Benjamin Moore i „Pracownia Sztuki Dziecka” podczas Festiwalu "Otwarte Ogrody Sadyby 2021".

Benjamin Moore i „Pracownia Sztuki Dziecka” podczas Festiwalu "Otwarte Ogrody Sadyby 2021".

Benjamin Moore i „Pracownia Sztuki Dziecka” podczas Festiwalu "Otwarte Ogrody Sadyby 2021".

15.06.2021

Warsztaty „ZIELONO NAM”.

Niezwykły event i wyjątkowy duet - Benjamin Moore i „Pracownia Sztuki Dziecka” podczas Festiwalu "Otwarte Ogrody Sadyby 2021".


 

Ta klimatyczna Sadyba…

Osiedle założone w latach 20. XX wieku, jest obecnie jednym z najbardziej urokliwych zakątków stolicy. Bogata historia, świetnie zachowana zabytkowa architektura i mieszkańcy zaangażowani w kultywowanie tradycji od lat tworzą charakter tego miejsca.
Od lat, co roku mieszkańcy Sadyby spotykają się na weekendowym wydarzeniu „Festiwalu Otwarte Ogrody”, który w 2009 r. zdobył tytuł lidera europejskiego roku innowacji i kreatywności, przyznany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Unię Europejską. Wyjątkową wartością festiwalu jest fakt, że realizowany jest on w większości w czynie społecznym przez mieszkańców, okoliczne organizacje i firmy.
Przyjaciele - Benjamin Moore i „Pracownia Sztuki Dziecka”.
W minioną sobotę tj. 12.06.2021 artystyczną stronę farb marki Benjamin Moore odkrywali mali i duzi uczestnicy warsztatów „Zielono mi”, które były częścią festiwalu „Otwarte ogrody Sadyby”.
Na szczęście pogoda dopisała i plener malarski odbył się na placu Rembowskiego na warszawskiej Sadybie.
Najmłodsi artyści ale również ich rodzice i opiekunowie tworzyli obrazy nawiązujące do miejsca, w którym się znajdowali, a głównym bohaterem był KOLOR ROKU 2021 marki Benjamin Moore – „Aegean Teal 2136-40” - odcień łączący zieleń trawy, tony błękitnego nieba oraz szarości kamienic.
Różne techniki, indywidualne spojrzenie, jeden kolor i po dwóch godzinach ujrzeliśmy kilkadziesiąt wyjątkowych obrazów. 
Trzy obrazy Katarzyny Derkacz-Grajewskiej w tle i chodnik w kształcie „ryby”… 
 
Przygotowania do imprezy rozpoczęliśmy znacznie wcześniej. Pracownicy Benjamin Moore Polska wraz z Katarzyną Derkacz – Gajewską, artystką, właścicielką „Pracowni Sztuki Dziecka” stworzyli na placu Rembowskiego przestrzeń do aktywnego spędzania czasu dla dzieci i dorosłych.
Chodnik na placu tworzy charakterystyczny kształt ryby.
Do namalowania „skakanek” użyto oczywiście farb Benjamin Moore w kolorze roku „Aegean Teal 2136-40” oraz w jednym z kolorów trendowych na sezon 2021 -  „Gray Cashmere 2138-60”.
O wiele wcześniej Katarzyna Derkacz-Gajewska przystąpiła do tworzenia serii trzech obrazów, które stały się integralnym elementem pleneru.
Dzieła wykonane farbami marki Benjamin Moore wystawione wzdłuż chodnika, początkowo z dala od zgiełku artystów, w pewnym momencie przyciągnęły uwagę wszystkich uczestników.
Osoba wyłoniona w losowaniu otrzymała możliwość nadania jednej z prac „końcowego sznytu”. I bynajmniej nie chodziło o malowanie typowym narzędziem.
Do naniesienia farby, a tym samym wykonania odpowiedniego wzoru użyto… opony rowerowej… A jeden z obrazów, który przedstawia historyczną postać Betty Moore zostanie przekazany Benjamin Moore Polska i będzie eksponowany w siedzibie firmy.
Widzimy się już za rok… 
Dziękujemy Katarzynie Derkacz-Gajewskiej oraz organizatorom festiwalu, szczególnie Aleksandrze Karkowskiej z "Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Miasto Ogród Sadyba", a przede wszystkim Mieszkańcom Sadyby za udział w tak radosnym wydarzeniu.
Dziękujemy również Fryderykowi Stoparczykowi za piękną dokumentację z powietrza wykonaną za pomocą drona.
Benjamin Moore Polska już po raz kolejny włączył się aktywnie w festiwal „Otwarte ogrody Sadyby” i nie było to nasze ostatnie słowo.

Zobacz także:

28 września 2023

Sztafeta "COTY by Benjamin Moore" kolejne okrążenie!

Sztafeta "COTY by Benjamin Moore" biegnie niestrudzenie! Właśnie zbliżamy się do końca kolejnego okrążenia, którego bohaterem jest Kolor Roku 2023! Nieco historii Kolorowa sztafeta Benjamin […]

28 września 2023

Sztafeta "COTY by Benjamin Moore" trwa!

Na początku był chaos, a później kolor…NIE! Na początku było wapno… Właśnie na tym spoiwie wytworzona została słynna farba „Moore’s® Prepared Calsom Finish” – pierwsze […]

10 lipca 2023

NIE dla "CZARNYCH ŚLADÓW"!

Benjamin Moore WYPOWIEDZIAŁ WOJNĘ „CZARNYM ŚLADOM”! Pięknie pomalowany korytarz mieszkania, świeżo odnowiona klatka schodowa i nieskazitelna biel na ścianach w apartamencie na wynajem. W korytarzu […]

1 2 3 16
RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram