Benjamin Moore i „Pracownia Sztuki Dziecka” podczas Festiwalu "Otwarte Ogrody Sadyby 2021".

Benjamin Moore i „Pracownia Sztuki Dziecka” podczas Festiwalu "Otwarte Ogrody Sadyby 2021".

Benjamin Moore i „Pracownia Sztuki Dziecka” podczas Festiwalu "Otwarte Ogrody Sadyby 2021".

15.06.2021

Warsztaty „ZIELONO NAM”.

Niezwykły event i wyjątkowy duet - Benjamin Moore i „Pracownia Sztuki Dziecka” podczas Festiwalu "Otwarte Ogrody Sadyby 2021".


 

Ta klimatyczna Sadyba…

Osiedle założone w latach 20. XX wieku, jest obecnie jednym z najbardziej urokliwych zakątków stolicy. Bogata historia, świetnie zachowana zabytkowa architektura i mieszkańcy zaangażowani w kultywowanie tradycji od lat tworzą charakter tego miejsca.
Od lat, co roku mieszkańcy Sadyby spotykają się na weekendowym wydarzeniu „Festiwalu Otwarte Ogrody”, który w 2009 r. zdobył tytuł lidera europejskiego roku innowacji i kreatywności, przyznany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Unię Europejską. Wyjątkową wartością festiwalu jest fakt, że realizowany jest on w większości w czynie społecznym przez mieszkańców, okoliczne organizacje i firmy.
Przyjaciele - Benjamin Moore i „Pracownia Sztuki Dziecka”.
W minioną sobotę tj. 12.06.2021 artystyczną stronę farb marki Benjamin Moore odkrywali mali i duzi uczestnicy warsztatów „Zielono mi”, które były częścią festiwalu „Otwarte ogrody Sadyby”.
Na szczęście pogoda dopisała i plener malarski odbył się na placu Rembowskiego na warszawskiej Sadybie.
Najmłodsi artyści ale również ich rodzice i opiekunowie tworzyli obrazy nawiązujące do miejsca, w którym się znajdowali, a głównym bohaterem był KOLOR ROKU 2021 marki Benjamin Moore – „Aegean Teal 2136-40” - odcień łączący zieleń trawy, tony błękitnego nieba oraz szarości kamienic.
Różne techniki, indywidualne spojrzenie, jeden kolor i po dwóch godzinach ujrzeliśmy kilkadziesiąt wyjątkowych obrazów. 
Trzy obrazy Katarzyny Derkacz-Grajewskiej w tle i chodnik w kształcie „ryby”… 
 
Przygotowania do imprezy rozpoczęliśmy znacznie wcześniej. Pracownicy Benjamin Moore Polska wraz z Katarzyną Derkacz – Gajewską, artystką, właścicielką „Pracowni Sztuki Dziecka” stworzyli na placu Rembowskiego przestrzeń do aktywnego spędzania czasu dla dzieci i dorosłych.
Chodnik na placu tworzy charakterystyczny kształt ryby.
Do namalowania „skakanek” użyto oczywiście farb Benjamin Moore w kolorze roku „Aegean Teal 2136-40” oraz w jednym z kolorów trendowych na sezon 2021 -  „Gray Cashmere 2138-60”.
O wiele wcześniej Katarzyna Derkacz-Gajewska przystąpiła do tworzenia serii trzech obrazów, które stały się integralnym elementem pleneru.
Dzieła wykonane farbami marki Benjamin Moore wystawione wzdłuż chodnika, początkowo z dala od zgiełku artystów, w pewnym momencie przyciągnęły uwagę wszystkich uczestników.
Osoba wyłoniona w losowaniu otrzymała możliwość nadania jednej z prac „końcowego sznytu”. I bynajmniej nie chodziło o malowanie typowym narzędziem.
Do naniesienia farby, a tym samym wykonania odpowiedniego wzoru użyto… opony rowerowej… A jeden z obrazów, który przedstawia historyczną postać Betty Moore zostanie przekazany Benjamin Moore Polska i będzie eksponowany w siedzibie firmy.
Widzimy się już za rok… 
Dziękujemy Katarzynie Derkacz-Gajewskiej oraz organizatorom festiwalu, szczególnie Aleksandrze Karkowskiej z "Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Miasto Ogród Sadyba", a przede wszystkim Mieszkańcom Sadyby za udział w tak radosnym wydarzeniu.
Dziękujemy również Fryderykowi Stoparczykowi za piękną dokumentację z powietrza wykonaną za pomocą drona.
Benjamin Moore Polska już po raz kolejny włączył się aktywnie w festiwal „Otwarte ogrody Sadyby” i nie było to nasze ostatnie słowo.

Zobacz także:

8 marca 2024

REGAL SELECT – ANTY imprezowy GOŚĆ”…

Było miło i po imprezie. Czas ocenić straty, a raczej ściany… Frekwencja to podstawa… Ostatnio wyprawiłam niezłe przyjęcie. Zaprosiłam znajomych wraz z dziećmi i… nie […]

4 lutego 2024

Drugie życie mebli

Nie wyrzucaj starych mebli... Otaczają nas zewsząd... Towarzyszą wnętrzom niezależnie od stylu. Niekiedy jednak, z biegiem lat zwyczajnie nudzą się. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję […]

16 stycznia 2024

Na TY z Betty Moore - VIVA DESIGN

Witajcie w kolejnej edycji z serii rozmów „Na TY z Betty Moore”. Tym razem przejdę na Ty z Barbarą i Marcinem Steciak z pracowni „VIVA […]

1 2 3 16
RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram