2+2+kolor

2+2+kolor

2+2+kolor

Właściciele domu w warszawskiej dzielnicy Wawer są wielbicielami nasyconych odcieni. Nic zatem dziwnego, że z prośbą o pomoc przy kształtowaniu i urządzaniu przestrzeni zwrócili się do Zuzanny i Kamila Krasuskich z pracowni TANDEM DESIGN - mocne zestawienia barw we wnętrzach to ich znak rozpoznawczy.


Dom kupiony z myślą o stworzeniu wygodnego gniazdka dla rodziny 2+2, pełen jest nowatorskich rozwiązań.
„Przed rozpoczęciem prac przeprowadziliśmy bardzo wnikliwy wywiad z Inwestorami. Na jego podstawie dowiedzieliśmy się, że marzą o wnętrzu nowoczesnym z dużą ilością otwartych przestrzeni dodających  „oddechu” i sprzyjających wspólnemu spędzaniu czasu. Płaszczyzny miały pozostać uporządkowane, czyste – stąd układ obejmujący wiele szaf i schowków, które skutecznie pozwalają zapanować nad bałaganem” opowiada Zuzanna.

Rzeczywiście, jedną z pierwszych rzeczy na które goście zwracają  uwagę tuż po przestąpieniu progu domu jest wrażenie olbrzymiej przestrzeni. Praktycznie cały parter stanowi jedno, wielkie pomieszczenie z dyskretnie przypisanymi funkcjami, podkreślonymi materiałami i wyrazistymi kolorami. Przestrzeń salonu łączy się płynnie z jadalnią, holem i klatką schodową oraz kuchnią.
„Naszym klientom bardzo podobały  się surowe, proste formy i niemal techniczne oświetlenie, wprowadzające futurystyczny nastrój”, mówi Zuzanna. „Z drugiej strony dowiedzieliśmy się, że ich ulubionymi kolorami są odcienie nawiązujące do natury. High-tec i paleta ziemi? Kochamy połączenia niemożliwe!”. 

Kobalt, ochra i turkus.
Tak powstał pomysł na zbudowanie całej koncepcji kolorystycznej wokół charakterystycznego materiału  - łupka Indian Autumn, który razem z ciepłym, ciemnym drewnem orzechowym  stanowi bazę projektu. Ten intrygujący kamień o połyskującej powierzchni kryje w sobie zarówno ciepłe, jak i chłodne tony, które projektanci postanowili „podkręcić” i rozrzucić po całej przestrzeni parteru.

Poszczególne strefy migoczą charakterystycznymi kolorami. Strefę komunikacyjną – hol oraz klatkę schodową – opanowała ciepła biel Timid White OC-39 połączona z wyrafinowanym, atramentowym kobaltem Starry Night Blue 2067-20. W strefie salonu od razu rzuca się w oczy pogodny turkus dywanu na jasnej  kanapie i miodowy żółty Stuart Gold HC-10, który akcentuje strefę telewizyjną. Do ciepłych, kamiennych tonów nawiązuje ażurowa ścianka w kolorze stonowanego brązu wykończona farbą Aura. Odcień Riding Boots CSP-300 pochodzi z palety Color Stories i pięknie współpracuje z oświetleniem. Gdy odwrócimy wzrok, znów zauważymy kobalt, tym razem zastosowany jako mocny akcent w kuchni. Dla podkreślenia dramaturgii jasne, tapicerowane meble zostały skonfrontowane z designerskimi, ażurowymi formami stolików kawowych i krzeseł w głębokiej czerni. Czerń pojawia się także w bardzo charakterystycznej, lekkiej „wstędze” dolnego biegu schodów i na fragmencie ścian kuchennych (odcień Black Berry 2119-20).

Ze względu na duże, odsłonięte płaszczyzny ścian projektanci zdecydowali się na zastosowanie w tej strefie farby ceramicznej REGAL® SELECT Interior Paint & Primer Matte Finish 548 o wysokiej odporności na plamy, szorowanie i zmywanie na mokro, oraz farby AURA® Eggshell Waterborne Interior Paint 524, która oprócz niesamowitych właściwości wydobywania głębi koloru również cechuje się wyjątkową trwałością. To świetne rozwiązanie, jeśli mamy w domu małe dzieci lub zwierzaki – płaszczyzny zawsze wyglądają świeżo i są naprawdę łatwe w utrzymaniu.

Łazienki inne niż wszystkie

Główną łazienkę na piętrze urządzono według tego samego klucza kolorystycznego. Ciepły beż kamienia kontrastuje z mocnym błękitem, mat kontrastuje z połyskiem. Eleganckie, brązowo- miedziane płytki z malarskimi dekorami( FAP) zostały skontrastowane z czystą, arktyczną bielą dużych płytek gresowych i wesołym turkusem  szklanej obudowy wc. Wisienką na torcie jest tu miedziana bateria ścienna, która we wnętrzu gra rolę niemal biżuteryjną.

Koncepcja drugiej łazienki, a właściwie salonu kąpielowego z trzema oknami  kontynuuje tematykę związaną z biżuterią.  Zamiast na połysku metalu, Zuzanna skupiła się tym razem na urodzie kamieni półszlachetnych. Większość płytek ma charakterystyczne dla agatów żyłkowanie, które urozmaica duże płaszczyzny. Fioletowy agat pojawia się w tym wnętrzu także w formie olbrzymiego obrazu- cała ściana we wnęce prysznicowej jest wyłożona szkłem z tym wzorem. Obie łazienki zostały wykończone farbą ceramiczną REGAL® SELECT 548 w kolorze Super White.

Atramentowy chillout

Na deser zostawiamy jedno z najciekawszych pomieszczeń w tym domu - chillout room zaaranżowany w dużym pomieszczeniu nad garażem. Wnętrze o nietypowej architekturze, z mini – aneksem kuchennym i wygodnymi siedziskami pełni rolę domowej „bawialni”. Pojawia się tu kilka bardzo ciekawych pomysłów aranżacyjnych.  Ciemne drewno przewrotnie ułożono na suficie (skontrastowane z białymi elementami konstrukcyjnymi dodaje optycznie głębi), ale to nie jedyna niespodzianka - atramentowa ściana „wchłania” drzwi pomalowane na ten sam kolor, a heksagonalne płytki sprytnie naśladują dywan i płynnie łączą się z parkietem. Niezobowiązujący, luźny klimat sprzyja długim rozmowom w gronie przyjaciół.
W tym wnętrzu rządzą kolory: przygaszona biel Halo OC-46 i ponownie Starry Night Blue 2067-20.

 

Mamy nadzieję, że odwaga i niepohamowany głód koloru reprezentowany przez projektantów z TANDEM DESIGN natchną naszych klientów do zabawy z barwami Benjamin Moore. Przypominamy, że do dnia 8 marca 2017 r. wszystkie produkty z linii AURA® dostępne są z rabatem 20% - lista salonów objętych promocją dostępna jest w zakładce AKTUALNOŚCI.

Projekt: Tandem Design,  www.tandemdesign.pl

Zdjęcia: Vova Melymuka

Zobacz także:

8 marca 2024

REGAL SELECT – ANTY imprezowy GOŚĆ”…

Było miło i po imprezie. Czas ocenić straty, a raczej ściany… Frekwencja to podstawa… Ostatnio wyprawiłam niezłe przyjęcie. Zaprosiłam znajomych wraz z dziećmi i… nie […]

4 lutego 2024

Drugie życie mebli

Nie wyrzucaj starych mebli... Otaczają nas zewsząd... Towarzyszą wnętrzom niezależnie od stylu. Niekiedy jednak, z biegiem lat zwyczajnie nudzą się. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję […]

16 stycznia 2024

Na TY z Betty Moore - VIVA DESIGN

Witajcie w kolejnej edycji z serii rozmów „Na TY z Betty Moore”. Tym razem przejdę na Ty z Barbarą i Marcinem Steciak z pracowni „VIVA […]

1 2 3 16
RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram