2+2+kolor

2+2+kolor

2+2+kolor

Właściciele domu w warszawskiej dzielnicy Wawer są wielbicielami nasyconych odcieni. Nic zatem dziwnego, że z prośbą o pomoc przy kształtowaniu i urządzaniu przestrzeni zwrócili się do Zuzanny i Kamila Krasuskich z pracowni TANDEM DESIGN - mocne zestawienia barw we wnętrzach to ich znak rozpoznawczy.


Dom kupiony z myślą o stworzeniu wygodnego gniazdka dla rodziny 2+2, pełen jest nowatorskich rozwiązań.
„Przed rozpoczęciem prac przeprowadziliśmy bardzo wnikliwy wywiad z Inwestorami. Na jego podstawie dowiedzieliśmy się, że marzą o wnętrzu nowoczesnym z dużą ilością otwartych przestrzeni dodających  „oddechu” i sprzyjających wspólnemu spędzaniu czasu. Płaszczyzny miały pozostać uporządkowane, czyste – stąd układ obejmujący wiele szaf i schowków, które skutecznie pozwalają zapanować nad bałaganem” opowiada Zuzanna.

Rzeczywiście, jedną z pierwszych rzeczy na które goście zwracają  uwagę tuż po przestąpieniu progu domu jest wrażenie olbrzymiej przestrzeni. Praktycznie cały parter stanowi jedno, wielkie pomieszczenie z dyskretnie przypisanymi funkcjami, podkreślonymi materiałami i wyrazistymi kolorami. Przestrzeń salonu łączy się płynnie z jadalnią, holem i klatką schodową oraz kuchnią.
„Naszym klientom bardzo podobały  się surowe, proste formy i niemal techniczne oświetlenie, wprowadzające futurystyczny nastrój”, mówi Zuzanna. „Z drugiej strony dowiedzieliśmy się, że ich ulubionymi kolorami są odcienie nawiązujące do natury. High-tec i paleta ziemi? Kochamy połączenia niemożliwe!”. 

Kobalt, ochra i turkus.
Tak powstał pomysł na zbudowanie całej koncepcji kolorystycznej wokół charakterystycznego materiału  - łupka Indian Autumn, który razem z ciepłym, ciemnym drewnem orzechowym  stanowi bazę projektu. Ten intrygujący kamień o połyskującej powierzchni kryje w sobie zarówno ciepłe, jak i chłodne tony, które projektanci postanowili „podkręcić” i rozrzucić po całej przestrzeni parteru.

Poszczególne strefy migoczą charakterystycznymi kolorami. Strefę komunikacyjną – hol oraz klatkę schodową – opanowała ciepła biel Timid White OC-39 połączona z wyrafinowanym, atramentowym kobaltem Starry Night Blue 2067-20. W strefie salonu od razu rzuca się w oczy pogodny turkus dywanu na jasnej  kanapie i miodowy żółty Stuart Gold HC-10, który akcentuje strefę telewizyjną. Do ciepłych, kamiennych tonów nawiązuje ażurowa ścianka w kolorze stonowanego brązu wykończona farbą Aura. Odcień Riding Boots CSP-300 pochodzi z palety Color Stories i pięknie współpracuje z oświetleniem. Gdy odwrócimy wzrok, znów zauważymy kobalt, tym razem zastosowany jako mocny akcent w kuchni. Dla podkreślenia dramaturgii jasne, tapicerowane meble zostały skonfrontowane z designerskimi, ażurowymi formami stolików kawowych i krzeseł w głębokiej czerni. Czerń pojawia się także w bardzo charakterystycznej, lekkiej „wstędze” dolnego biegu schodów i na fragmencie ścian kuchennych (odcień Black Berry 2119-20).

Ze względu na duże, odsłonięte płaszczyzny ścian projektanci zdecydowali się na zastosowanie w tej strefie farby ceramicznej REGAL® SELECT Interior Paint & Primer Matte Finish 548 o wysokiej odporności na plamy, szorowanie i zmywanie na mokro, oraz farby AURA® Eggshell Waterborne Interior Paint 524, która oprócz niesamowitych właściwości wydobywania głębi koloru również cechuje się wyjątkową trwałością. To świetne rozwiązanie, jeśli mamy w domu małe dzieci lub zwierzaki – płaszczyzny zawsze wyglądają świeżo i są naprawdę łatwe w utrzymaniu.

Łazienki inne niż wszystkie

Główną łazienkę na piętrze urządzono według tego samego klucza kolorystycznego. Ciepły beż kamienia kontrastuje z mocnym błękitem, mat kontrastuje z połyskiem. Eleganckie, brązowo- miedziane płytki z malarskimi dekorami( FAP) zostały skontrastowane z czystą, arktyczną bielą dużych płytek gresowych i wesołym turkusem  szklanej obudowy wc. Wisienką na torcie jest tu miedziana bateria ścienna, która we wnętrzu gra rolę niemal biżuteryjną.

Koncepcja drugiej łazienki, a właściwie salonu kąpielowego z trzema oknami  kontynuuje tematykę związaną z biżuterią.  Zamiast na połysku metalu, Zuzanna skupiła się tym razem na urodzie kamieni półszlachetnych. Większość płytek ma charakterystyczne dla agatów żyłkowanie, które urozmaica duże płaszczyzny. Fioletowy agat pojawia się w tym wnętrzu także w formie olbrzymiego obrazu- cała ściana we wnęce prysznicowej jest wyłożona szkłem z tym wzorem. Obie łazienki zostały wykończone farbą ceramiczną REGAL® SELECT 548 w kolorze Super White.

Atramentowy chillout

Na deser zostawiamy jedno z najciekawszych pomieszczeń w tym domu - chillout room zaaranżowany w dużym pomieszczeniu nad garażem. Wnętrze o nietypowej architekturze, z mini – aneksem kuchennym i wygodnymi siedziskami pełni rolę domowej „bawialni”. Pojawia się tu kilka bardzo ciekawych pomysłów aranżacyjnych.  Ciemne drewno przewrotnie ułożono na suficie (skontrastowane z białymi elementami konstrukcyjnymi dodaje optycznie głębi), ale to nie jedyna niespodzianka - atramentowa ściana „wchłania” drzwi pomalowane na ten sam kolor, a heksagonalne płytki sprytnie naśladują dywan i płynnie łączą się z parkietem. Niezobowiązujący, luźny klimat sprzyja długim rozmowom w gronie przyjaciół.
W tym wnętrzu rządzą kolory: przygaszona biel Halo OC-46 i ponownie Starry Night Blue 2067-20.

 

Mamy nadzieję, że odwaga i niepohamowany głód koloru reprezentowany przez projektantów z TANDEM DESIGN natchną naszych klientów do zabawy z barwami Benjamin Moore. Przypominamy, że do dnia 8 marca 2017 r. wszystkie produkty z linii AURA® dostępne są z rabatem 20% - lista salonów objętych promocją dostępna jest w zakładce AKTUALNOŚCI.

Projekt: Tandem Design,  www.tandemdesign.pl

Zdjęcia: Vova Melymuka

Zobacz także:

28 września 2023

Sztafeta "COTY by Benjamin Moore" kolejne okrążenie!

Sztafeta "COTY by Benjamin Moore" biegnie niestrudzenie! Właśnie zbliżamy się do końca kolejnego okrążenia, którego bohaterem jest Kolor Roku 2023! Nieco historii Kolorowa sztafeta Benjamin […]

28 września 2023

Sztafeta "COTY by Benjamin Moore" trwa!

Na początku był chaos, a później kolor…NIE! Na początku było wapno… Właśnie na tym spoiwie wytworzona została słynna farba „Moore’s® Prepared Calsom Finish” – pierwsze […]

10 lipca 2023

NIE dla "CZARNYCH ŚLADÓW"!

Benjamin Moore WYPOWIEDZIAŁ WOJNĘ „CZARNYM ŚLADOM”! Pięknie pomalowany korytarz mieszkania, świeżo odnowiona klatka schodowa i nieskazitelna biel na ścianach w apartamencie na wynajem. W korytarzu […]

1 2 3 16
RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram