fluid blues”, „Elemental greens”, „Golden fields”oraz „Fiery sunset”.

"Shades of gray"

Nigdy nie będziesz wyglądać identycznie w szarościach dwa razy. Spektakularna antologia odkrywa subtelną stronę szarych, eleganckich odcieni, wprowadzając półtony brązów, niebieskości i zieleni. Wszystko po to, aby nadać finalnym kolorom elementy zaskoczenia i tchnąć w nie życie. 

"Naturally neutral”

Te neutralne odcienie tworzą rodzaj dynamicznej intrygi. Wprowadzając szczyptę zieleni, żółcieni oraz pomarańczy, kolory te zapewniają głębię oraz wymiarowość niezależnie od tego, czy zostały użyte samodzielnie czy w połączeniu z odcieniami z innych tomów Color Stories™.

"Earthen hues”

Ta organiczna z natury, kojąca i bogata paleta o szerokim zasięgu obejmuje tony od brązów do róży, które stanowią przeciwwagę dla głębszych odcieni. Efekt jest czarujący, szczególnie gdy kolory „Earthen hues” stosowane są w obrębie całej przestrzeni.  

"Violet twilight”

Podobnie jak poszczególne warstwy kolorów na wieczornym niebie, paleta tworzy wspaniałą narrację dla fioletów i głębokiej purpury. Niesamowicie zróżnicowana akcja opowieści biorącej początek od najgłębszych ametystów, a kończąc na bladym fiolecie niczym ze snów, rozwija się przechodząc w piękne wariacje o niebieskim zabarwieniu.

"Fluid blues”

Tom pełen tonów inspirowanych morzem. Jednak w tym wypadku wątek sięga dużo głębiej …  Odcienie zostały bardzo starannie wybrane z uwagi na wrażenie ich ruchu. Przechodzą płynnie od szaro-niebieskich fal poprzez klimat wodnego świata, aż do oceanicznej głębiny. 

"Elemental greens”

Kombinacja esencji otaczającej przyrody tworzy niesłychanie świeżą baśń natury - od wiosennych żółto-zielonych tonów do niebiesko-szarych cieni lasów. Kojące i orzeźwiające zestawienia harmonijnie współgrają ze sobą i stanowią doskonałe rozwiązanie do każdego wnętrza.    

"Golden Fields”

Kolory inspirowane przez matkę naturę tworzą historię snutą przez zgaszone odcienie ziemi, kremowe tony oraz akcenty zieleni. Nasycone złotą poświatą kolory wywołują poczucie komfortu i ciepła w Twoim domu.

"Fiery sunset”

Tryskająca energią grupa naznaczonych słońcem kolorów wirtualnie emituje ciepło, by wypełnić wnętrza przyjemnym żarem. Starannie wybrane odcienie o miękkich przejściach tonalnych, pogodne w swej naturze, zapewnią neutralny element. W zestawieniu z ognistymi czerwieniami i pomarańczami tworzą harmonijny spokój.     

Stwórz swoją własną historię.

Która historia będzie Twoja?    

Jak zamówić farby z palety COLOR STORIES®?

Kolory z kolekcji Color Stories® posiadają kody identyfikacyjne poprzedzone charakterystyczną kombinacją liter „CSP”. Wszystkie odcienie osiągane są jedynie na farbach z rodziny Aura® oznaczonych symbolami 522 (mat), 524 (półmat), 526 (satyna) i 532 (farba łazienkowa matowa), które są barwione w ekologicznym systemie Benjamin Moore® GENNEX® Platform. 

Jaką historię opowie Ci Twoja ściana?... 

RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram